A Real Madrid és a Barcelona jelenleg azért küzd az Euroligában, hogy megszilárdítsák a helyüket a legjobb nyolcban, ami, ha visszagondolunk eléggé vicces, mert a szezon elején ezt a két gárdát tekintették a sorozat legnagyobb esélyesének. Most bizonyíthatnak, hiszen a Blancókra a címvédő Anadolu, míg a katalánokra a Maccabi vár.

2022 nov 10. 20:05 Közvetítés: Unibet
Tipp: Maccabi +3 ponttal
1.85

Lassan, de beindul a gépezet

Most már kijelenthető, hogy a Barcelona elkezdett meccseket nyerni, igaz, hogy még szoros végjátékokkal, de legalább már sorra hozzák a győzelmeket. Ebből meríthetnek erőt a későbbiekre, talán a Fenerbahce elleni szűkös siker volt leginkább mérvadó, hiszen a törökök az Euroliga egyik legjobb formában lévő csapata. Azon a mérkőzésen a Palauban 16 ponttal vezetett a Barcelona a harmadik negyed vége előtt. Azt lehetett gondolni, ilyen szurkolás mellett, simán lezárják a találkozót.

A törökök viszont nem adták fel, Jasikevicius mester a pad mellett értetlenül nézte, ahogyan a csapata összeomlik, miközben a Fenerbahce visszatér a meccsbe. Egy perccel a vége előtt csak két pont maradt az előnyből, de ekkor jött Nikola Kalinic, aki most már Barcelona játékosként (korábban épp a törököknél légióskodott), hatalmas triplát vágott be, így nyert a spanyol csapat.

Ebből a győzelemből kéne meríteniük, mert Izraelben rendkívül nehéz legyőzni a Maccabit. Ezek a szoros meccsek és a végsőkig való küzdelem nem tesz jót a Barcelonának, hiába, hogy mentálisan erősödnek, de fizikailag fárad a csapat. A Maccabi, ha idegenben nem is minden esetben éles, de hazai pályán bárkit képesek legyőzni. Jól védekeznek, palánk alatti kifejezetten jól zárják le a területeket, blokkolásban elsők, de labdalopásban is élen járnak.

Igaz, hogy nem tripláznak hatékonyak, de középtávolik ülnek, ahogyan a betöréseik is, labdát is jól járatják. Tipikusan az a csapat a Maccabi, akik ellen végig küzdeni kell, mivel, ha egyetlen percig nem figyelünk, berámolnak 6-8 pontot, újból szorossá téve az eredményt. A Barcelona pedig hajlamos elhinni, hogy lezártak egy meccset, majd jön az élénkítő pofon az ellenféltől.

Tényleg megtörtek

Ahogyan azt vártuk Shane Larkin sérülésétől, tényleg megtört az Anadolu Efes lendülete. Az irányító november végéig nem térhet vissza, Micic és társai pedig szenvednek. A címvédőnek megint meg kell nyomnia a szezon második felét, hogy bejussanak majd a rájátszásba, de talán most nehezebb dolguk lesz, mint tavaly. Erről szeretne gondoskodni a Real Madrid, bosszúra szomjaznak a tavalyi Final Fourért.

A gond csak az, hogy a Real Madrid ingadozó formát mutat, tényleg teljesen kiszámíthatatlan a csapat, hol a semmiből szállítanak egy győzelmet, majd a következő két meccsükön simán kikapnak. Betudható ez a sérüléseknek is, amik a csapatot sújtják. Itt a mérleg nyelve inkább az Anadolu lehet, akiknek idegenben egyáltalán nem megy - főleg nem Larkin nélkül -, emiatt lehetséges, hogy a Real Madrid szorzója 1.50 környékén mozog.

Ebben viszont sajnos semmilyen érték nincsen, túlságosan alacsony, emlékezhetünk még, ahogyan a vergődő Bologna is nyerni tudott Madridban, illetve az Olympiakos sem kímélte a spanyolokat. Mi épp emiatt eveznénk vissza a Maccabi meccsére, ahol bízunk egy hazai hendikepben, mondván a Barcelona képes egy nyertes meccset is a végén szorossá tenni.