Vannak országok, ahol még háború dúl, de így is próbálják a legjobbjukat hozni a vb-selejtezőkben, akadnak olyanok is, ahol hiába ölnek óriási összegeket a sportba, gyakorlatilag semmi haszna nincsen. 

Kína - Omán

Hogyan lesz így Kína nagyhatalom labdarúgásban? Elvileg ez volt a terve Hszi Csin-ping államfőnek, de kicsit módosítani kellett az eredeti elképzeléseken. A milliárdokból épített ligájukban jó pár klub csődbe ment, sok klubvezető még a játékosoknak sem tudta állni a bérét, miközben azzal nem igazán fejlődnek a kínai játékosok, ha rutinos külföldi focisták szorítják ki őket a kezdőből. Az alapterv összességében jó volt, hogy "futballvárosokat" hoznak létre, ezekről bővebben a videóban mesélnek. 

Ugyanakkor rájöttek, hogy önmagában azzal, ha egy halom pénzt öntenek a sportba, nem fognak vb-t nyerni. Elkezdődött az utánpótlás fejlesztése, temérdek edzőközpontot hoztak létre, folyamatosan ösztönzik a fiatalokat, hogy válasszák a labdarúgást. Mikorra érik be ez a dolog? Elvileg az elkövetkező 30 évben vb-t akarnak rendezni, illetve meg is szeretnék nyerni, de egyelőre még kijutással is gondban van. 

Jelenleg az a cél, hogy Japán és Omán előtt, valahogy elcsípjék a harmadik helyet a csoportban (az első kettő nem realitás Ausztrália és Szaúd-Arábia mellett). Először hazai pályán kéne legyőzni Ománt, de ezért is nagyot kell küzdeniük. Ománban Branko Ivankovic az edző, aki vezetett már ki ázsiai nemzetet vb-re, képes masszív csapatot összerakni. Ez történt Ománban is, nem kiemelkedő a játékuk, de jól védekeznek, hozzák a kötelező győzelmeket, illetve a nagyokat is megszorongatják. Komplex csapat képét keltik, ellenben a még "épülő" Kínával. A DNB Omán opció nem rossz ötlet (1.85), miután egyik keretben sincsenek komolyabb sérüléssel bajlódó játékosok. 

Irak - Szíria

Akiket a háborúk sem tántoríthattak el a sportoktól. Szíriában Bassár el-Aszad elnöksége kezdetén is nehéz helyzet uralkodott, de az elmúlt 10 évben ez tovább fokozódott és a káoszról szólt. Ebben a rendszerben próbál életben maradni a szír válogatott, akik összességében a védekezésre próbálnak támaszkodni, illetve egyetlen klasszisukra, Omar Al-Somahra. A támadó ontja a gólokat a klubjában, de a válogatottban sem panaszkodhattak rá. 

Al-Somah egy magas, jó felépítésű támadás, nyugodtan nevezhetnénk erőcsatárnak is, de emellett technikás, jól lövi a szabadrúgásokat. A szírek mindezek ellenére utolsók az A-jelű csoportban, azonban nem lehet azt mondani, hogy óriási a lemaradásuk a többiekhez képest játéktudásban. Szűk vereségeket szenvedtek, szóval abszolút benne van a pakliban, hogy a további hat mérkőzésen okoznak pár meglepetést. 

Irak szintén nem a béke országa. Az elmúlt héten egy iráni milícia merényletkísérletet hajtott végre az iraki kormányfő ellen. A térségben folyamatos a feszültség, nehéz így készülni. A válogatott edzője Dick Advocaat - ismerős lehet sokak számára a holland tréner -, aki mindezeken felül sincsen könnyű helyzetben, hiszen a keretből több játékos sérüléssel bajlódik, védelemben és a középpályán is komoly gondban lehetnek. A szíreknél elsősorban a középpálya lehet sebezhető, de stabil védekezéssel minimum egy pontra jók lehetnek, de az iraki támadók most már nem remekelnek, hogy egy Al-Somah villanással akár a találkozót is megnyerhetik a vendégek. 

Ausztrália - Szaúd-Arábia

A sérülések és a hiányzók tizedelték ezt a két válogatottat is. Ausztrália hibázott Japánban, aminek a következménye, hogy most 3 ponttal lemaradva a második helyen állnak a B-jelű csoportban Szaúd-Arábia mögött. A szaudiak vezetnek, hibátlanok eddig, de most a védelemből három fontos játékos nem játszhat: Al-Owais (első számú kapus), Al-Shahrani (balhátvéd) és Madu (középhátvéd). 

A hátsó alakzat meggyengült, de az ausztrálok sincsenek annyira jó helyzetben, hiába játszanak hazai pályán. Nekik a támadósorból és a középpályáról hiányzik három kulcsjátékos (Mooy, Rogic és Taggart). A kérdés az, hogyan tudják így kihasználni a vendég védelem gyengélkedését? Az biztos, hogy a favoritok a hazaiak (1.67), de ekkora szorzón ebben így nincsen érték. Esetleg az alacsony szorzó miatt, megéri a 2,5 gól feletti opcióra tenni (2.23). 

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Bassár el-Aszad szíriai vezető. (Forrás: shutterstock.com / Harold Escalona)