Duplafordulót rendeznek az Euroligában, több rangadóval is. A keddi játéknapról a Monaco izraeli mérkőzését választottuk, mert könnyedén megeshet, hogy meglepetés történik!

2022 okt 18. 20:05 Közvetítés: Unibet

Maguknak nehezítik meg az izraeliek

Véleményünk szerint óvatosan kell kezelni a Maccabi Tel Aviv idei szezonját, mert nyáron új edző érkezett Oded Kattash személyében, aki a Panathinaikosnál eltöltött rövid időt leszámítva, sosem irányított még sztárcsapatot. A keret sem olyan acélos, amivel rögtön a rájátszást érő helyekért lehetne küzdeni, viszont a Maccabi mindig bízhat a hazai pályában, de idén ott sem kezdtek annyira jól.

A Zalgiris ellen bealudtak a második negyedben, majd az utolsó negyedet hiába kezdték 9-10 pontos előnnyel, folyamatosan olvadt a különbség, egylabdás meccs lett a vége. Az, hogy az utolsó 3 percben egy pontra voltak képesek, nem túl bíztató. Azt a Monacót fogadják, akik kiválóan kezdték az évet, nagyon felpörögtek, Mike James ihletett formában, első Euroliga meccsén Olaszországba látogattak.

A Virtus Bologna volt az ellenfél, akik titkos esélyesnek is mondhatóak idén, de nem bírtak Jamesszel, aki 26 pontot dobott, betöréseit nem tudták lekövetni, a pick and roll megint kiválóan működött, gyakorlatilag foghatatlan volt az amerikai játékos. A második mérkőzésen hazai pályán fogadták a címvédő Anadolut, akiknél nem játszott Larkin, így elmaradt a Larkin - James csata, de a találkozó így is kiválóra sikeredett.

Annak ellenére, hogy nem volt teltház, a hangulat jó volt, a törökök jobban kezdtek, de a franciák hamar zárkóztak, utána szoros meccset láthatott a publikum. Mike James ugyan extrát nem hozott (sok triplát is hibázott), de a Monaco magasemberei aktivizálták magukat és szórták a pontokat. Moerman kiválóan játszott, főleg az első két negyedben, Diallo hatalmasat zsákolt emberrel együtt, több fontos szituációt mentett meg a jó passzaival.

A Monaco bizonyította a két meccsen, hogy a sorozat legjobbjaival is felveszi a versenyt, képesek legyőzni szinte bárkit. Ehhez még extra sem kell minden esetben Mike Jamestől, hiszen a többiek is olyan minőségi játékra képesek, amivel a címvédőt is megállítják. Ennek fényében az akadozó Maccabi ellenében nálunk a Monaco favorit, még akkor is, ha Izraelben sosem könnyű nyerni.