A Roma képes megfogni a Barcelonát a Nou Campban? Mire megy Sergio Busquets nélkül a katalán gárda? Az angol párharcnál külön érdemes kiemelni Klopp és Guardiola csatáját, melyben eddig a német tréner vezet. Vajon most is felülmúlja a spanyol trénert?

Barcelona - Roma

Az idei szezon során talán most a legsebezhetőbb a Barcelona. Ennek egyik oka, hogy túl sokáig pörögtek csúcs közelében, másik oka a túlterheltség, harmadik pedig a sérülések. Utóbbinál fontos kiemelni Sergio Busquets hiányát, aki a középpálya legfontosabb játékosa. Persze, ott van Iniesta is, de Busquets köti össze a védelmet a középpályával és ad stabilitást ennek a csapatrésznek. Szinte láthatatlan a munkája, mégis nélkülözhetetlen. Elvileg Lionel Messi teljesen rendben van, de a Sevilla ellen a hétvégi bajnokin kockáztatott Valverde (mint utólag kiderült), mikor pályára küldte az argentint.

Az élet azonban az olaszoknál sem egyszerű, ugyanis Cengiz Ünder mellett Pellegrini is megsérült a válogatott szünetben és erre jött még Radja Nainggolan hétvégén, aki jó eséllyel szintén kihagyja a spanyolországi utazást. Ő a legmegbízhatóbb játékos a középpályán, hiánya nagy veszteség lesz. Ünder lehetett volna a kreatív megoldás elől, aki valami váratlant húz, de így nagyon Dzekóra épülhet a vendégek offenzív játéka. Ezzel statikussá válhat az olasz klub, így jó eséllyel arra fognak balanszírozni, hogy lehozzák egy 0-0-val a találkozót. Di Francesco az elmúlt hetekben megint összerakta a védekezést, erre lehet is esély, ha Messit sikerül kikapcsolni. Egy középen tömörülő védelem esetén van rá sansz, ezért is fog De Rossi mellett Strootman kezdeni, de lehet a védekezés annyira fel fogja őrölni a vendégeket, hogy gólt lőni már nem lesz erejük. Talán ebben lehet érték ezen mérkőzés kapcsán.

Liverpool - Manchester City

Hiába nyert szeptemberben 5-0-ra a City a Pool ellen, összességében nem megy annyira Guardiolának Klopp ellen. Anno nagy csatákat hozott a Dortmund - Bayern párharc is, ahol sokszor tréfálta meg Klopp BVB-je a müncheni sztárcsapatot, aztán a liverpooli évek alatt is folytatódott a spanyol tréner vesszőfutása. És miért emeltük ki ennyire a két trénert? Mert nagyon sok múlik rajtuk, hogy milyen taktikával küldik pályára a csapataikat. Most kicsit elemeznénk a januári 4-3-as liverpooli sikert, ahol csak a végjátékban kapaszkodott fel 1-4-ről Guardiola csapata.

Klopp alkalmazta a világszerte ismert gegenpressing-et, nehezen is tudott kibontakozni a City. Szintén fontos megemlíteni, hogy a labdakihozatalok sem mentek könnyedén, viszont a védelem stabilan visszazárt, hogy esetleges felívelt labdákból ne tudjanak megindulni a Manchester szélsői (Sané és Sterling). Miért volt ilyen intenzív és hét gólt hozó a mérkőzés? Mert mindkét csapat feltolta a védekezését, agresszívan támadtak le, nagy iramban játszottak. Egyértelműen látszott, hogy Klopp taktikailag megverte Guardiolát, de vajon képes-e erre egymás után kétszer? Ha ilyen feltolt védekezés lesz és hatalmas tempó, akkor megint jöhet egy 5-6 gólos találkozó, de most mindkét edző jóval óvatosabb lehet (2,5 over: 1.65).

Érdemes kiemelni, hogy hasonló felállásban lépnek pályra (4-3-3), zseniális támadókkal, de mégis teljesen eltérő védekezéssel. Talán ebben lehet a győzelem kulcsa valamelyikük számára. Az látszott, hogy a Liverpool ezt a fegyelmezett presszinget nem képes fenntartani 90 percig, esetleg egy félidőt bírnak ki. A Citynél pedig annyi kreatív játékos van, hogyha hagyják őket építkezni, akkor előbb vagy utóbb, de gólt fognak rúgni. Az is látszik, hogy Kloppék a rangadókon ezt a sikert leszámítva, nem remekelnek. Rendre döntetlen vagy vereség a mérkőzések vége, míg Guardioláék szinte bedarálnak bárkit. Kiemelten fontos lesz az első játékrész, hiszen a vendégek megint megpróbálnak majd irányítani, ha pedig a hazaiak képesek egy újabb nagy presszingre, akkor meglephetik őket (1. félidő Liverpool DNB: 1.98).