Novak Djokovic számára nem alakult könnyedén a péntek, ellentétben például Rafael Nadallal vagy Milos Raoniccsal. Szombaton például egy Murray - Del Potro mérkőzés lesz a programban, illetve a szintén jónak ígérkező Monfils - Gasquet.

Slágermeccs

A nap legnagyobb mérkőzése egyértelműen az Andy Murray - Juan-Manuel Del Potro találkozó. Még inkább az lenne, ha mindketten csúcsformában lennének, de sajnos nincsenek. Murray Klizan ellen szenvedett a kelleténél többet. Olyan volt sok esetben, mintha fejben nem lett volna ott a skót, gyakorlatilag tiszta helyzeteket ütött outra, pedig ezeket be szokta vágni. Első szettet így meg is nyerte a szlovák, azonban mikor Murray szintet lépett, Klizan elfogyott és simán fordított a skót. A negyedik szettben aztán Klizan elkezdte egyre jobban variálni a játékát, jól mentek a közvetlen háló mögé nyesett rövidítések. Ezekkel kezdetben nem tudott mit kezdeni Murray, aztán szép fokozatosan ráérzett és tie-breakben befejezte a mérkőzést az egyre idegesebb Klizan ellen.

Del-Potro-Juan-Martin-fekvo-tenisz-023

Del Potro. Fotó: mr3002/Shutterstock.com

Del Potronak sem volt tökéletes tavasza, nagypapája sajnálatos halála miatt kihagyott tornákat, míg a Garroson eddig másfél mérkőzést játszott. Pella ellen 3-0-ra nyert, majd Almagro ellen 1-1-es állásnál a spanyol megsérült és kénytelen volt feladni a mérkőzést. Sérülés után Del Potro odament Almagróhoz megvigasztalni a mérhetetlenül szomorú spanyolt. Elnézve az idei teljesítményéket rögtön beugrana egy Del Potro győzelem, de azért óvatosan ezzel. Murray hatalmas küzdő, ráadásul fekszik neki Del Potro támadó játéka. Ugyanakkor a skót is bajban lehet, ha nem tud konstans jól teljesíteni a saját szervái után. Eddigi két mérkőzésen is látszott, hogy jóval sebezhetőbb most Murray, mint az elmúlt években. Eddigi kilenc meccsükből nyolcon jött a szett over, erre most is jó esély van (1.53). Murray az elmúlt mérkőzéseken az első szettek elején nem igazán volt a helyzet ura, de aztán fokozatosan lendült bele a meccsbe. Szerintem Del Potro ellen nem követi el ugyanezt a hibát, így azt is el tudom képzelni, hogy az első szett tie-breakbe torkollik (3.75). Valamivel jobb opciónak érzem a 11-nél több játékot az első szettre 2.75-ért.

Franciák

A tavaszi salakos szezont Richard Gasquet és Gael Monfils is sérülések miatt hagyta ki. Próbáltak minél jobb állapotba kerülni a Roland Garrosra. Annak ellenére, hogy az elmúlt időszakban nem volt jó időszakuk, az RG-t jól kezdték. Monfilsnak Dustin Brown és Thiago Monteiro sem okozott problémát. Két 3-0-ás sikerrel jutott a harmadik körben. Monteiro elleni meccsének második felét láttam, könnyed volt, nem erőlködött, szegény brazil srácnak túl sok esélye nem volt ellene, főleg a harmadik szettben. Jöttek a nagy szervák és a jó szerva-röpte játék is. A brazil a végén már össze-vissza ütögetett. A Philippe-Chatrien gyakorlatilag másfél óra alatt letudták a mérkőzést. Gasquetból túl sokat nem láttam a két forduló alatt, de a második mérkőzésén ahogy látom, hatalmas problémái nem voltak. Estrella pedig kellemetlen kis játékos, de elnézve a hárított breaklabdákat, ott volt fejben a francia. Monfilsszal már 14 mérkőzést játszottak egymás ellen pályafutásuk során és 7-7-re állnak egymás ellen. Ahogy az várható is volt, a kisebb tornákon rendre Gasquet nyerte a meccseiket (jó persze volt ott azért egy Australiaon Open siker 10 éve), míg a nagyobb eseményeken Monfils hozta a sikereket. Ő benne azért sokkal inkább ott van az a bizonyos faktor, ami az ilyen kiélezett meccseken kell a győzelemhez. Jelenlegi formák alapján is a gumiembert érzem jobbnak, de az 1.66-os szorzójában nem sok fantáziát látok. Nekem valamiért az a megérzésem, hogy az első szettben 9-10 játékot játszanak. Tartom annyira jónak mindkét játékost, hogy egy breaket végigvigyen. Jól használták ki az előző meccseiken a breaklabdákat, így lehet fantázia az 1.87-es szorzóban. Elmúlt négy meccsükből hármat 6-4-el kezdtek.

100%-os első befizetési bónusz 500 RON-ig

Az első befizetésed a Betanónál akár 500 RON bónuszt is eredményezhet a sport és kaszinó részlegeken.