dAVixx pókeres naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában




Idézetet írta: Latzka Dátum december 05, 2013, 12:09:22
Legendás kép ;D

Nekem a legnagyobb ilyen élményem az volt amikor KK vs AK vs QQ vs JJ vs QK vs 56 pikk egyszínü lapok csatájából gondolom kitaláljátok melyik nyert  ;D

Kicsit felélesztem eme csodás naplót.. ;D

Kaptam 10Ł Gala Pokerre ahol elkezdtem MTT-ket játszani. Első 6 ből úgy kiestem mint a huzat. (0.50Ł nevezésüek)
Tegnap este már sikerült megcsípnem egy 9. helyett 150főből ahol nyertem 4-5€ körül meg ma is sikerült pénzbe érnem a versenyen.

Kicsit a mairól: Hát elég nehézkesen indult, és úgy igy fejeződött be. Sokat mond az a statisztika hogy a játék során lejátszott 117 handből 23-szor néztem flopot, és 9x jutottam el a riverig. Monster lapot nem kaptam egy leosztás alatt se, és botrányos lapok jöttek végig, kb. blöffökkel jutottam el az FT ig is. Végén vártam vártam, 45 ezerröl esett a zsetonom 15 ezerig mikor is kaptam egy PIKK A7 mondom mostmár ezzel nemtudok mit csinalni be kell tolnom, mert nagy vak lettem volna kövibe (4k) szóval betoltam, QQ adta és hát sajnos nem javultam le..

Kezdésnek nem volt rossz, de mostmár ideje lenne egy TOP3- nak is úgy érzem :D

Na sziasztok!

Fellendítem kicsit a pókeres naplómat. A napokba kaptam 5euró casht netbetre, amelyből elkezdtem pókerezni. Jelenlegi bankom: 8.89€, azonban most 2 versenyen is bennvagyok. Az egyik egy DeepStackes turbó verseny 750€-s, a másik pedig egy kis 50€-s turbó verseny.

Csak Tournamentet játszok és max 1-2euró értékbe.. túl nagy megkötés nincs addig játszok amíg a bankom tart.

GL! :beerchug:

#50 február 28, 2016, 20:19:46, davixxx
Sajnos kiestem a 750€-s versenyről, de a bankom így is nőtt minimálisan, mostmár 12.89€-n vagyok. :great: Kár volt érte, mert az első 177€-t nyert, de belefutottam egy 66vsAK-ba és lejavult már flopon. Egyébként eléggé egy őrült verseny volt, mert ahhoz képest, hogy deepstackes volt nagyon gyorsan nőttek a vakok (tudom turbo) és nagyon sok hülye volt aki 70-80k zsetonokat tolt be folyton allinba.. Na mindegy a másikat behuzom ezért :P

Egyébként a tököm kivan, hogy mindig eljutok a fizetős helyekig, és 10/8x vagy egy orbitálisan nagy pech miatt esek ki, vagy olyanra all in megyek amit alap esetben simán dobnék..Mért vagyok ennyire bal(fasz)/szerencsés? :'(

Idézetet írta: davixxx Dátum február 28, 2016, 20:12:32
Sajnos kiestem a 750€-s versenyről, de a bankom így is nőtt minimálisan, mostmár 12.89€-n vagyok. :great: Kár volt érte, mert az első 177€-t nyert, de belefutottam egy 66vsAK-ba és lejavult már flopon. Egyébként eléggé egy őrült verseny volt, mert ahhoz képest, hogy deepstackes volt nagyon gyorsan nőttek a vakok (tudom turbo) és nagyon sok hülye volt aki 70-80k zsetonokat tolt be folyton allinba.. Na mindegy a másikat behuzom ezért :P

Egyébként a tököm kivan, hogy mindig eljutok a fizetős helyekig, és 10/8x vagy egy orbitálisan nagy pech miatt esek ki, vagy olyanra all in megyek amit alap esetben simán dobnék..Mért vagyok ennyire bal(fasz)/szerencsés? :'(

Nyílván más a stratégia,amikor még pénzen kívül vagy,más,amikor már pénzbe értél,és más FT-n. Más a stratégia,ha SS vagy,és más,ha CL vagy. Természetesen mindig a saját játékodat kell játszani,de versenyhelyzettől és helyezéstől függően ez mindig más. De a sajátod.
Ha ilyen arányban esel ki pénzbe érést követően,akkor ajánlatos a saját stratégiádat átgondolni,és változtatni rajta. Csak nyerhetsz vele.
A berakott kép tanúsága szerint itt SS voltál,tehát nem rossz,hanem szükséges lépés volt 66-ra allint menni (már ha ez ekkor történt).
Mondjuk ha még volt 4-5 hand,mire elér a blind,akkor talán dobható lett volna,és inkább betolni akár egy Ax-re vagy Kx-re.

A lényeg,hogyha folyamatosan pénzbe érsz,de FT-t nem éred el,akkor az stratégiai hiba,érdemes változtatni!  ;)

Bocs,ha nem vagy kíváncsi ilyen jellegű hozzászólásokra,csak a gondolataimat akartam ezzel kapcsolatban megosztani,és kizárólag "segítő" szándékkal.  :beerchug:

Az a problémám alapból a pokerbe, mint a sportfogadásban is. Ha nem figyelek oda magamra, akkor linken pakolgatok minden szar meccsre, tehát játszok, játszogatok, de nem pénzt keresek. Nekem viszont ez is lenne a tervem..

A pókerben ugyan ez. Attól függettlenül, hogy a verseny mely szakaszában vagyok szeretek flopot nézni akár egy egyszínü 7-8 al is. Ami még az elején sokszor jó is, de a vége fele ezt a luxust mar nem engedhetem meg magamnak..

Egyébként 130 ezrem volt, szóval középmezőnyben voltam, de az a csávesz elötte rabolta a vakokat rendesen, és megint jött a szokásos emelése, és én így toltam rá vissza allin.

A lényeg, hogy a versenyek végén sokszor már nem koncentrálok úgy oda, pedig ekkor kéne a legjobban, és így olyan orbitálisan nagy hülyeségeket csinálok, amit amúgy soha nem csinálnék..

Szóval egyenlőre a legnagyobb ellenségem a játékba önmagam vagyok. Az építő kritikák, meglátások pedig bármikor jöhetnek, hiszen abból tanul az ember. :beerchug:

Az 50 eurós versenyről kiestem, eléggé fáradt voltam, elötte már 2-3 órát játszottam, szóval nem is bánom annyira. Lesz egy 2000 eurós freeroll netbeten amire kaptam jegyet, azt letolom 22:00 tól még, aztán holnap folyt köv. :ok:

Igen,a figyelem nem lankadhat egy pillanatra sem!
A poker a türelem,és a jól időzített zseton betolás játéka. :great:

Először is meg kell tanulni türelmesnek lenni. Én akkor voltam a legeredményesebb a pókerben, amikor volt türelmem 6-7órát játszani nem csak 2-3t. Az utóbbi predesztinálja, hogy szinte csak turbo versenyt játszok most már, ahol még nagyobb a variancia. A végén kisebb a mozgástér a gyorsan emelkedő vakok miatt, hamarabb jutunk el a push or fold fázisba És onnantól kezdve már lutri hogy bejön e az 50/50 vagy 60/40.

Hát igen..teljes mértékben igazad van Ncis..

Ez a legnagyobb problémám, hogy mire odaérek a fizetős helyekre, vagy a döntőasztalhoz, valamiért nem tudok tiszta fejjel gondolkodni, és olyan döntéseket hozok, amiket amúgy más esetben nem csinálnék.. De megpróbálok oda figyelni erre mégjobban a továbbiakban, aztán majd meglátjuk mi lesz.

Sajnos tegnap este két 1€-s versenyre neveztem de mindkettőről kizúgtam, a 2000€-s freeroll pedig ilyen 1 zsetonos allin freeroll volt, szóval ott kb. 10mp- ig tartott a karrierem..:D Ma majd este megint megpróbálkozom 1-2 versennyel, aztán meglátjuk mi sül ki belölle

Bankroll: 10.04€

Idézetet írta: davixxx Dátum február 29, 2016, 07:24:07
Ez a legnagyobb problémám, hogy mire odaérek a fizetős helyekre, vagy a döntőasztalhoz, valamiért nem tudok tiszta fejjel gondolkodni.
Kb. itt a lényeg...
És még nem jöttek a 3 napos downswing-ek.
Ha nem birod a stresszt, akkor probálj nyugaottan élni/dolgozni.






Én régebben, amikor valami nagyobb score közelébe kerültem, pl döntő asztalra, elkezdtem takarítani a szobámban. Közben persze figyeltem a játékot, de le kellett vezetni a feszültséget, így inkább rendet raktam. Jó nagy hülyeség,de általában bevált. Így sokkal megfontoltabb voltam a végén, mert a felesleges energiámat máson vezettem le :D

Idézetet írta: bendehal Dátum február 29, 2016, 20:44:40
Kb. itt a lényeg...
És még nem jöttek a 3 napos downswing-ek.
Ha nem birod a stresszt, akkor probálj nyugaottan élni/dolgozni.

Pontosan! Az tévhit,hogy a stressz "megöli az embert"! Stressz kell a szívnek,és szinte napi szinten ér minden embert. A probléma ott kezdődik,ha nem tudjuk kezelni a stresszhelyzeteket. Az már bizony káros az egészségre is,és a pokerra is!  :D ;)

#59 február 29, 2016, 21:13:03, davixxx
Itt nem azzal van a baj, hogy nem bírom a stresszt.. Hanem egyszerűen csak olyan vagyok mint a fogadásba. Erre jó példa egy multkori versenyem.

23 an voltak még, de iszonyat lassan fogytak az emberek. CL voltam asszem 140 ezer zsetonnal és összesen volt talán 600k zseton, szóval rohadt jól álltam.. Beszálltam 3-4x flopot nézni máris -8-10 ezer, mert persze utánna mindig fold volt. Pedig tudtam, hogy a helyes az ilyenkor a fold aztán ha monster lap jön akkor lehet valamit kiokoskodni a dologból de addig had játszanak a többiek én meg várom hogy elfogyjanak.. Na de én nem ezt csináltam, én flopokat nézegettem. Majd jött egy 30k-s allin én AK val tartottam.(Azt amúgy is tartottam volna, mert elötte a csávó elég lazán játszott, szóval szerintem nem volt egy rossz megadás.) A király párja kitartott és máris csak 90 ezrem volt, majd belementem még 2-3 olyan szituba amibe amugy rohadtúl nem kellett volna, de visszaakartam szerezni az elbukott zsetonjaimat, majd azon találtam magam 10perc mulva, hogy 40 ezrem van.. Onnan meg persze már kiestem egy allinnal.. Így lettem 15. asszem és nyertem 2 vagy 3 eurót hetven x euró helyett..

Szóval itt nem a nyomással van a gond, hanem pont azzal hogy még mindig játéknak fogom fel a dolgot és akár a döntőasztalnál, ahol a 8. nyer 10 eurót az első meg 110-et, még ott se fogom fel, hogy itt már bizony nem babra megy a játék és olyanokat megadok amiket nem kéne.. A legszomorúbb, hogy a legtöbb esetben tudom mit kéne csinálnom mégse csinálom..

Ncis a te tanácsod meg legközelebb kipróbálom, ha sikerül majd odáig eljutnom.

Sajnos a netbetes karrieremnek annyi, mert unalmas iskolás óráimban el cash gameztam a vagyonom..

De jövőhéten felfogok tölteni 25-30 dollárt starsra vagy nemtudom még hova és megfogom próbálni felvinni a bankomat. Csak MTT-zni fogok, mert azt szeretek :P

Van valami ötlet, hogy hol vannak jó kis versenyek ahol aránylag (nem is vannak) LOL ;D szóval nincsenek is sokan de kevesen se és esetleg valami jó kis kezdőbónusz is van? (Perpill csak Starsra és bet365 pókerre vagyok felregisztrálva saját nevemmel, szóval jöhetnek az ötletek bátran.)