Myrto Uzuni - Ferencváros 001 Myrto Uzuni (Fotó: sbonsi / Shutterstock.com)

A tavaszi folytatás a tét a Fradi meccsén

Foci tippek ferencvárosi tc Bajnokok Ligája Dinamo Kiev

Kedd este zárul az eddig kizárólag papírformát hozó G-csoport, amelyben eddig teljesen ült a papírforma. A Barcelona és a Juvnetus a csoport első helyéért küzd, míg a Kijev és a Fradi a tavaszi folytatást érő harmadik helyért. Utóbbi mérkőzéssel foglalkoztunk bővebben és podcastben is átvitattuk a fogadási opciókat.

2020 dec 8. 21:00
Tipp: Dinamo Kiev 1,5 gól felett
1.86

Újra egészségesen!

A Dinamo Kijev játékerejét láthattuk a budapesti mérkőzésen. Ameddig kellően koncentráltak, illetve nem kerültek emberhátrányba, addig egyértelműen dominálni tudott az ukrán együttes. Hasonlót várhatunk tőlük most is. Bár a leggyakoribb döntetlenek nekik kedveznek (0-0-tól egészen 2-2-ig) mégis felesleges kockázatnak tűnik a kivárásra való játék az ő részükről. Azért a budapesti meccsen azt is láthattuk, hogy hátul ők is bizonytalanok voltak, illetve a Fradi elleni egyedül a Barca húzta ki kapott gól nélkül öt forduló alatt.

A Dinamo Kiev csoportköre kicsit másképpen alakult, mint a Ferencvárosnak. A sorsoláskor talán többet is lehetett volna várni tőlük, azonban az élet átírta a terveiket és egy esetleges harmadik hellyel kimaxolnák a lehetőségeiket. Az első fordulóban kikaptak a Juventus ellen hazai környezetben 2-0 arányban, majd jött a Fradi elleni döntetlen. Ezzel a továbbjutásról le is mondhattak, mivel a harmadik körös Barca elleni meccsre alig tudtak egy csapatot kiállítani egészségügyi problémák miatt. A következő három körben - a Fradihoz hasonlóan - nem sok vizet zavartak és bizony egy rúgott gól mellett 9 találatot jegyeztek ellenük. Viszont ezekben a fordulókban rendre sok hiányzóval rendelkeztek, így reális esélyük már a kezdő sípszó előtt sem volt a pontszerzésre. Most viszont más a helyzet, mivel az ellenfél is más kategória, míg a legtöbben újra egészségesek.

Újabb bravúrt ér el a Fradi?

A hatodik forduló előtt tehát a Ferencvárosnak továbbra is esélye van arra, hogy a tavasszal az Európa Ligában folytassa az együttes. Abban az Európa Ligában, amely a játékerejéhez inkább passzolna és ezt jól mutatja az eddig szerzett koefficiens is. Az előző évben harmadik helyen esett ki az EL csoportkörből a fővárosi együttes, azonban így is több pontot szerzett az UEFA rangsorban, mint idén a BL-ben - bár itt az utolsó forduló ezen még változtathat. Ettől függetlenül büszkék lehetünk a Ferencvárosra, amely hosszú évek után tudott újra magyar csapatként eljutni a Bajnokok Ligája ezen szakaszába.

(Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt)

A bukik viszont nem adnak sok esélyt arra, hogy a tavaszi folytatás álma megvalósuljon. A Dinamo a meccs esélyese (1.80) és elnézve a budapesti első félidőt, ezen nincs is semmi vitatnivaló. Robmillerrel egyetértésben azonban mi most a gólokra, pontosabban a kijevi gólokra mennénk rá. A hazai csapattól legalább két találat már jól fizet (1.86) és van is benne fantázia. A Fradi hátsó alakzata azért nem volt magabiztos a sorozatban és könnyen el tudjuk képzelni, hogy kétszer megint kapitulálnak. Emellett a biztos védekezés nekik most nem elég, mivel ugyanúgy a kiesésüket jelentené, mint egy esetleges vereség. Ezért és sok más tényezőért (amit a podcastben hallhattok), mi most a hazai gólokra tennénk.