Azt mondják az okosok, hogy a Boltonnak nem terem sok babér Birminghamben a Villa Parkban. Azonban ne felejtsük el, hogy a Villa most nagyon hektikus, mivel Martin O'Neill menedzser távozása óta még mindig megbízott vezetőedzőjük van Kevin MacDonald személyében. Gerard Houllier pedig még mindig azon dolgozik, hogy felbontsa szerződését a Francia Labdarúgó Szövetséggel!

Nézzük a hazaiak eddigi szereplését a bajnokságban. Az első fordulóban a Kalapácsosokat fogadták, és előzetesen mindenki óvatos volt a meccsel kapcsolatban. Akkor még nem tudtuk, hogy Avram Granték finoman is hullagyengék, és pofozógép szerepét fogják betölteni. A 3-0-ás győzelemből Downing, Petrov és Milner vette ki nagyon a részét. Aztán saját maguk is elhitték, hogy nagyon jók, ezért elpasszolták gyorsan a legjobbjukat, James Milnert a Manchester Citybe, helyére pedig megkapták Stephen Irelandet. Aztán jött a pofon: 0-6 Newcastleben és kiesés az Európa-liga play-offjában. A harmadik fordulóban 1-0-ra legyőzték a Villa Parkban az Evertont Ashley Young góljával, majd John Carew lesérült a válogatott mérkőzésén, aminek eredménye egy balszerencsés vereség most hétfőn a Stoke Citytől. Sokáig vezettek, jól játszottak, Downing megint betalált, majd jött a hosszabbítás, és Huth gólja. Ireland pedig még mindig nem lépett pályára...

A Bolton egy Fulham elleni lélekölő 0-0-al nyitott, majd idegenben verték a West Ham Unitedet 3-1-re. Most már tudjuk, hogy ez nem olyan nagy dolog, de ne felejtsük el ,hogy az Aston Villa hazai pályán győzött majdnem hasonló arányban ellenük. A Bolton két gólját is Johan Elmander szerezte, nem forgott veszélyben a győzelmük. Ami nekem nagyon tetszett, az a Birmingham elleni harmadik fordulós döntetlenjük. Kiállították rögtön a meccs elején Jussi Jaaskelainent kapust, és már 2-0-ra vezettek ellenük a Kékek, de ők felálltak a padlóról, 10 emberrel egyenlítettek ki. Heroikus küzdelem volt, megérdemelték az egy pontot. Végül a negyedik fordulóban eljött nekik is a Waterloo, hiszen az „ágyúsok arzenálja” kivégezte őket, de ott is 10 emberrel küzdöttek már a végén. Ami szép teljesítmény volt, hogy a londoni védelemnek is betalált Elmander!

Stephen Ireland játéka még mindig nem biztos a sérülése miatt, de John Carew felépült. Boltonban nem léphet pályára az eltiltott Gary Cahill és Jussi Jaaskelainen, helyetteseik Andy O'Brien és Bogdán Ádám lesznek. A csapatkapitány Kevin Davies rúgást kapott a lábára, és a zsidó Tamir Cohen a jóm kippur miatt hagyja ki a találkozót.

Elmondható, hogy eddig nem sok babér termett a Villa Parkban a Boltonnak. Azonban Owen Coyle érkezésével én látok biztató jeleket. Gary Megson menedzser idején a régi angol beidegződések jellemezték őket, ívelgettek, játszották az erőfocijukat, nagyon nem fociztak szépen. A szurkolók Megsont nem is tudták igazán elfogadni, folyamatosan kritizálták, és nem is bánkódtak nagyon a menesztésekor. Owen Coyle csatár volt játékos korában, és szép lassan átformálta a csapatát a saját elképzelésére. Ne felejtsük el, hogy veretlenek voltak az Arsenal elleni meccsig, és egy félidőig ott is talpon voltak. Jó kis csapatnak tartom őket, ahol van néhány klasszis támadó is (Johan Elmander, Petrov, Klasnic). A Villa most teljesen kiszámíthatatlan, tudnak jól játszani, aztán iszonyatos bakikat elkövetni. A statisztikák természetesen csont nélküli hazai győzelmet mondanak, de én óvatos lennék. Hiába nyert az Aston Villa az utolsó három Villa Parki összecsapásukon nagy fölénnyel (5-1, 4-2, 4-0), de ilyen egységes, és ilyen támadó felfogású Boltonnal évek óta nem találkoztak. Ne felejtsük el azt sem, ha esetleg nyerne most a vendég gárda, 2006 óta a legjobb idénykezdetüket produkálnák. Látok esélyt a meglepetésre, de a vendégek tartalékosabb védelme miatt, és a hazaiak hektikus szereplése miatt inkább nem végeredményt tippelnék, hanem azt mondanám, mindkét csapat betalál a meccsen!

Tipp: mindkét csapat lő gólt

odds: 1.78

fogadóiroda: Tobet

tipp erőssége: 6/10

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.