Némelyik csapatnak megint fontosabbak a kupamérkőzések, mint a bajnokik, ebből próbálunk hasznot húzni a brazil előzetesünkben. A Palmeiras folytatná a felzárkózást a dobogós helyekhez, míg a Coritiba a kiesés ellen menekül. A Corinthians a kettős terhelés végett nehéz helyzetben van, pedig a Vasco elleni hétvégi találkozó nagyon fontos lenne.

Elbukhatja a Corinthians?

Nagyon bekezdett a bajnokság a Cor', de ahogy fogyott a lendület, úgy jöttek a váratlan vereségek. A szezon második fele egyelőre nem az elképzeléseik szerint alakul. Szintén probléma még a kettős terhelés is, ugyanis a Copa Sudamericanában is helyt kéne állniuk. Hét közben egy 0-0-ra futotta otthon az argentín Racing ellen, így a jövőheti visszavágóra kettőzött erő kell. Ennek ellenére Fábio Carille nem pihentet, újra a legerősebb kezdővel vág neki a fordulónak. Ez azonban nem jelent semmit. A Santos elleni legutóbbi bajnokin gyatrák voltak. Legalább 2-3 gólt kellett volna rúgniuk, de csak erőlködtek. Jo elől teljesen súlytalan, hiába egy óriásról beszélünk. Szinte csak a fejjátékára építenek, ami nagyon kevés. Többiek próbálkoztak becsülettel, de messze voltak a góltól. Ennél már csak a védekezés volt rosszabb, ugyanis a Santos is sok helyzetet alakított ki, amikből kettőt gólra is váltott. A Vasco ellen ez nem lesz elég. Az elmúlt 1-2 meccsen nagyon jól volt a Martins-Breno hátvédpáros. Ez már csak azért is fontos, mert így Jo ellen jó opció lehet Breno, aki magas is, nehéz mellőle gólt szerezni.

Elől is kezdenek alakulni a dolgok, Mateus Pet elkapta a fonalat, de még fontosabb Andrés Rios kezdővé avanzsálása. Az argentín támadó gyors és le tud kötni, egy de olykor két védőt is, amivel megnyitja az utat a többiek előtt. Ez a második félidőben kifizetődhet, ugyanis a Vasco játéka idegenben eléggé biztonsági az első félidőben. Főleg a 0-0-ra mennek rá, ez ugyan nem mindig sikerül, de most a Corinthians ellen megvalósulhat. A hazaiak eléggé impotensek voltak offenzív oldalon, ráadásul nekik a második félidőben jönnek inkább a gólok, szóval jó opció lehet a félidő 0-0-a. Győztes szempontjából akár még a meglepetés is előfordulhat (7.00), hiszen könnyedén találhat egy gólt a Vasco, ezzel pedig akár le is zárhatják a mérkőzést.

Sok a hiányzó

Ellentétben a többi riválisával, a Palmeiras nagy előnnyel indul, ugyanis már búcsúzott a dél-amerikai kupasorozatokból, így pedig csak a bajnokságra kell koncentrálnia. A csapat azóta elkezdte a felzárkózást, de most komoly hiányzókkal kell szembenéznie Cuca mesternek. A védelemből már jó ideje maródi Yerri Mina, amit meg is érzett a hátsó alakzat. Luan nem tudta őt megfelelően pótolni, de az elmúlt meccsen kiállították, így ő sem léphet pályára. Barbosa kezd a helyén, aki inkább balhátvédként játszik (171 centiméteres magassága miatt), míg mellette a lassú és kiöregedő Edu Dracena kezd. Gyönyörű duó lesz ez. Ez azonban nem elég, elől nem lesz Willian sem, aki a kreativitását adja az offenzív játéknak. Nélküle eléggé karcsú ez a Palmeiras, Deyversonban bízhatnak csak. Ellenfelük a Coritiba lesz, akik a kiesés ellen küzdenek és mostanság nem remekelnek. Főleg a csatársorban vannak problémáik. Alecsandro ugyan visszatérhez a kezdőbe, de ő inkább a sárga lapokat gyűjti a gólok helyett. Kléber eltiltás miatt nem lesz a bal szélen, így egy kreatív játékossal kevesebb. Védelem is  foghíjas több eltiltás miatt (Leo, Werley, William Matheus). Mindkét csapatnak hasonlóak a gyengeségeik (középhátvédek, középpálya és a szélsők), illetve erősségeik (szélsőhátvédek, kapusok). Ebből egy döntetlen is kisülhet (3.80), de talán a gólok száma páros opció biztosabbnak tűnhet (1.90).