David de Geának köszönhetően nem kapott gólt a Manchester United a Sevilla otthonában, és egy 0:0-ás döntetlennel elkerülte a vereséget. Ez volt Mourinho célja. Sokkal több fordulatot hozott az AS Roma és Sahtar Doneck párosítás első felvonása Ukrajnában. Vezetést szereztek az olaszok, de végül tudtak fordítani a brazilos ukránok, és 2:1-re nyertek. Innen folytatják a csapatok kedden este!

Manchester United - Sevilla

Sok kritikát kapott José Mourinho az első meccs után, miszerint túl defenzív volt csapata. Egyetlen kaput eltaláló lövésük volt, tehát jogosnak mondható, de például Alex Ferguson is elmondta anno, hogy a két meccses párharc első felvonásán bármikor aláírná a 0:0-ás eredményt, és majd a második 90 perc alatt el lehet érni a továbbjutást hazai pályán. A portugál mester is pontosan ezt tette. "Ha a visszavágót megnyerjük, továbbjutunk" - nyilatkozta a mérkőzés után. Ehhez a tervhez persze kellett a védelem is, de legfőképp David de Gea reflexei miatt sikerülhetett. Az utolsó ember 8 védését nem feltétlenül mondanám taktikai győzelemnek, viszont sikerült elkerülni a vereséget, és ez volt a lényeg a Manchester United számára.

Montella irányítása alatt a Sevilla néhányszor már beleszaladt méretes vereségbe, az Atletico, a Betis, de még az Eibar is tudott ötöt rúgni nekik. Mindegyik idén volt, közben persze inkább nyerték a mérkőzéseket, de ez intő jel lehet a teljes összeomlásra. A Sevilla ezeken a meccseken is hozta a labdabirtoklásra épülő játékát, míg az ellenfél kontratámadásokkal tudott érvényesülni. A spanyol bajnokságban a második legtöbb találatot a Sevilla kapta kontrából, de a nagy zakók alatt a koncentrációs hibák is szültek egész banális kapott gólokat. A Manchester United az Old Traffordon hangolt a BL-meccsre, 32%-os labdabirtoklással, két kaput eltaláló lövéssel és két góllal a Liverpool ellen. Nem látványosan jó Mourinho csapata, de hatékony, többnyire szervezett, és hazai pályán sokkal eredményesebb, ezért a Manchester United győzelmét tippelem 1.61-ért.

AS Roma - Sahtar Donyeck

Az első összecsapáson aktív kezdéssel rontott ukrán ellenfelére az AS Roma, melynek eredménye a félidei vezetés lett. Nagyot fordult viszont a játék képe a második 45 percben, amikor is az ukránok sorra dolgozták ki a helyzeteket, míg az olaszok néhány kontrát tudtak csak vezetni. Ferreyra és Fred góljaival tudott végül 2:1-re nyerni a Sahtar, mely második félidős játékával jelezte, hogy ez még egy bőven nyitott párharc, aminél a hazai pálya sem dominál annyira, mint a játéknap másik mérkőzésén. Az Old Trafford ritkán bevehető, ellenben a Stadio Olimpicóból az utóbbi hetekben távoztak győztesen a vendégcsapatok, de persze rögtön említhetjük azt is, hogy a Sahtar legutóbbi 10 olasz ellenfelét nem tudta legyőzni idegenben.

Di Francesco az év eleji gyengélkedést látva 4-2-3-1-es hadrendre váltott, amivel talán kihúzta a gödörből a Romát. Négy védő előtt két szürő, a védelem tehát már létszámból adódóan működőképes lehet, viszont elől hiányzik egy kreatív irányító, aki szemtelenül jó zsugákat osztana a társaknak. A formáció váltás sikerét a 20 éves Cengiz Ünder hozta meg, aki piszok jó formában volt februárban. Nainggolan az utóbbi hetekben kezdte el osztogatni az asszisztokat, Perrotti is kezd feljavulni, míg Dzeko teljesítménye hullámzik, ahogy szokott. Eközben a Sahtarról nem sokat tudni, azon kívül persze, hogy lazán nyeri az ukrán bajnoki meccseit. Őszi BL-teljesítményük elég hektikus volt, köszönhetően a csapat braziljainak, akik egyszer lehengerlő formában játszottak, majd a következő meccsen már a kaput sem találták el. Szorzók alapján a Roma győzelme várható 1.72-es szorzóért, de az első összecsapásukon látott védelmekből kiindulva én inkább a gólokra szavazok, például 2.5 gól felett 1.57-ért.

A cikkben közölt oddsok a bet365 irodától származnak és ebben az időpontban voltak érvényesek: Március 12., 14:20 CET