Végül összejött a Pouille - Bedene finálé, ahol a torna két legjobb formában lévő játékosa küzd majd a végső sikerért. Mindketten két szettben nyerték az elődöntőiket. A francia második, míg Bedene első ATP-tornagyőzelmére készül.

Lucas Pouille

Szinte papírforma szerint eljutott az első kiemelt Lucas Pouille a döntőig. Látva idei formáját, kötelező volt számára a döntőbe jutás salakon. Sokat volt szó mostanában a franciáról, aki nagy tehetség és szép pályafutás áll előtte. Élete második ATP-tornáját nyerheti, tavaly Metzben szerezte meg első sikerét. Budapesten Veselyvel kezdett a nyolcaddöntőben, ahol az eddigi legnehezebb meccsét nyerte. A cseh eléggé komoly ellenfél volt, érdemes lesz rá a későbbiekben is figyelni. A három szettes kezdés után, a negyeddöntőben már kettőben verte a szlovák Klizant, aki a második szett felénél mintha feladta volna a mérkőzést. Nem igazán erőltette meg magát a francia ellen, hatalmas outokat ütött, így szinte tálcán kínálva a győzelmet.

Lucas Pouille 002

Lucas Pouille (Fotó: Bryan Pollard / Shutterstock.com)

Az elődöntőben aztán az eddig szintén jó formában lévő Lorenzi várt rá. Az olasz ellen hasonlóan nagy elánnal kezdte a meccset, mint az első két fordulóban, két jól előkészített hatalmas tenyeres ponttal biztosította be a breaket, majd magabiztosan hozta az adogását. Utána újabb breaklabdához jutott Lorenzi adogatása után, amit a hálóhoz felfutó olasz mellett pazarul ütött el, így máris 3-0 volt a mérkőzés állása. Ezek után már a papírformának megfelelően hozta az első szettet. A másodikban megint jött egy kisebb megingás, de látszott a francián, hogy nagyon egyben van, így gyorsan visszajött 1-2 0-30-ról, jól helyezett tenyeresek, illetve a kétkezes fonákkal sem volt probléma. Aztán 5-5-nél Lorenzi adogatásnál elővette a legjobbját Pouille, egy gyönyörű rövidítés révén került előnybe, majd elvette az olasz adogatását. Innentől pedig már papírforma szerint behúzta a meccset. Jól és látványosan játszik, irányítja a labdameneteket, így a Vesely elleni megingást leszámítva jó előjelekkel várja a döntőt.

Aljaz Bedene

A brit fiú is parádésan teniszezett ezen a tornán. Nem nagyon volt megingása. A selejtezőből került fel és élete második ATP-döntőjére készül. Az elsőt Chennaiban elbukta, de most javíthat. Nagyon magabiztosan játszik a tornán, jönnek az ászok és a hálónál is jól fejezi be a labdameneteket. A nagy szervások ellen sem volt problémája, hiszen Copil és Karlovic ellen is simán nyert. Karlovic ellen kiválóak voltak az elütései a horvát mellett. Az elődöntőben a szerbiai magyar Djere Laslo sem okozott neki problémát. Megint ütött pár ászt, első adogatásából jöttek a pontok, így Djere nem igazán tudott vele mit kezdeni. Gyorsan breakelte is őt Bedene, kiváló rövidítéseket csinált. 5-1 0-15-nél volt egy olyan elütése Bedenének a hálóhoz felfutó Djere mellett, ami tényleg parádés volt. Második szettben viszont volt egy kisebb megingása Bedenének, de aztán utána hozta a meccset. Sajnos ezt sem tudta Laslo kihasználni, pedig nem játszott annyira rosszul.

Konklúzió

Mindkét döntős nagyon jó volt eddig, nagyon nehéz breakelni mindkét játékost, mert magabiztosan és jól adogatnak. Talán ebben kicsit előrébb van a tornán Bedene, de Pouille kiválóan mozgatta eddig az ellenfeleit és szinte minden labdát elér, hatalmas küzdő. Ketten együtt eddig négy ATP-döntőt játszott és mind a négy eldőlt két szettben, itt viszont ezt nem venném annyira biztosnak. Pouillenak általában a második szettben jönni szokott a megingás, amit az elmúlt két meccsen az ellenfelek nem tudtak kihasználni, de Bedene van olyan formában, hogy éljen ezzel a lehetőséggel. Simán végig tud vinni egy breakelőnyt, ahogyan igaz ez Pouillera is. Várok egy három szettes mérkőzést, de biztosabbnak érzem a pontok over fogadását.

Borítókép: Lucas Pouille (Fotó: Bryan Pollard / Shutterstock.com)