Elérkeztünk a negyeddöntőkhöz a londoni darts-világbajnokságon! A legjobb 8 mezőnyének döntő többségét olyan klasszis játékosok alkotják, akik rendszerint a Premier League mezőnyének is oszlopos tagjai! A torna ezen szakaszában egyedül Daryl Gurney talpon maradása számít meglepetésnek, a többiek hozták eddig a tőlük elvárt szintet. A verseny ezen szakaszában már öt nyert szettig szoríthatunk kedvenceinknek. Lássuk milyen tüzijáték vár ránk pénteken!

Gary Anderson - Dave Chisnall

Az aktuális címvédő szokásához híven felpörgött a világbajnokságra. Előző mérkőzésén a holland Benito van Past búcsúztatta 4:2-es eredménnyel. Ugyan lehetett volna talán szorosabb is a csörte, mivel a harmadik szett után Anderson kissé leeresztett, de amit az első három menetben művelt, azt joggal nevezhetjük űrdartsnak. 107,68-as átlaga a VB-n eddig dobott legjobb mutató ezen a téren, emellett 11 db 180-a és 58%-os (14/24) kiszálló-pontossága után Chisnallnak csúcsformát kell nyújtania, ha ő szeretne elődöntőzni. Az angol Jelle Klaasent ütötte ki a nyolc között, de 3-1-es szettelőnyről nem sok kellett volna hozzá, hogy döntő menetre kerüljön sor. Ez a hullámvölgy Gary ellen már nem fog beleférni. A két játékos eddig 16 alkalommal találkozott egymással, s komoly skót fölény alakult ki (12-0-4). Úgy véljük, hogy a VB-n látott teljesítmények alapján a világbajnok fog továbbjutni a legjobb 4 közé.

Raymond van Barneveld - Phil Taylor

Összejött az egyik álomösszecsapás a VB-n! Huszonegy világbajnoki cím feszül egymásnak ezen a mérkőzésen! Kettejük közül eddig Barney vívott igazán kiélezett meccset Adrian Lewis ellen, s a fordulatos párharc végén a holland örülhetett! Azonban Barney nem volt igazán éles. Szerencséjére "Jackpot" sem volt élete formájában, így 95,01-es átlaga is elég volt a továbbjutáshoz. Minden bizonnyal Taylor ellen jóval több kell majd. "Power" Kim Huybrechts-et ütött ki 101,37-es átlaggal. A meccs itt simának tűnt, Taylor 3:0-ra is vezetett, amikor a belgának sikerült visszakapaszkodnia mérkőzésbe, végül 3:2-es szett-állásnál döntő momentumokban hibázott a kiszállókkal, amit a Legenda végül ki is használt. Összességében tehát nem meglepő, hogy Taylor a favorit, szerintünk is az angol fogja behúzni a csörtét, de nem lesz egyszerű dolga. Barneveld talán a legnagyobb küzdő a jelenlegi mezőnyben, így bizonyosan jó mérkőzésnek lehetünk majd szemtanúi. A holland biztosan el fog csenni 1-2 szettet, s +2,5-ös hendikep győzelmében lehet érték. Illetve szett-over fogadásokban is el lehet gondolkodni a 7,5-ös over határon. A két játékosnak egyébként ez lesz a 77 (!!) összecsapása, mely azért elég komoly Taylor-fölényt mutat (56-4-16). A világbajnokságokon eddig 4 alkalommal csaptak össze, melyből 3 győzelem áll az angol neve mellett. Az egyetlen Barney diadal a 2007-es döntőhöz kapcsolható, mely mérkőzés máig a valaha volt legjobb VB-döntőként került a történelemkönyvekbe! Reméljük most is hasonlóan emlékezetes párharcot produkálnak!

Michael van Gerwen - Daryl Gurney

A nap talán legsimább mérkőzését takarja a világelső csörtéje az észak-ír Gurney ellen. Gerwen végül könnyedén legyűrte Darren Webstert (4:1), Gurney pedig szó szerint az idegek csatáját vívta meg önmaga, és Mark Webster ellen. A kevésbé színvonalas meccsen - mely feszültségektől sem volt mentes - 4:3-as eredmény született "Super Chin" javára, aki ezzel darts-karrierje eddigi legnagyobb eredményét érte el. De ezzel véget is ér útja a világbajnokságon, mivel mutatott játéka alapján nem sok esélyt adunk neki van Gerwen ellen. Nyolc egymás elleni meccsükből ugyan két alkalommal sikerült mattolnia a hollandot, de egy világbajnokságon 5 szett alatt erre vajmi kevés esélye van. Gerwen kimeneteles szorzójában nincs érték, de úgy véljük, hogy itt több szettnyi különbség is lesz a felek között. Gerwen hendikepes győzelme -2,5-ös határon talán vállaható szorzón kerülhet terítekre. Bátrabbak akár a -3,5-öt is bepróbálhatják!

darts-van Gerwen-001

Michael van Gerwen. (Fotó: Dartsnieuws.com / Flickr)

James Wade - Peter Wright

Wade őrületes meccsen tudott fordítani Michael Smith ellen. "Machine" megmutatta miért is tartozik a legjobbak közé, bár Peter Wright ellen hatalmas hiba lesz úgy bealudnia a mérkőzés elején, mint ahogy most tette. A skót ugyanis körről körre stabilan hozza a 100 feletti átlagot, ami viszont meglepő, hogy a 180-ak gyérebb mennyiségben jönnek nála, mint ahogy azt megszokhattuk. Három mérkőzésen eddig összesen 6 db áll a neve mellett. Viszont ezt a gyengéségét többek közt kiváló kiszálló-pontosságával tudja ellensúlyozni, aminek köszönhetően még jóformán meg sem tudták szorongatni a VB-n. Annyi bizonyos, hogy Wade-nek a Smith ellen mutatott játékát is überelnie kell, hogy ő mehessen az elődöntőbe. Legalább két szettre nálunk jó az angol, aztán ki tudja, lehet hogy még a meglepetés is befigyelhet itt. 180-ak terén érdemes lehet fogadni Wright overére, mert előbb-utóbb meg kell kezdenie ezen a téren is a feljavulást, ugyanis egyre komolyabb playerek jönnek már szembe, akik ellen csak a tudása legjavát nyújtva érheti el a továbbjutást. Szerintünk Wade ellen javulni fog "Snakebite" ebben a tekintetben, s több 180-at fog dobni, mint Wade. Illetve sanszos, hogy az eddig mutatott gyengébb maximális tömeg mutatói után némileg lejjebb megy a határa a fogadási piacon. 7,5 overt még bevállalnánk nála óvatos téttel.

Borítókép: Raymond van Barneveld. Fotó: Chris Ibbotson/Flickr