|
16:45
|
ASO Chlef - MC Alger
3 tipp
|
|
|
16:45
|
CS Constantine - ES Sétif
1 tipp
|
|
|
16:45
|
MC EL Bayadh - RC Arbaâ
1 tipp
|
|
|
16:45
|
NC Magra - US Biskra
|
|
|
|
16:00
|
ASM Oran - WA Tlemcen
|
|
|
16:00
|
JSM Tiaret - SC Mecheria
|
|
|
16:00
|
MC Saïda - ES Ben Aknoun
|
|
|
16:00
|
Olympique de Médéa - GC Mascara
|
|
|
16:00
|
RC Kouba - Skaf Khemis Miliana
|
|
|
16:00
|
Relizane RC - MCB Oued Sly
1 tipp
|
|
|
16:00
|
WA Boufarik - Témouchent
1 tipp
|
|
|
|
12:00
|
ASM Oran U21 - WA Tlemcen U21
|
|
|
12:00
|
ES Mostaganem U21 - Hussein Dey U21
|
|
|
12:00
|
MC Saida U21 - ES Ben Aknoun U21
|
|
|
12:00
|
Olympique De Medea U21 - GC Mascara U21
|
|
|
12:00
|
RC Kouba U21 - Skaf Khemis Miliana U21
|
|
|
12:00
|
RC Relizane U21 - MCB Oued Sly U21
|
|
|
12:00
|
WA Boufarik U21 - Témouchent U21
|
|
|
|
20:45
1 : 1 |
Stockport County - Salford City FC
3 tipp
|
|
|
20:45
1 : 1 |
Tranmere Rovers - Harrogate Town
|
|
|
|
20:00
|
Everton U21 - Wolverhampton Wanderers U21
2 tipp
|
|
|
20:00
|
Fulham U21 - Leicester City U21
3 tipp
|
|
|
20:00
|
Manchester United U21 - Arsenal U21
|
|
|
|
20:00
|
Derby County U21 - Southampton U21
2 tipp
|
|
|
20:00
|
Norwich City U21 - Aston Villa U21
1 tipp
|
|
|
20:00
|
Stoke City U21 - Leeds United U21
1 tipp
|
|
|
|
13:00
|
Swansea U21 - Ipswich Town U21
1 tipp
|
|
|
14:00
|
Watford U21 - Peterborough United U21
|
|
|
14:30
|
Reading U21 - Queens Park Rangers U21
|
|
|
|
21:00
0 : 0 |
Burnley - Sunderland
8 tipp
|
|
|
|
20:00
|
All Boys v San Martin de San Juan
|
|
|
|
|
20:00
|
Atl. All Boys - San Martin SJ
|
|
|
|
20:30
|
Banfield Mendocina (n) - Club Atlético Belgrano (W)
|
|
|
|
1:00
0 : 0 |
Defensa y Justicia - Velez Sarsfield
2 tipp
|
|
|
2:30
3 : 0 |
Argentinos Jrs - Godoy Cruz
2 tipp
|
|
|
|
1:00
|
Boca Juniors Reserves - Barracas Central Reserves
1 tipp
|
|
|
1:00
|
Talleres de Córdoba Reserves - Instituto AC Córdoba Reserves
|
|
|
16:00
|
Godoy Cruz Reserves - Argentinos Jrs Reserves
|
|
|
16:00
|
Independiente Reserves - San Lorenzo Reserves
|
|
|
16:00
|
Lanús Reserves - Atlético Tigre Reserves
|
|
|
16:00
|
Sarmiento Reserves - Belgrano Reserves
|
|
|
|
19:30
0 : 1 |
Hartberg - Austria Lustenau
2 tipp
|
|
|
|
18:10
0 : 0 |
SKU Amstetten - Rapid Wien II
|
|
|
18:10
2 : 1 |
Austria Wien II - Blau-Weiss Linz
1 tipp
|
|
|
18:10
1 : 0 |
SK Vorwärts Steyr - Floridsdorfer AC Wien
|
|
|
18:10
2 : 3 |
Sturm Graz II - GAK 1902
1 tipp
|
|
|
20:30
2 : 2 |
Lafnitz - St. Pölten
1 tipp
|
|
|
|
19:00
|
Drassburg - Traiskirchen
|
|
|
19:00
|
Neusiedl am See - TWL Elektra
|
|
|
19:00
|
Scheiblingkirchen-Warth - Leobendorf
|
|
|
19:30
|
Arriba Krems - Wiener Viktoria
|
|
|
19:30
|
Wiener Neustadt - Bruck/Leitha
|
|
|
19:30
|
Wiener SK - Siegendorf
|
|
|
20:00
|
Mauerwerk - Marchfeld Donauauen
|
|
|
|
19:00
|
Bad Gleichenberg - Union Gurten
|
|
|
19:00
|
Elin Weiz - Weindorf St. Anna
|
|
|
19:00
|
Gleisdorf - Treibach
|
|
|
19:00
|
LASK Amatőr - Ried Amatőr
|
|
|
19:00
|
Leoben - Kalsdorf
|
|
|
19:00
|
Vöcklamarkt - Deutschlandsberg
|
|
|
|
10:45
2 : 3 |
Western Sydney Wanderers - Adelaide United
4 tipp
|
|
|
|
12:15
|
North Brisbane - Bayside United
|
|
|
12:30
|
Western Spirit - University of Queensland
|
|
|
|
10:45
|
West Canberra Wanderers FC (n) - Tuggeranong United FC (W)
|
|
|
|
9:45
|
Adelaide University SC (n) - Salisbury Inter (n)
|
|
|
11:45
|
Adelaide City (n) - Adelaide Comets (W)
|
|
|
11:45
|
West Torrens Birkalla (W) - Fulham United (n)
|
|
|
|
11:00
|
Broadmeadow Magic FC - Lambton Jaffas FC
1 tipp
|
|
|
|
11:00
|
South Adelaide - MetroStars
|
|
|
11:45
|
Adelaide Olympic - Adelaide Comets
1 tipp
|
|
|
|
10:30
|
Bentleigh Greens - St. Albans Saints SC
|
|
|
11:30
|
Heidelberg United - Port Melbourne Sharks
|
|
|
|
11:30
|
Moreland Zebras FC - Pascoe Vale SC
|
|
|
11:30
|
Northcote City - Eastern Lions
|
|
|
|
9:00
|
Mounties Wanderers FC U20 - Hills Brumbies U20
1 tipp
|
|
|
|
12:30
|
Souths United NPL (n) - Olympic FC Brisbane (n)
|
|
|
|
11:00
|
Eastern United - Adelaide Cobras
|
|
|
|
9:15
|
Broadmeadow Magic FC tartalékok - Lambton Jaffas FC tartalékok
|
|
|
9:30
|
Adelaide Olympic Reserves - Adelaide Comets Reserves
|
|
|
10:15
|
North Brisbane Reserves - Bayside United Reserves
|
|
|
10:30
|
Western Spirit Reserves - UQ FC Reserves
|
|
|
|
10:30
|
Box Hill United SC (n) - Boroondara Eagles (W)
|
|
|
11:15
|
Preston Lions (W) - Calder United SC (n)
|
|
|
|
9:30
|
Moreland Zebras U21 - Pascoe Vale U21
|
|
|
9:30
|
Northcote City U21 - Eastern Lions U21
|
|
|
|
9:15
|
Heidelberg United U21 - Port Melbourne Sharks U21
|
|
|
|
11:15
|
Dianella White Eagles SC - Gwelup Croatia
|
|
|
|
11:30
|
Strathmore FC - Brimbank Stallions
|
|
|
11:30
|
Upfield United - Altona City
|
|
|
11:30
|
Whittlesea Ranges - Yarraville Glory
|
|
|
|
13:30
|
Turan Tovuz - Sumgayit FK
1 tipp
|
|
|
|
20:45
|
Aali Club - Al Ittifaq Maqaba (BHR)
|
|
|
20:45
|
Al Tadamun Buri - Al Ittihad (BHR)
1 tipp
|
|
|
20:45
|
Busaiteen - Isa Town
|
|
|
|
20:00
|
Sint-Eloois-Winkel - Royal Charleroi SC II
|
|
|
|
20:00
|
Royal Charleroi (n) - KV Mechelen (W)
|
|
|
|
20:45
0 : 2 |
Zulte Waregem - Royal Antwerp FC
10 tipp
|
|
|
|
20:00
0 : 4 |
Anderlecht U23 - SK Beveren
|
|
|
20:00
1 : 0 |
FCV Dender EH - KRC Genk U23
|
|
|
|
2:00
|
Blooming - Real Tomayapo
|
|
|
|
18:00
2 : 2 |
Tuzla City FK - Borac Banja Luka
|
|
|
|
18:00
|
Tuzla City - Borac Banja Luka
|
|
|
|
0:00
|
America FC - Potiguar RN
|
|
|
|
23:45
|
Flamengo -RJ (n) - Athletico Paranaense-PR (n)
4 tipp
|
|
|
|
14:30
|
PFC Dobrudzha Dobrich - Dunav Ruse
|
|
|
14:30
|
Sportist Svoge - Minyor Pernik
1 tipp
|
|
|
14:30
|
Vitosha Bistritsa - CSKA Szófia Tartalékok
|
|
|
|
18:00
|
Horoya AC - Vipers SC
|
|
|
21:00
|
Al-Zamalek - Al-Merrikh (Sudan)
1 tipp
|
|
|
|
22:00
|
San Jose FC - Moravia
1 tipp
|
|
|
|
4:00
|
AD San Carlos - Municipal Grecia
|
|
|
4:00
|
CS Cartaginés - Guadalupe
|
|
|
|
17:00
|
FC Hlučín - Apos Blansko
|
|
|
18:00
|
FK Hranice - SK Uničov
|
|
|
|
17:00
1 : 2 |
Příbram - FK Varnsdorf
|
|
|
18:00
2 : 1 |
FC Vysocina Jihlava - Sparta Praha B
|
|
|
|
17:00
|
Písek - Bohemians 1905 B
|
|
|
|
17:00
|
Anorthosis Famagusta - Nea Salamis Famagusta
|
|
|
|
18:30
2 : 0 |
FC Fredericia - Nykøbing FC
1 tipp
|
|
|
19:00
0 : 0 |
FC Helsingør - Vendsyssel FF
|
|
|
|
19:00
|
Hellerup IK - FC Roskilde
|
|
|
|
18:00
|
HB Køge (n) - FC Nordsjælland (n)
|
|
|
|
19:00
1 : 3 |
Odense BK - FC Midtjylland
3 tipp
|
|
|
|
9:00
|
Sejong Sportstoto - Boeun Sangmu
|
|
|
12:00
|
Changnyeong - Hwacheon KSPO
|
|
|
12:00
|
Incheon - Suwon
|
|
|
12:00
|
Seoul City - Gyeongju
|
|
|
|
2:00
|
Cuniburo FC - Independiente Juniors
|
|
|
|
20:00
|
Al Bataeh - Ajman Club
1 tipp
|
|
|
20:00
|
Al Wahda Abu Dhabi (UAE) - Sharjah Cultural Club
|
|
|
|
20:00
|
Dubai Club (UAE) - Al Thaid
|
|
|
|
21:15
|
Ghazl El-Mehalla - Al-Ittihad Alexandria
5 tipp
|
|
|
21:15
|
Pharco FC - Aswan FC
1 tipp
|
|
|
|
20:00
|
Vikingur 2 - EB/Streymur 2
|
|
|
|
19:00
|
Puiu - MPS
1 tipp
|
|
|
|
19:30
2 : 3 |
Bastia-Borgo - Stade Briochin
2 tipp
|
|
|
19:30
2 : 1 |
Bourg-Péronnas - Avranches
|
|
|
19:30
2 : 0 |
Le Mans - Cholet
1 tipp
|
|
|
19:30
2 : 2 |
Le Puy Football 43 Auvergne - Martigues
1 tipp
|
|
|
|
18:30
|
Rodez Aveyron (n) - Stade de Reims (n)
|
|
|
|
21:00
1 : 1 |
Marseille - Montpellier
11 tipp
|
|
|
|
20:00
|
Vendée Les Herbiers - ASF Andrezieux
|
|
|
|
18:00
|
GAMTEL - Falcons FC
1 tipp
|
|
|
18:00
|
Wallidan - PSV Wellingara
|
|
|
|
13:45
1 : 0 |
Kallithea - Proodeytiki
|
|
|
14:15
3 : 2 |
Larissa AE - PAOK Saloniki B
|
|
|
|
14:15
|
AE Larissza - PAOK B
|
|
|
|
13:45
|
Kallithea - Proodeftiki
|
|
|
|
17:30
|
VV Alkmaar - Zwolle
|
|
|
19:30
|
Feyenoord - PSV
|
|
|
19:30
|
Heerenveen - Ajax
|
|
|
19:30
|
Telstar - Fortuna Sittard
|
|
|
|
20:00
3 : 1 |
ADO Den Haag - SC Telstar
1 tipp
|
|
|
20:00
1 : 1 |
Heracles Almelo - Almere City
4 tipp
|
|
|
20:00
3 : 2 |
MVV Maastricht - FC Eindhoven
1 tipp
|
|
|
20:00
2 : 2 |
TOP Oss - Helmond Sport
|
|
|
20:00
2 : 0 |
PEC Zwolle - Jong FC Utrecht
3 tipp
|
|
|
20:00
1 : 3 |
VVV Venlo - NAC Breda
5 tipp
|
|
|
|
16:00
|
Cambuur Leeuwarden U21 - Willem II Tartalékok
|
|
|
|
16:00
|
Kustosija v HNK Cibalia
|
|
|
16:30
|
NK Hrvatski Dragovoljac v NK Dubrava Zagreb
|
|
|
|
18:00
2 : 0 |
Slaven Belupo - Istra 1961
|
|
|
|
16:00
|
Kustosija - Cibalia
|
|
|
16:30
|
Dragovoljac - Dubrava
|
|
|
|
15:30
|
Madura United - PSM Makassar
|
|
|
15:30
|
Persija Jakarta - Persib Bandung
|
|
|
15:30
|
PS Tira - Barito Putera
|
|
|
|
17:45
|
Sepahan - Sanat Naft Abadan
|
|
|
18:00
|
Esteghlal Tehran - Zob Ahan
|
|
|
18:00
|
Nassaji Mazandaran - Gol Gohar Sirjan
|
|
|
19:45
|
Mes Rafsanjan - Persepolis
|
|
|
|
21:00
|
Hvíti riddarinn - Golfklubbur Grindavikur
1 tipp
|
|
|
21:00
|
Kari Akranes - Léttir
1 tipp
|
|
|
21:00
|
KB Breidholt - Kria
3 tipp
|
|
|
|
15:00
|
Hapoel Petach Tikva - Hapoel Kfar Saba
|
|
|
|
12:00
0 : 3 |
Kashiwa Reysol - Urawa Red Diamonds
1 tipp
|
|
|
|
2:30
|
Unión Magdalena - Fortaleza FC
|
|
|
|
22:15
|
La Equidad (n) - Atletico Junior (W)
|
|
|
23:00
|
Independiente Santa Fe (n) - Deportivo Pasto (W)
2 tipp
|
|
|
|
20:30
|
Al-Nasr (KUW) - Al-Tadhamon
|
|
|
20:30
|
Al-Sahel (KUW) - Al-Jahra
|
|
|
|
20:30
|
Al Nasr (KWT) - Al Tadamon
|
|
|
20:30
|
Al Sahel SC (KWT) - Al Jahra
1 tipp
|
|
|
|
18:00
0 : 0 |
Zagłębie Lubin - Warta Poznań
2 tipp
|
|
|
20:30
1 : 0 |
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
2 tipp
|
|
|
|
18:00
1 : 2 |
Sandecja Nowy Sącz - Skra Częstochowa
|
|
|
20:30
2 : 1 |
Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Ruch Chorzów
1 tipp
|
|
|
|
18:00
|
KKS Kalisz - Stomil Olsztyn
1 tipp
|
|
|
|
16:30
|
Rekord Bielsko-Biała - Polonia Nysa
|
|
|
17:00
|
Pogon II Szczecin - Starogard Gdanski
1 tipp
|
|
|
|
17:00
0 : 5 |
Banga Gargždai - Hegelmann Litauen Kaunas
|
|
|
|
12:00
|
Nyiregyhaza Spartacus U19 - Budai FC SE U19
|
|
|
15:00
|
Varda Labdarugo Akademia U19 - Debreceni VSC U19
|
|
|
|
16:00
|
Kuala Lumpur FA - Selangor FA
1 tipp
|
|
|
16:00
|
Pulau Pinang - Perak FA
1 tipp
|
|
|
16:00
|
Terengganu FC - Kelantan United
1 tipp
|
|
|
|
5:05
|
Tepatitlán de Morelos - Atlante
1 tipp
|
|
|
|
3:00
|
Tigres UANL (n) - Cruz Azul (n)
1 tipp
|
|
|
5:05
|
Guadalajara (n) - Atletico San Luis (n)
1 tipp
|
|
|
|
19:00
|
Cimarrones De Sonora III - La Tribu de Ciudad Juarez
|
|
|
20:00
|
Tuzos Pachuca II - Club Deportivo CDH
|
|
|
23:00
|
Corsarios de Campeche - Deportivo Chetumal
1 tipp
|
|
|
|
17:00
|
FC Juarez U20 - Puebla FC U20
|
|
|
|
18:30
0 : 1 |
1. FC Nürnberg - Darmstadt 98
4 tipp
|
|
|
18:30
2 : 2 |
Fortuna Düsseldorf - Hamburger SV
4 tipp
|
|
|
|
19:00
3 : 0 |
SpVgg Bayreuth - SV Meppen
1 tipp
|
|
|
|
20:30
1 : 1 |
Eintracht Frankfurt - VfL Bochum
10 tipp
|
|
|
|
19:15
|
1 FC Cologne (n) - MSV Duisburg (n)
|
|
|
|
19:30
|
VFB Hallbergmoos - VfR Garching
|
|
|
|
19:00
|
FC Süderelbe - TuRa Harksheide
|
|
|
19:30
|
Hamm United FC - Eimsbütteler TV
|
|
|
19:30
|
Victoria Hamburg - Altona 93
|
|
|
|
19:00
|
SV Heimstetten - Bayern München II
|
|
|
|
19:00
|
SV Drochtersen/Assel - BSV SW Rehden
|
|
|
|
19:00
|
VSG Altglienicke - Carl Zeiss Jena
|
|
|
19:00
|
Germania Halberstadt - Tennis Borussia Berlin
1 tipp
|
|
|
|
19:00
|
VfR Aalen - VfB Stuttgart II
|
|
|
|
19:30
|
Rot-Weiß Oberhausen - Fortuna Düsseldorf II
|
|
|
19:30
|
SV Rödinghausen - Rot Weiss Ahlen
|
|
|
19:30
|
Schalke 04 II - Wuppertaler SV
|
|
|
|
20:30
1 : 0 |
Genoa - Reggina
5 tipp
|
|
|
|
1:00
|
Libertad Asuncion - Club General Caballero JLM
|
|
|
|
22:00
|
Deportivo Municipal - Sporting Cristal
1 tipp
|
|
|
22:30
|
Asociación Deportiva Tarma - César Vallejo
2 tipp
|
|
|
|
21:30
|
Os Belenenses - Vilaverdense
2 tipp
|
|
|
|
12:00
|
Marítimo U23 - Sporting Clube de Portugal U23
|
|
|
12:00
|
SC Farense U23 - Gil Vicente U23
|
|
|
|
21:15
1 : 0 |
Estoril - Gil Vicente
1 tipp
|
|
|
|
20:00
0 : 1 |
U Craiova 1948 SA - Petrolul Ploieşti
|
|
|
|
17:00
1 : 1 |
Politehnica Iași - FC Buzău
|
|
|
|
14:30
0 : 3 |
Hougang United - DPMM FC
2 tipp
|
|
|
14:30
4 : 3 |
Tampines Rovers FC - Lion City Sailors
1 tipp
|
|
|
|
20:45
2 : 0 |
Arbroath - Ayr United
|
|
|
|
21:00
0 : 0 |
Mallorca - Osasuna
10 tipp
|
|
|
|
21:00
1 : 1 |
Levante - Real Zaragoza
2 tipp
|
|
|
|
21:00
|
Real Madrid - Levante Las Planas
|
|
|
|
19:30
4 : 1 |
FC Schaffhausen - Wil 1900
|
|
|
20:15
2 : 0 |
Thun - Bellinzona
|
|
|
|
19:00
|
Lindome GIF - Landvetter IS
|
|
|
|
19:00
|
Kristianstads FC - IFK Hässleholm
|
|
|
|
19:00
|
Vänersborgs IF - IK Oddevold
|
|
|
|
18:00
|
Linköping - Rosengard
|
|
|
|
19:00
1 : 3 |
Mladost Lučani - Novi Pazar
|
|
|
|
16:00
|
Dolný Kubín - Spartak Myjava
|
|
|
18:00
|
FK Pohronie - Slavoj Trebišov
|
|
|
|
16:00
|
Partizán Bardejov - MFK Snina
|
|
|
|
17:30
0 : 0 |
Zlaté Moravce - MFK Skalica
|
|
|
|
18:00
2 : 2 |
NK Krka - Roltek Dob
|
|
|
18:00
4 : 2 |
Nafta Lendava - Rudar Velenje
|
|
|
|
23:00
|
Defence Force - W Connection FC
1 tipp
|
|
|
|
13:00
|
Express FC - Onduparaka FC
|
|
|
15:00
|
Busoga United FC - SC Villa
|
|
|
15:00
|
Wakiso Giants FC - UPDF FC
|
|
|
|
21:00
2 : 1 |
CA River Plate (URU) - Danubio FC
|
|
|
|
21:00
1 : 0 |
Estudiantes de Mérida - CS Hermanos Colmenarez
|
|
|
23:15
2 : 1 |
Metropolitanos FC - Deportivo Rayo Zuliano
2 tipp
|
|
|
|
12:00
|
Long An - Binh Phuoc
|
|
|
12:00
|
Phu Dong - Hoa Binh
|
|
|
14:15
|
Ho Chi Minh FC - Ba Ria Vung Tau
|
|
|
|
20:45
1 : 2 |
Bala Town - Connah's Quay FC
|
|
|
20:45
4 : 0 |
Caernarfon - Airbus UK Broughton
2 tipp
|
|
|
20:45
2 : 3 |
Cardiff Met University - Penybont
|
|
|
|
20:30
|
Abergavenny - Llanelli
|
|
|
20:30
|
Ammanford - Afan Lido
|
|
|
20:30
|
Trefelin BGC - Carmarthen
|
|
|
|
20:45
|
Cefn Druids - Llandudno FC
|
|
|
|
20:45
|
Coleraine FC U20 - Cliftonville FC, U20
|
|
|
|
20:45
|
Larne FC - Ballymena United
1 tipp
|
|
|
|
17:00
|
Kuressaare II - JK Narva Trans II
1 tipp
|
|
|
|
20:45
1 : 3 |
Athlone Town - Galway United
|
|
|
20:45
2 : 1 |
Cobh Ramblers - Bray Wanderers
|
|
|
20:45
7 : 1 |
Waterford United - Finn Harps
|
|
|
20:45
1 : 1 |
Wexford Ifj. - Treaty United
|
|
|
|
20:45
1 : 1 |
Cork City - Drogheda United
1 tipp
|
|
|
20:45
0 : 4 |
Dundalk - Shamrock Rovers
1 tipp
|
|
|
20:45
0 : 1 |
Shelbourne Dublin - Derry City
1 tipp
|
|
|
20:45
3 : 0 |
St Patrick's Athletic - UC Dublin
|
|
|
|
17:00
|
Ararat Jereván - Lernayin Artsakh
|
|
|
|
8:30
|
Western Springs - Eastern Suburbs AFC
|
|
|
|
15:00
|
Neftcsi Fargona - AGMK Olmaliq
|
|
|
15:00
|
Surkhon Termez - Bukhoro
|
|
|