Azt hittük, hogy a Boston a magabiztos rajtnak köszönhetően letudja a finálét viszonylag hamar, de lehet még kicsit húzzák a sorozatot, csak nehogy ők aludjanak bele a párharcba.

jún 18. 02:30 Közvetítés: Unibet
Tipp: Dallas +8,5 ponttal
Unibet
1.71

Az a bizonyos negyedik meccs

Amikor a Boston Celtics 3-0-s előnnyel léphetett pályára a Dallas Mavericks otthonában a negyedik meccsen, sokan már a söprésre készültek - teljes joggal -, de akkor jött az a bizonyos ki nem mondott tény, hogy az NBA-ben jobban szeretik a pénzt és a nézettséget, mintsem egy szimpla söpréssel befejeződő párharcot. Erre az elmúlt évtizedekben bőven voltak példák, amikor sokszor nem is maguk a csapatok bundáznak, hanem felülről - akár NBA-komisszár - érkezik egy utasítás, miszerint húzni kell a párharcot, mert az jót tesz a bevételeknek, mind a csarnokokban, mint a TV-k előtt.

• 2024: 1 alkalommal (Denver)
  • 2023: 1 alkalommal (Denver)
  • 2022: 3 alkalommal (Golden State 2 alkalommal, Philadelphia)
  • 2021: 1 alkalommal (Philadelphia)

Egy NBA-döntő nem érhet véget söpréssel, elmúlt 20 évben mindössze kétszer volt söprés, mindkét alkalommal LeBron James csapata szenvedte el azt. A fenti felsorolás pedig arra vonatkozik, hogy az adott év rájátszásában hány olyan párharc volt, ahol 3-0-s állásnál az a csapat "leadta" a meccset, akik vezették a párharcot, hogy az ötödik mérkőzésen hazai pályán zárják le azt. Ebben a taktikázásban élen járt a Golden State Warriors, Denver Nuggets és a Philadelphia 76ers, ugyanis ez arra szolgált, hogy hazai pályán az ötödik meccsre csillagászati áron eladják a jegyeket és nagy profitra tegyenek szert, mintsem idegenben lezárni egy meccset.

Mi történt Dallasban?

A söprés tehát elmaradt, sőt, meglepetésre nagyon sima győzelmet aratott a Mavs, hiszen 122-84-re nyertek, majdnem 40 ponttal, félidőben 61-35 volt az állás. Az első három mérkőzés alapján ez volt az igazi döbbenet, hogy a Boston ilyen mértékű hátrányt szedett össze, de miben változtatott a Dallas? Jason Kidd és a szakmai stáb egyre inkább elkezdett a lepattanózásra figyelni, mivel a Boston Celtics hiába volt ebben a szezon korábbi részében kiemelkedő, döntőben sebezhetőek voltak. A negyedik meccsre csúcsosodott ki a különbség, uralta a festéket a Dallas, mindemellett pedig ültek Doncic - Irving páros betörései is, nem tudtak őket lassítani Mazzulla legénysége.

A szlovénnak, de főleg Irvingnek voltak gyengébb meccsei, tripláik most sem ültek, viszont a palánk közeléből szórták a kosarakat. Emellett, ha egy-egy dobás kimaradt, rögtön szedték és a támadó lepattanókat a Mavs játékosai, második esélyből sokkal több pontot szereztek, mint a Boston. Azt azonban ne felejtsük el, hogy hiába kapott ki nagyon a Celtics, továbbra is vezetnek, mindössze egyetlen győzelemre a bajnoki címtől, nem mellesleg mindenkinél előfordulhat egy olyan meccs, amikor semmi sem jön össze.

Boston Celtics - Dallas Mavericks mérkőzés tipp

Attól függetlenül, hogy mi történt a negyedik meccsen, továbbra is favorit a Boston Celtics, óriási meglepetés lenne, ha újabb találkozót nyerne a Dallas. Luka Doncic és Kyrie Irving továbbra sem jó triplából, hiába voltak elmúlt meccseken hatékonyak betörésekből, még ennél is több kell majd Bostonban tőlük. Ahhoz, hogy idegenben legyen esélye a Dallasnak, extra kell Doncictól és a többiektől is (Luka Doncic 30,5 pont felett: 1.58). A párharc életben tartásához viszont nyernie kéne a Mavsnek, így egy hendikep opciót tippelünk rájuk, pedig azért érezzük, hogy a Boston magabiztos játékkal behúzza az ötödik meccset.

Boston Celtics - Dallas Mavericks élő közvetítés

Az NBA-döntő, mely a Boston Celtics - Dallas Mavericks párharcát hozza, magyar kommentárral a Sport 1 felületén tekinthető meg, illetve az Unibet oldalán.