Novak Djokovic három szettben nyert, ahogyan Rafael Nadal is, vajon Andy Murrayre vagy Gael Monfilsre is ilyen könnyű mérkőzés vár? Mindkét klasszis sérülés miatt játszott kevesebbet mostanság.

Andy Murray - Andrey Kuznetsov

Nőknél kiesett az első körben a világelső, vajon ez a férfiaknál is megtörténik? Azért Murray nem egy Kerber, de persze van rá némi esély. Ugyanis Andrey Kuznetsov nem rossz játékos. A kisebb tornákon most már igyekszik stabil teljesítményt nyújtani, legútóbb Genfben a Garros előtt menetelt elődöntőig. A salakos szezonra folyamatosan lett egyre stabilabb az orosz. Szervája rendben van, a kétkezes fonákja sokat fejlődött, szerva-röpte játékára sem lehet panasz. Alapvonalról zavarba lehet hozni egy stabilabban védekező játékosnak, de Kuznetsov most már megérett az ATP-szintre. Egyszer találkoztak Grand Slam tornán, 2014-ben a Us Openen, akkor 3-1-re nyert a skót. Az idei éve gyenge Murraynek. Nincs mit szépíteni, a sérülés sokat kivett belőle, a szervája nincsen rendben, ugyan alapvonalról még mindig parádés, odaér szinte minden labdára, nem ismer elveszett labdamenetet, de így is sokszor megingott a mérkőzéseken. A legnagyobb probléma vele kapcsolatban, hogy az ellenfelek megérezték a vérszagot. Hatalmas szó, hogy megvered a világelsőt és idén erre jó pár alkalma akadt top10-en kívüli játékosoknak is. Kettőzött erővel mentek fel a pályára, mert ők is elhitték, hogy lehet keresnivalójuk Murray ellen.

Murray-Andy-fekvo-tenisz-064

Andy Murray. Fotó: lev radin/Shutterstock.com

Kuznetsov szett nyerése 1.87-et fizet, amiben lehet érték. Megérett arra a szintre az orosz, hogy jobban is megszorongassa Murrayt. Viszont ezen a meccsen nagyon sok minden a skóton múlik. Az első fordulós meccse előtt 4-5 nappal antibiotikumos kezelésen esett át. Nagyon szerencsétlen ez az idénye, gyakorlatilag megbetegedésből sérülésbe, onnan újra megbetegedésbe esik. Nem tudom, hogy mennyit vett ki belőle ez a kis kezelés, de az is látható, hogy nincsen formában. Pedig a Roland Garrosnak szüksége lenne egy jó címvédőre. Azt is el tudom képzelni, hogy mentálisan nagyon felszívja magát a skót és nyeri a mérkőzést, de ettől függetlenül Kuznetsov nyerhet egy szettet. Ennyire simán jó formában van az orosz.

Gael Monfils - Dustin Brown

Mindenképpen érdemes nézni ezt a találkozót, mert jó eséllyel nagyon látványos mérkőzés lehet ebből, mert két nagyon laza játékos találkozik majd egymással. A német Brown egy bohóc. Ezt mindenki tudja, de ez sokszor jól is jön neki. Nem veszik őt komolyan, akkor képes igazán meglepetést okozni. A raszta srácnak óriási szervája van, képes nagyon látványosan és jól játszani, ha épp olyan kedve van. Nála tényleg csak a kedv a kérdés. Elkapja a fonalat, akkor bárkire veszélyes. Most a szintén látványos játékáról ismert Monfils lesz az ellenfele. A franciának legutóbb fájt a bokája, ezért hagyott ki tornákat. A salakos szezonban alig lépett pályára, így komoly meccshiánnyal küzd. Nagy kérdőjel, hogy milyen állapotban lesz ő a mérkőzésre. Azért ennyi kihagyás ilyenkor komolyabban visszaüthet, főleg a mérkőzés elején, amíg nem ég üzemi hőfokona francia. Brown általában az első szettekben harapni szokott, benne van, hogy megnyeri az elsőt (4.50). Ha a szervája egyben van a németnek, akkor ő eléggé jó kis játékos, képes váratlan ütésekre. A szett győzelmére szép szorzón lehet fogadni (2.20), talán abban még nagyobb érték lehet. Monfils a gumiember, szinte minden labdára odaér, de ha nincsen rendben teljesen az a boka, akkor bizony zavarba lehet őt hozni. A mérkőzés megnyerése már eléggé necces a németnél (8.00), mert azért fejben ő jóval gyengébb, mint Monfils. Képes egyik pillanatról a másikra összeomlani. Ezért is csak óvatosan a tétekkel, de ebben a meccsben lehet bőven fantázia, pláne Monfils nagyobb kihagyása és folyamatos sérülései miatt.