Csütörtök este véget ér a londoni Alexandra Palace-ban zajló darts-világbajnokság első köre! A karácsonyi három napos szünet előtt azonban pénteken még egy teljes napon át rendeznek mérkőzéseket, immáron a legjobb 32 között! Délután és este három-három mérkőzésre kerül sor, melyek immáron 4 nyert szettig tartanak! Az első kör viszonylag kevés igazán izgalmas meccse után, innentől már garantáltan szaporodni fog a fogadók pulzusszáma!

Ian White - Johnny Clayton

Karrierjük során először találkozik egymással Ian White és Johnny Clayton. Ugyebár itt az angol számít kiemeltnek, ámbár ez ebben a párharcban véleményünk szerint nemigen fog számítani. White ugyan simán legyőzte 3:0-ra előselejtezős ellenfelét, Kevin Simmet, viszont nem tűnt még igazán élesnek "Diamond". A walesi Clayton pedig underdogként búcsúztatta honfitársát, Gerwyn Price-t. A két egymással farkasszemet néző fél előző meccsükön nagyjából hasonló mutatókat produkált: egyikük sem érte el a 90-es átlagot, 180-akkal is fukarul bántak (2 és 1 db). Tehát lenne még mit javítani bőven mindkét játékosnak. Úgy gondoljuk, hogy ez a csörte távol áll a sima White győzelemtől, Clayton egyáltalán nem lebecsülendő ellenfél, s ha javítani tud az első meccsén mutatott viszonylag gyengébb kiszállózási százalékán (35% [11/31]), akkor bizony White még veszélyben is lehet. Clayton +,2,5-ös hendikep-győzelme jó tippnek tűnik.

Michael Smith - Mervyn King

A délután szakasz második mérkőzésén angol párharcnak lehetünk szemtanúi, ahol a fiatalság csap össze a rutinnal! Smith a nyitónapon rendkívül gyors, és színvonalas meccsen, csak nagy nehezen tudta búcsúztatni Ricky Evanst. Komoly győzelem volt ez "Bully Boy"-tól, mert bizony Evans - ha szerencsésebb lett volna a sorsolásban - sokkal többre vihette volna ezen a tornán. Mervyn King is öregedett vagy 5 évet első körös meccsén Steve West ellen. A hosszabbításig tartó küzdelem során King hatalmas "come back"-et produkált 2:0-ás szett-hátrányból, viszont továbbjutását egyedül West töketlenkedésének köszönhette. Emellett az 50 éves angol mutatói sem voltak a legmeggyőzőbbek: 86,85-ös átlaga, 2 db 180-a, s mindössze 33%-os (14/42) kiszálló pontossága nem sok jóval kecsegtet a jövőre nézve. Tehát papíron Smith-re valamivel könnyebb ellenfél vár a második körben, mint az elsőben. Ha hozza az Evans ellen mutatott játékát, meglehet a továbbjutás King ellen. Smith-t favorizáljuk!

Benito van de Pas - Terry Jenkins

Az előző mérkőzéshez hasonlóan szintén egy ifjú titán mérkőzik meg egy rutinos rókával. Papíron valamivel könnyebb dolga a hollandnak volt az első körben, amikor is 3:1-re sikerült legyőznie a malajziai Shah-t. Átlag terén magához képest aránylag közepesen teljesített "Big Ben" (91,17). Az egy db 180 kevéskének tűnik, viszont a kiszállói eléggé rendben voltak: tolt egy 125-ös high-checkout-ot, valamint 61%-os pontosságot (11/18)! Ez így rendben is van. Jenkins a veszélyes Josh Payne-t gyűrte le a 64 között. S bár a meccs elején döcögősen ment a játék, végül "Bull" csak bekapcsolta a nitrot, így szett-hátrányból fordítva, viszonylag magabiztosan búcsúztatta fiatal honfitársát (3:1). Több nagy kiszállót is dobott (106, 121, 140), viszont a pontosságon van még mit javítnia. Tehát mindketten viszonylag jó formában várják az összecsapást, ami minket szett-fogadásra sarkall. Úgy véljük, ennek a mérkőzésnek  akár nagyon szoros kimenetele is lehet, így az 5,5 szett-over jó választásnak tűnik!

Darren Webster - Simon Whitlock

Az esti szakaszt Whitlock mérkőzése nyitja Darren Webster ellen. Whitlock pár napja rendkívül magabiztosan jutott túl előselejtezős riválisán, a német Dragutin Horvathon (3:0). Mint azt vártuk, a "Varázsló" az utóbbi időben elkezdett ébredezni, s 158, valamint 170-es kiszállója ezt tökéletesen alátámasztja. Most az ellen a Wesbter ellen kell túlverekedni magát, aki underdogként búcsúztatta Stephen Buntingot. Az ominózus meccs előtt volt bennünk egy kis ellenérzés Bunting favorizálásával kapcsolatosan, ennek ellenére mégis toltuk "Bullet"-et, de sajnos hibáztunk. Hét (!!) meccsnyilat is rontott az egykori BDO-világbajnok, amit Webster köszönte szépen, kihasználta a sorozatos hibákat, s hosszabbításban kivívta a továbbjutást. Viszont a kis angol sikere nem pusztán csak Fortuna számlájára írható! 94,47-es átlaga, 8 db 180-a, több extra magas kiszállója (140, 147, 157) arra int minket, hogy ne becsüljük le Webstert semmi esetre sem. A múltkori esetből kiindulva - számítson is Whitlock bármennyire esélyesnek -, mi jegeljük ezt a mérkőzést. Ötletünk nincs mi sül ki ebből.

Gary Anderson - Andrew Gilding

Ezen a mérkőzésen nincs túl sok ragoznivaló. Talán a torna egyik legunalmasabb meccsén, hirtelen halállal győzött Gilding a skót Henderson ellen, de a "jónép" az SPF chatszobájában már azért könyörgött, hogy legyen vége ennek a borzalomnak. Ugyan Gilding éppencsak 90 feletti átlagot dobott, ami nem olyan katasztrofálisan rossz (jóval több gyengébb mutató is volt ezen a VB-n), illetve istentelen sok legben dobott 8 db 180-at, azonban Anderson ellen ez kevés lesz. Gary a nyitónapon már-már komikussá fajuló mérkőzésen ütötte ki Mark Frostot (3:0), s alig megerőltetve magát dobott 5 db 180-at, meg hozott egy 96,15-ös átlagot. Amin javítania kell sürgősen, az a kiszálló-pontossága, mert 38% (9/24) a későbbiekben a klasszisokkal szemben nem biztos, hogy elég lesz. Alig van komolyabb érték ebben a meccsben. Amit érdemes megfontolni talán, hogy Gary több 180-at dob, mint Gilding. Bár itt az angol előző körben dobott 8 db 180-a azért némi óvatosságra sarkall.

Adrian Lewis - Joe Cullen

A nap fénypontja, egyben utolsó mérkőzése az Adrian Lewis - Joe Cullen összecsapás lesz. Rögtön Cullennel kezdjük, mert amit az angol az 1. körben véghezvitt az nem piskóta. A VB eddigi legjobb mérkőzését hozta össze a darts egén frissen feltűnő ausztrál csillaggal, Corey Cadbyvel. Hihetetlen érett játék kellett főleg a meccs elején, hogy Cullen meg tudja állítani a brutálisan kezdő Cadbyt. Végül a rutin győzött, Cadby még nem bírta fejben végigvinni a meccset, de a 3:1-es, viszonylag simának tűnő eredmény mögött pokoli teljesítmény lapul. Egyébként kijárt már Cullennek ez a továbbjutás, illetve siker, mert az előző VB-ken vagy Gerwenbe futott bele rögtön az 1. körben, vagy tavaly a pazar formában dobáló, elődöntős Jelle Klaasenbe. Szóval most összejött végre a második kör, ahol a korábbi kétszeres világbajnokot, Adrian Lewist izzaszthatja meg. Lewis egész évben álmosan tolta az ipart, s minket az első körös teljesítménye sem győzött meg igazán, hogy Jackpot éles lenne a mostani VB-n. 3:0-ra ugyan legyőzte Magnus Carist, viszont több alkalommal is a svéd töketlenkedésén múlt, hogy nem rabolt akár szettet is az angoltól. Emellett Lewis 93,24-es átlaga, 31%-os (9/29) kiszállózási pontossága, nem biztos, hogy elegendő lesz Cullen ellen. Apróval itt akár a bomba-meglepetést is meg lehet kockáztatni, de a Cullen hendit mindenképpen +2,5-ös határon! Az a játékos, aki az első körben 100 feletti átlagra képes, s láthatólag hatalmas önbizalomnövelőként hatott rá a Cadby elleni siker, bárkit képes lehet megszorongatni a mezőnyben! Itt Cullenben van az érték!