Még csütörtökön is a legjobb 16 között járunk a Londonban zajló PDC világbajnokságon, s az előttünk álló napon szintén két etapban három-három mérkőzést rendeznek az Alexandra Palace színpadán! A nap végén olyan kérdésekre kaphatunk többek közt választ, hogy Daryl Gurney eléri-e karrierje eddigi legjobb eredményét, vagy a mostanság fenomenálisan teljesítő Darren Webster képes lesz-e ismét megizzasztani Michael van Gerwent? Eseménydús napnak nézünk tehát elébe, ne hagyjátok ki!

Mark Webster - Daryl Gurney

Pályafutásuk során hatodik alkalommal méri össze tudását Webster és Gurney. A mérleg nyelve eddig a szemüveges walesi felé billen éppencsak (3-0-2). Mindkét fél hasonlóan teljesít eddig a tornán, s a forgatókönyvük nagyjából egyezik: az első kört viszonylag simán abszolválták, míg a második fordulóban kimaxolták aktuális ellenfelükkel a szettek számát! Szintén igaz mindkét félre, hogy jól láthatóan képesek egy mérkőzésen belül komolyabb hullámvölgyekbe is kerülni. Gurney 2:0-ra vezetett Thornton ellen, majd zsinórban vesztett három szettet, s vert helyzetből ismét összekapva magát fordítani tudott 4:3-ra! Webster hasonló szituációt élt meg Suljovic ellen. 3:1-re is vezetett már a walesi, amikor Suljovicot visszaengedte a meccsbe. Döntő szettben sikerült végül legyűrnie az osztrákot. Hogy milyen forgatókönyvet hoz most ez a csörte? A jó ég tudja. Paraszthajszállal mi mégis Gurneyt favorizáljuk, szorítva neki, hogy sikerüljön bejutnia a negyeddöntőbe, elérve ezzel darts-karrierje legkomolyabb eredményét! Fogadni erre a meccsre nem fogunk.

Dave Chisnall - Jelle Klaasen

A délutáni szakasz talán legszínvonalasabb mérkőzése ettől a párharctól várható. Egyiküket sem kell különösebben bemutatni, mindketten viszonylag magabiztosan jutottak el a nyolcaddöntőig, viszont a teljesítményük még nem az igaziak magukhoz képest. Chisnall és Klaasen tipikusan azok a playerek, akik 100 feletti átlagokat képesek hozni, azonban ezen a VB-n ezt az értéket még egy esetben sem tudták meghaladni. Bizonyos mutatókban mindketten villogtak, gondolunk itt elsősorban a dobott 180-ak mennyiségére (Chizzy: 9, 6; Klaasen: 6, 5). Ugyan erősségük a komoly tömegek dobálása, de túlzónak érezzük az összes 180-ra adott 17,5 overes határt. Úgy véljük, a bookiek kissé túlbecsülik ezt az értéket, így akár az under fogadásban lehet érték óvatos téttel. Aki viszont inkább az overek tekintetében mozog otthonosan, a szorzókból, és az eddig látott produkciójukból fakadóan szorosabb mérkőzésre számíthatunk, így az 5,5 szett-over sem lehet rossz választás. Ugyan Chizzy a mérkőzés favoritja, észnél kell lennie a kiszállók terén, mert azok látványosan döcögősen mennek neki ezen a VB-n, Klaasen pedig elég komoly százalékban abszolválja őket! A kimeneteles szorzókkal messze lebecsülik a hollandot.

Chisnall-Dave-darts-001

Dave Chisnall. (Fotó: Krispy Brown/Flickr)

James Wade - Michael Smith

Wade viszonylag sima ütközetben gyűrte le Steve Beatont. 3:0-ás szett-előnynél egy menetet engedett az egykori világbajnoknak, majd kíméletlenül lezárta a párharcot (4:1). Ha nincs az az egy gyengébb szett, akkor "Machine" 100 feletti átlaggal zárt volna, de a 99,39-es mutató sem nevezhető rossznak. Fel kell tehát kötnie a nadrágot a fiatal Smith-nek, mert Wade mentálisan élesnek tűnik. "Bully Boy" két komoly csörtén van túl Ricky Evans és Mervyn King ellen, így kérdés mennyi szufla maradt még ezután benne? Eddig a mérleg 8 közös mérkőzésükből Wade javára billen (6-0-2), illetve az is a rutinosabb player mellett szól, hogy az idei évben az ászokat Smith-nek nemigen sikerült kétvállra fektetnie. Úgy érezzük, itt most Wade fog továbbmenni a legjobb 8 közé. Egyébként ha Smith hozza igazi tudását, és nem lesz hisztirohama, akkor +2,5-ös hendikep győzelmében lehet érték. Amekkorát küzdött eddig, reméljük nem csupán asszisztál Wade továbbjutásához. Eddig túl sima "Machine" útja ezen a VB-n.

Peter Wright - Ian White

Wright Jamie Lewis ellen olyan játékot mutatott be, ami a végső győzelemre esélyes játékosok védjegye is lehet. 4 szett alatt egyetlen leget engedett a fiatal walesinek, s mutatói rendkívül meggyőzőek voltak formáját illetően: 103,53-as átlag, 75%-os (12/16) kiszálló-pontosság, 130 és 144-es magas kiszálló. Egyszóval Wright rendben van, s eddig két mérkőzésén még csak szettet sem veszített! Mostani ellenfele Ian White rutinos róka, bár amolyan szürke eminenciásnak számít, aki szépen elvegyül a középmezőnyben. Olykor-olykor jobb periódusaiban villant egy-egy meglepő eredményt, de igazi áttörést sosem sikerült elérnie még. Bár magabiztosan hozta előző két meccsét, azt látnunk kell, hogy a magasan jegyzett playereket eddig elkerülte. Ami pedig még látványosabb, hogy a mutatói még ezek ellen a közép- (Clayton) vagy éppen gyenge-kategóriás (Simm) játékosok ellen sem voltak kirívóak. Itt nem igazán forog veszélyben tehát Wright továbbjutása, de talán "Diamond" - rutinjából fakadóan - el tud csípni legalább egyetlen leget a skót klasszistól. White +3,5 hendikepjében vagy a 4,5 szett-overben lehet érték.

Phil Taylor - Kim Huybrechts

A fiatalabb Huybrechts-fivér formája végre kezd visszatérni. Elég magabiztosan búcsúztatta a német Max Hoppot (4:0). Nem nyújtott maradandót a belga, viszont ígyis lesimázta a 20 éves játékost. A következő körben az a Taylor vár rá, akit eddigi 10 meccsükből egyszer tudott csak megverni. Az angol az előző körben félgőzzel alázta Kevin Paintert. Abszolút nem erőltette meg magát "Power", lehetséges, hogy spórolt a tartalékaival a későbbiekre. Most azért illik majd odafigyelnie, mert a "Hurricane" okozhat kellemetlen perceket a 16-szoros világbajnoknak. Ahhoz, hogy Phil kiessen, még korai szakaszában járunk a tornának, de kérdés vajon Huybrechts-ben van-e annyi, hogy ráncokat csaljon a Legenda homlokára? Véleményünk szerint annyi nincs, hogy Taylor ne örüljön a továbbjutásnak a mérkőzés végén.

Michael van Gerwen - Darren Webster

Az idei világbajnokság talán legnagyobb meglepetés-emberének egyértelműen Darren Webster számít. Az alacsony angol az első körben nagy csatában kiütötte az egykori BDO-világbajnok Stephen Buntingot, majd a következő játéknapon az ausztrál Simon Whitlockot iskolázta le szó szerint. Ezen a mérkőzésen minden összejött Websternek, ami egy darts-játékosnak összejöhet: 104,64-es átlag, 8 db 180, 112 és 140-es magas kiszálló, valamint 60%-os kiszálló-pontosság! Szerencsétlenségére a kopasz zseni jön vele szemben a 16 között, bár talán nem reménytelen a helyzete. Legutóbbi találkozójuk november végén emlékezetesre sikeredett, ugyanis a Players Championship Finals elődöntőjében Webster már 5:0-ra is vezetett MVG ellen, végül a holland robbantott, és 11:8 lett a vége. Hatalmas meccs volt, s jól mutatja, hogy a kis angol élete formájában van az utóbbi 1-2 hónapban. Kérdés mire lesz ez most elég? Az biztos, hogy Gerwen nem fogja félvállról venni őt. Főleg azokután, hogy az előző körben Cristo Reyes is úgy felszívta magát ellene, hogy bizony gyöngyözött a kopasz buksija a mérkőzés bizonyos szakaszaiban. Nem titkoltan szorítunk Webster tisztes helytállásáért, s reméljük legalább egy szettet el tud csalni "Mighty Mike"-tól. Mostani formáját látva a 4,5 szett-over nem lenne alaptalan. Mindenesetre bánjunk itt óvatosan a tétekkel.