Ahogyan arra számítani lehetett, hogy Jorge Sampaoli irányítása alatt összekapta magát az Olympique Marseille. Elérik a hőn áhított nemzetközi kupaszereplést érő helyet?

2021 ápr 30. 21:00 Közvetítés: Unibet

Rutinból megoldja Sampaoli

A nyolcadik meccsére készül Jorge Sampaoli az Olympique Marseille kispadján. Eddigi mérlege impozáns, elsősorban hazai meccsekre koncentrálnak (4-ből 4 győzelem), jönnek a gólok is, olykor kicsit nehézkes a játék, de olyan bizonyítási vágy van a fiatalokban (illetve a perememberekben), hogy egyik ellenfél sem nyugodhat meg, ha kihúzott ellenük 50-60 percet bekapott gól nélkül (utolsó 20 percben 5 gólt szereztek, mióta Sampaoli az edző).

A második félidős találatok nem fizetnek annyira jól (2. félidő 1,5 over: 2.00), ezért nem éri meg ebbe fektetni. Könnyedén megeshet ugyanis, hogy 1-0-nál beáll majd védekezni a Marseille. Igaz, hogy erre a Sampaoli-éra alatt mindössze egyszer volt példa (utána rúgtak egy gólt a második játékrészben), de úgy gondolom, nincsen akkora érték a gólok piacán, ebből a szempontból könnyedén lehet a végletek meccse (beeshet a 1,5 under vagy a 3,5 over is).

Boubacar Kamara (Fotó: Romain Biard / Shutterstock.com)

Inkább a hazai sikerben van érték. Annál is inkább, mert sok játékos feltámadt az új edző érkezése után. Pol Lirola valószínűleg életében nem játszott ilyen jól, mint ahogyan az elmúlt meccseken. Payet? Nem tudom mi történt vele, de rég volt ennyire motivált, szórja az óriási labdákat, Sampaoli érkezése óta, 3 gól és 6 gólpassz a mérlege. Az edző honfitársa, Balerdi a védelem oszlopa lett, valószínűleg Sampaoli leült beszélni a fejével, mert Balerdi lehiggadt, nem kap lapokat, hatékonyan játszik.

Arkadiusz Milik januárban érkezett, jól beilleszkedett, hatékonyabb, mint Benedetto, képes meccseket eldönteni. Fel lehet rá ívelni a labdákat, Payet-val jó párost alkotnak elől. Thauvin? A csapat ikonja, világbajnok, akitől sokat vártak, de a sérülések miatt ez nem jött össze (illetve nem váltott csapatot...). Most? Küzd, ha kell balhátvédként játszik az egykori jobbszélső.

Motivált az egész csapat, így pedig nehéz dolga lesz a Strasbourgnak. Thierry Laurey tisztességes munkát végez, ebben a keretben több nincsen, valószínűleg jövőre is az első osztály tagjai lesznek, de a Marseille ellen nem lesz sok esélyük a péntek esti bajnokin (az elmúlt két évtizedben amúgy sem nyerni járt a déli városba a Strasbourg). Az már egy másik kérdés, jövőre is kitart-e az OM jó formájra (általában Sampaoli második évei nem jók, míg a Marseille a leginkább hektikus csapat a ligában).