Két edző, akik elvétve kockáztatnak. Mi sülhet ki ebből? Milyen visszavágóra van kilátás? Lehetséges, hogy a túlzott óvatoskodás visszaüthet? Ideje lenne meglepni az ellenfelet?

2022 márc 16. 21:00

Biztonsági játék

Tekintsünk el attól, hogy Massimiliano Allegri milánói BL-teljesítményét vizsgáljuk, csak a Juventusnál eltöltött időkre koncentrálunk. Arra, hogy a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, mindössze két visszavágót veszített el (tizenegy párharc volt összesen). A két vereség esetében egyaránt igaz, hogy döntetlennel ért véget a visszavágó, de ez nem azt jelenti, hogy az összes odavágón elért döntetlen után kikaptak.

Miután megvizsgáltuk Allegri eddigi BL-teljesítményét, jöjjön Unai Emery elleni mérlege: 1 győzelem (2015/16: Sevilla 2:0), 1 döntetlen (2021/22: Villarreal 1:1) és 1 vereség (2015/16: Sevilla 1:1). Megfigyelhető, egyik meccsen sem volt több, mint két gól. Két rendkívül óvatos edzőről beszélünk, akik elvétve váltanak csak a megszokott taktikáról (ehhez sérülések kellenek).

Arra sem árt kitérni, hogy Unai Emery még sosem jutott csapataival negyeddöntőbe a BL-ben, így most egy komoly mérföldkőhöz érkezett. Valószínűleg feleslegesen nem fog kockáztatni, hiszen az odavágón sem tette. Tisztában van vele, hogy Dusan Vlahovic érkezésével a Juventus komoly(abb) erőt képvisel, de ez annyira nem látszik a játékukon, hiszen hiába a hétvégi 3-1-re megnyert mérkőzés, ellenfélnek volt több helyzete, torinóiakat inkább a meddő mezőnyfölény jellemezte.

A visszavágó a két rutinos edző között taktikai csatát hozhat. Vlahovic mindössze 25 percet kapott a hétvégi bajnokin, Allegri pihentette őt, ahogyan Alex Sandro is a kihagyása után csak 15 percet kapott. Érezhetően készült Allegri a BL-re. Emery sem lőtte el a bajnokságban az összes puskaporát. Önmagában a Juventus szorzóban akkora érték nincsen, inkább egy kevés gólos mérkőzésben, ahogyan azt az előjelek is mutatják.