csabax tippek

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


#6930 augusztus 30, 2014, 23:12:28, csabax
Igen   QPR v Sunderland (Mindkét csapat szerez gólt)   30/08/2014   Egyik sem   1.90  :noway:

#6931 augusztus 30, 2014, 23:11:59, csabax
Felett 1.5   FC Oss v De Graafschap (További összesített gólok)   30/08/2014   Egyik sem   1.16    :great:
Felett 1.5   Excelsior v Heracles (További összesített gólok)   30/08/2014   Egyik sem   1.20    :great:
Atletico Madrid   Atletico Madrid v Eibar (Játékidő eredménye)   30/08/2014   Egyik sem   1.25    :great:

Nyereményszorzó 1,75

Premier League: Tisztességesen helytállt eddig a Leicester

Mi következhet az ,,őrült szombat" után? Idegenben győzedelmeskedik a Hull City, az újonc Leicester pedig porig alázza az Arsenalt? Esetleg feltámad a Villa, s rommá veri ellenfelét? Vagy a King Power stadionban tart előadást a foci szépségeiről a londoni gárda? Azok után, hogy szombaton a bajnoki címvédő Manchester City hazai pályán szenvedett vereséget, a ,,szétkapkodott" Southampton pedig idegenben aratott fölényes győzelmet, bármi lehetséges. Az angol focibajnokság 3. fordulójáról szóló előzetes második része következik.

Tovább: http://www.sportfogadas.org/elozetesek/premier-league-tisztessegesen-helytallt-eddig-a-leicester

Tottenham - Liverpool: Se veled, se nélküled?

Pályára lép a botrányhős Balotelli, avagy nem? Ez egy olyan kérdés, ami talán nem csak focirajongókat foglalkoztat, hanem másokat is, akiket kevésbé érdekel maga a labdarúgás, de figyelemmel követik az olasz válogatott focista csínytevéseit. Egy dolog viszont már most biztos: Suarez ment, Balotelli jött, azaz újabban nem tud meglenni balhés focista nélkül a Pool. Ez lesz az a meccs, amikor a Spurs kihasználhatja a liverpooli hátvédek hiányát. Az angol focibajnokság 3. fordulójáról szóló  előzetes utolsó része következik.

Tovább: http://www.sportfogadas.org/elozetesek/tottenham-liverpool-se-veled-se-nelkuled

Idézetet írta: csabax Dátum augusztus 30, 2014, 16:23:42
Felett 1.5   FC Oss v De Graafschap (További összesített gólok)   30/08/2014   Egyik sem   1.16    :great:
Felett 1.5   Excelsior v Heracles (További összesített gólok)   30/08/2014   Egyik sem   1.20    :great:
Atletico Madrid   Atletico Madrid v Eibar (Játékidő eredménye)   30/08/2014   Egyik sem   1.25    :great:

Nyereményszorzó 1,75

44. perc: 1-1
32. perc: 1-1
2-1

#6935 szeptember 01, 2014, 20:50:10, csabax
Vasek Pospisil és Jack Sock   Pospisil/ Sock v Berlocq/ Mayer (Megnyeri a mérkőzést)   31/08/2014   Egyik sem   1.28  :noway:

Eredmény a férfi kosárlabda vb-ről: Horvátország - Szenegál 75-77. Drazsen Petrovics forog a sírjában.    

#6937 szeptember 01, 2014, 21:26:38, csabax
CSMS Iasi - nem   Universitatea Cluj v CSMS Iasi (Kapott gól nélkül játssza le a mérkőzést)   01/09/2014   Egyik sem   1.30    :great:
Boavista - nem   Rio Ave v Boavista (Kapott gól nélkül játssza le a mérkőzést)   01/09/2014   Egyik sem   1.18    :great:
Felett 1.5   Ranheim v Mjondalen (További összesített gólok)   01/09/2014   Egyik sem   1.22    :great:

Nyereményszorzó 1,88


Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 01, 2014, 16:09:02
Eredmény a férfi kosárlabda vb-ről: Horvátország - Szenegál 75-77. Drazsen Petrovics forog a sírjában.

Drazsen petkovicsot nem tudom ki volt de az durva, hogy ma és tegnap is 10 feletti odson nyert szenegál :)

Idézetet írta: Gábor86 Dátum szeptember 01, 2014, 18:52:24
Drazsen petkovicsot nem tudom ki volt de az durva, hogy ma és tegnap is 10 feletti odson nyert szenegál :)
Szerintem meg az is durva, hogy nem tudod ki Drazen Petrovic!

Idézetet írta: Gábor86 Dátum szeptember 01, 2014, 18:52:24
Drazsen petkovicsot nem tudom ki volt de az durva, hogy ma és tegnap is 10 feletti odson nyert szenegál :)
Focira lefordítva ez így szól:

Nem tudom, hogy ki volt Maradona, de az durva, hogy ma és tegnap is 10 feletti szorzón nyert Szenegál.   :)
:beerchug:

Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 01, 2014, 18:13:20
CSMS Iasi - nem   Universitatea Cluj v CSMS Iasi (Kapott gól nélkül játssza le a mérkőzést)   01/09/2014   Egyik sem   1.30    :great:
Boavista - nem   Rio Ave v Boavista (Kapott gól nélkül játssza le a mérkőzést)   01/09/2014   Egyik sem   1.18    :great:
Felett 1.5   Ranheim v Mjondalen (További összesített gólok)   01/09/2014   Egyik sem   1.22    :great:

Nyereményszorzó 1,88
23. perc: 1-0
26. perc: 1-0
30. perc: 1-1

Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 01, 2014, 20:34:41
Focira lefordítva ez így szól:

Nem tudom, hogy ki volt Maradona, de az durva, hogy ma és tegnap is 10 feletti szorzón nyert Szenegál.   :)
:beerchug:

Azóta már rá gugliztam, ezekszerint a Horvátok kosárlabdás Maradonaja volt.

Idézetet írta: Gábor86 Dátum szeptember 01, 2014, 22:29:12
Azóta már rá gugliztam, ezekszerint a Horvátok kosárlabdás Maradonaja volt.
Nem a horvátok kosárlabdás Maradonája volt, hanem az egész világé.

Körülbelül ilyesmi: ami Pele, Maradona és Messi a labdarúgásban, ugyanaz Michael Jordan és Drazsen Petrovics a kosárlabdában.  :)
:beerchug:

#6944 szeptember 02, 2014, 13:46:59, csabax
Ha ez igaz, akkor akár jelentős dolog is lehet belőle. Lefordítottam ugyan magyarra az anyagot, de mivel nem tudok jól angolul, könnyen előfordulhat, hogy félreértelmezek valami lényegeset. Ezért kérek valakit, aki viszonylag jól tud angolul, és van némi szabadideje, ellenőrizze, hogy jól értettem-e, amit megértettem.

Ez a cikk címe: Sharapova may soon snub Mother Russia
és a következő linken érhető el: http://pagesix.com/2014/08/29/sharapova-may-soon-snub-mother-russia/

Szerintem nagyjából ez a cikk lényege:
A Vlagyimir Putyin elnök vezette orosz kormány az eddigieknél jobban adóztatja meg a jövőben a kettős állampolgársággal rendelkező oroszokat. Az új - és már hatályba lépett - törvény szerint az érintetteknek október 4-ig kötelező Oroszországba utazniuk és nyilatkozniuk a vagyonukról. Az érintettek, vagyis a kettős állampolgársággal rendelkező oroszok között sok sportoló és topmodell van, például az NHL-ben játszó hokisok közül jó néhány jégkorongozó.

Ami nincs a cikkben, viszont eléggé köztudott:
Maria Sarapova kettős állampolgár (orosz-amerikai) és jelenleg az Amerikai Egyesült Államokban, egészen pontosan a floridai Bradentonban él. Vagyona igencsak jelentős: több mint 100 millió dollár.

Ami szintén nincs benne a cikkben, ám szerintem könnyen előfordulhat:
Néhány kettős állampolgárságú, külföldön élő orosz nem fog kérni Vlagyimir Putyin törvényéből és nem lesz hajlandó magasabb adót fizetni, hanem inkább lemond az orosz állampolgárságról.

Szintén nincs benne a cikkben, de érdekes lehet:
Kettős állampolgár-e a Chelsea-tulaj Roman Abramovics? Az orosz mellé megkapta a britet is? Vagy mégsem, hanem megmaradt annak, ami volt, azaz Putyinék egyik strómanjának, aki az esetleges számonkérés miatt csak és kizárólag orosz állampolgársággal rendelkezhet?