Izgalmas nyitómeccs után már jön is a második ellenfél a magyar válogatott számára Kijevben. Ukrajnát követően most Ausztriát kellene felülmúlni, mely vereséggel kezdte a tornát, így élet-halál helyzetbe kerülhet ellenünk, hiszen két vereséggel már nem biztos, hogy megcsíphető az első két hely egyike.

Elfáradtak a végére

Egészen parádésra sikerült az első magyar gól az urkánok ellen, de azt követően bőven voltak hibák, például emberelőnyös helyzetek kihasználása nem ment jól, és a védekező harmadban is pontatlanok voltak a magyar srácok. Ennek ellenére dominálták a meccset, legalábbis ez volt az összkép, de az ukránoknak valahogy mindig szerencsésen pattant a korong, így kétszer is hátrányba kerültünk. Az utolsó harmad sem indult jól, de a végső 10 percben teljesen elfogytak a hazaiak. Sarauer gólja után már a lelátó is megőrült, végül Keegan Dansereau első válogatottbéli találatával a realitás kijött a pályán is. Tipikus nyitómeccsen nyert a jobb csapat, az osztrákok ellen más jellegű összecsapás következik.

Magyarország-Jégkorong-002

A magyar válogatott edzése korábban. (MTI Fotó: Mudra László / MJSZ)

Mi jobban ismerjük őket

Erdély Csanád úgy gondolja, hogy helyzeti előnyben van a magyar válogatott, mert következő ellenfelünk nem ismerik őket annyira. "Az osztrákok kikaptak az első napon a kazahoktól, így nekik már nincs hibázási lehetőségük, ha a feljutásról van szó. Éppen ezért mi lehetünk azok, akik ettől az álomtól megfosztjuk őket. Fiatalos csapatunk van, jobban bírjuk majd erővel" - mondta Csanád, akinek az önbizalmával semmi gond, így is kell hozzáállni. Az osztrák 22-es keretben mindössze öten nem EBEL-esek, tehát tényleg ismerhetik őket a fehérvári hokisok. Az utóbbi években egymás ellen játszott meccsek bizakodásra adhatnak okot, hiszen a legutóbbi négy alkalommal legyőztük őket.

Ők is felálltak a hátrányból, de nem nyertek

Ausztria első meccsén Kazahsztánnal küzdött meg, és bukott el végül. Az első harmadban a sorozatos osztrák kiállítások miatt kerültek hátrányba. Összesen 5 kétpercest ítéltek ellenük, amiből egyet tudott kihasználni a kazah csapat, illetve egy egyenlő szituációban is betaláltak, így az első harmad végére 2:0-ra mentek a kazahok. A második harmadban összekapták magukat az osztrákok és kiegyenlítettek. A harmadik játékrészben aztán egy újabb emberelőnyös helyzetet váltottak gólra a kazahok, és így megnyerték a találkozót. "Kemények küzdött a csapat 60 percen keresztül. Az első harmad volt az egyetlen különbség. Lassan vettük fel a játék ritmusát, aminek meglett az eredmény" - mondta az osztrák Thomas Raffl.

Csányi-Karol-Magyarország-Jégkorong-002

Csányi Karol. (MTI Fotó: Kovács Tamás)

Kiegyenlített találkozó várható

Elég sok hiányzója van Ausztriának, nem jöttek az NHL-ben szereplők (Michael Grabner, Michael Raffl és Thomas Vanek), és a két EBEL-döntőstől sem érkeztek játékosok. Ennek ellenére nem könnyű a helyzet, sőt inkább közelít az 50-50 % felé az esély. A magyar győzelem 2.60-ért játszható, míg osztrákok sikerét 2.12-ért kínálják, a döntetlennel pedig négyszeres pénz zsebelhető be. Az ukrán meccsel ellentétben itt már nem tippelnék végkimenetelre előzetesen, több értelmét látom az élő fogadásnak most. Gólok terén az alsó fogadható határ 4.5, aminél az over 1.55, míg az under 2.28-ért szerepel a kínálatban. Nekem leginkább az over tetszik, illetve hogy a harmadik harmadban lesz legalább két gól (1.70). Hajrá Magyarország!

Szerezz kockázatmentes fogadást! Részletek ITT!