Németországban végre pályára lép a sérüléséből visszatérő Monfils is, de nem kapott könnyű ellenfelet Chung személyében. David Ferrer pedig Estorilban próbálja összekapni magát a hazaiak reménysége ellen.

München

A nyolcaddöntők szerdai napja mindössze egy meglepetést hozott, bár Bellucci kiesése mégsem akkora szenzáció. A csütörtöki játéknapon azért kilátás van pár meglepőbb eredményre. Ami biztosnak tűnik, hogy Kohlschreiber megveri Zeballost. Legyen bármilyen rossz formában Kohli, hazai környezetben rendszerint odateszi magát. Tornagyőzelmeinek, illetve döntőinek többségét Németországban érte el, München pedig kifejezetten jó. Ő a címvédő, a gyors salak kedvez a nagy szervás játékának, így én nem tudom elképzelni, hogy itt Zeballos nyerjen. A francia Monfils mérkőzésével kapcsolatban viszont már közel sem vagyok ennyire magabiztos. A francia sérüléssel bajlódott, ezért hagyta ki a Davis-kupa fordulót, illetve a Monte-Carló-i versenyt, ahol tavaly döntős volt. Több mint három hetet pihent, de most már úgy érzi, hogy újra formában van és fő célja a Roland Garroson való minél jobb szereplés. Azért nem vagyok vele kapcsolatban annyira bizakodó, mert oké, hogy Chung az első körben megszenvedett Marterer ellen, de német jó szervás és hazai pályán volt. Szívós játékos Chung, folyamatosan fut, szervájával sincsen probléma. Barcelonában nagyot ment, végül csak Nadal tudta őt megállítani, de előtte kis Zverevet verte nagyon simán, de Kohlschreiber ellen is nyerni tudott. Azért Monfils játékában simán benne van a gyengébb teljesítmény egy ilyen kihagyás után, pláne mert ebben az évben nem éppen volt csúcsformában. Egy szettet azért elhozhat a kis kóreai a szívós játékával (1.54).

Monfils-Gael-fekvo-tenisz-033

Gael Monfils. Fotó: mr3002/Shutterstock.com

Még inkább érdekes meccs lehet a Martin Klizan - Mischa Zverev találkozó. Klizan már Pesten is produkált furcsa labdameneteket, például Pouille ellen, amikor látványosan leadta 3-1-es előnyről a második szettet. Klizan bármikor bárki ellen képes ilyenre. Első körben a nem túl acélos Kicker ellen sem nyújtott jó teljesítményt, míg Zverev Brownt verte ki egy roncsderbin. Azért ezen a salakon kijöhetnek majd Zverev jó adogatásai, így Klizan bármikor megtorpanhat ellene. Nem olyan egyértelmű győzelem ez a szlováknak, simán benne van, hogy Zverev hazai környezetben elhoz egy szettet. Azért Brown nem volt mostanában rossz formában, ez a győzelem egy újabb áttörés lehet Zverevnél.
Hasonló mérkőzés lehet Fabio Fognini és Guido Pella találkozója. Fognini szintén hangulat ember, előszeretettel ad le meccseket, vagy olykor csak szimplán lusta játszani. Eljött Budapestre, itt is csak bohóckodott egyet a tizenhat között, majd utazott is Münchenbe. Lesz védendő pontja, így talán van egy kis motivációja is az olasznak, bár nála ez mindig kétséges. Pella lenullázta az első körben a német Stebét. Barcelonában ugyan nem jutott főtáblára, de Chung ellen esett ki, így a teljesítménye felértékelődik. Hasonlóan gyors salakon Sao Paulóban negyeddöntőig, ment ahol végül Ramos-Vinolas állította meg. Pella jó kis balkezes játékos, salakon él leginkább, ha ehhez hozzá vesszük, hogy Fognini az elmúlt időszakban eléggé megszenvedett balkezesek ellen (Giannessit is nehezen verte Sao Paulóban, illetve a Davis-kupában Pella ellen is öt szettesre kényszerült), akkor nálam egy szett hendi simán játszik (1.44), de még a Pella győzelem sem elképzelhetetlen (2.10).

Estoril

Frederico Ferreira Silva egy fiatal portugál srác, akinek azért már van egy kis rutinja ATP-szinten. Estorilban kétszer indult már szabadkártyával, 2015-ben első körben kiesett Gilles Muller ellen, de elhozott egy szettet azért, míg tavaly a későbbi győztes Almagro verte őt 2-0-ra. Idén megnyerte élete ellső ATP mérkőzését is, hiszen az első fordulóban Istomint verte két szettben. Ellenfele David Ferrer lesz majd, és hiába a kiemelés, Ferrer már csak a nevéből él. Nem játszik jól, legutóbb Barcelonában kapott ki kettőben Kevin Anderson ellen salakon. Na ez azért nem semmi. Nem azt mondom, hogy Ferreira Silva nyerhet (bár ez is benne van), hanem azt, hogy nem fog kikapni nagyon. Van egy ilyen meglátásom, hogy vinni fogja előre a szíve és hajtani fog, mert ez nagy lehetőség számára. A fogadóirodák 8 gamere saccolták a teljesítményét, ami egy 6-4, 6-4-es vereségnél is pusht eredményezne. El tudom azt is képzelni, hogy akár az első szettet elhozza majd a spanyol ellen, akkor pedig már nem sok játékot kell nyernie, hogy meglegyen a 8 game.