Elérkeztünk a kritikusnak tekinthető negyedik meccsekhez a rájátszásban. Az Euroliga negyeddöntői eddig izgalmasan alakulnak, nem várt fordulatok, nagy győzelmek, Partizan hazai pályán zárhatná le a sorozatot a Real Madrid ellen, míg a Monacónak Izraelben kéne nyerni, de a Maccabit otthon kétszer egymás után legyőzni nagyon nehéz.

2023 máj 4. 20:35 Közvetítés: Unibet

Partizan - Real Madrid: A szerb szurkolók segítenek

Miután Spanyolországból elhozta mindkét győzelmet a Partizan, szinte páholyban érezhette magát Obradovic mester. A második mérkőzést ráadásul viszonylag simán nyerték Madridban, félidőre már kényelmes előnyük volt, fejben már a belgrádi találkozóra készülhettek. Abban a csarnokban rendezték a derbit, ahol pár hete 20 ezer szurkoló részvételével nézői rekordot döntött a Partizan, igazi katlan a Stark Aréna

Újból 20 ezer ember gyűlt össze, hogy egy végletekig kiélezett mérkőzésnek legyen a szemtanúja, ahol nüanszok döntöttek a csapatok között a hajrában. Előbb azonban a Partizan komoly előnyre tett szert, 13 perc után már 15 pont volt az előnyük, innen jött még vissza időben Hanga Ádám csapata. A palánk alatt megállíthatatlan volt Eddy Tavares, aki szinte egymaga dolgozta le a hátrányt, meccset végül 26 ponttal és 11 lepattanóval zárta.

Euroliga Real Madrid
Walter Tavares (Fotó: kcube / Shutterstock.com)

Ebben a negyedben rendre Tavares kapta a passzokat, Obradovicnak így a félidőben reagálnia kellett erre, hogy ne kapjanak egy nagyobb pofont. Ez sikerült is, kicsit megállt Tavares, ugyan kevésbé járt a labda a Partizannal, de az egy az egyekkel sikerült magukat meccsben tartani. Az utolsó 10 perc intenzívre sikeredett, fej-fej mellett haladtak a csapatok, senki sem tudott komolyabb előnyt kiépíteni. Az utolsó percek egyik fontos pillanat volt, mikor akadozott a spanyolok játéka, majd a Tavares egy Abdul-Jabbar-féle horogdobással megtörte a rossz periódust, ezzel pedig lélektani előnybe kerültek a spanyolok.

Tavares döntő tényező lehet?

A meccs végén látszott, hogy Eddy Tavares teljesen elkészült az erejével, viszont a Real Madrid neki köszönheti a bravúros győzelmet. Mind támadásban, mind védekezésben kiemelkedő volt, sokszor egymagának kellett megoldania a támadójátékot, de mivel a Partizannak nem volt rá embere, így szórta a pontokat. Obradovic mesternek azon viszont el kell gondolkoznia, mit lép a spanyolok remeklő centerére, mert az óriás hosszú hónapok után újfent kirobbanó formában van.

Ennek ellenére azt gondoljuk, hogy a Partizannak be kell húznia hazai közönség előtt mérkőzést, nem szabad öt meccsig nyújtani a párharcot, mert akkor Madridban kiesnek. A momentum még mindig náluk van, ahogy az előny is, játékuk az első két negyedben rendben volt, erre alapozhat Obradovic. A hazai győzelemre kínált szorzó csábító, hiszen a Partizannak kéne a favoritnak lennie.

Maccabi - Monaco: Senki sem számított erre

Arról beszámoltunk a Monaco - Maccabi első meccs kapcsán, hogy az izraeli gárda jól kezdheti a sorozatot, elhozhatnak egy győzelmet a hercegségből, majd hazai pályán lezárhatják a párharcot. Jól is kezdődött számukra a negyeddöntő, de a sima idegenbeli győzelem után, következett egy vereség, viszont még ez is belefért. Az 1-1 ideális volt számukra, hiszen a Maccabi az Euroliga legjobb csapata a hazai pályás mérleget és mutatókat tekintve.

Jól védekeznek, sok pontot szereznek, elvétve szoktak ellenük nyerni. A Monacónak viszont sikerült a harmadik mérkőzésen. Ez annak is köszönhető, hogy a csapatok dobási hatékonyságban egymást múlták alul, ilyenkor kerül elő a szupersztár-faktor: aki hideg fejjel képes gondolkodni, jó döntéseket hozni és nem remeg meg a keze kiélezett helyzetben. Természetesen, Mike James a Monaco élére állt, győzelemre vezette a csapatát.

A hétvégi francia bajnokin jegelték az amerikai klasszist, csak az Euroligára tartogatják, de nem valószínű, hogy egyedül képes lesz Final Fourba juttatni a csapatát. Okoro és Lloyd is jól játszottak, de ennél sokkal több kell a többiektől. A Maccabi ugyanis borzasztóan dobott, ilyen biztos, hogy nem lesz újból, ennyi üres tripla nem marad ki. A Brown - Baldwin - Colson trió pedig nem fog megint 2/12-őt hozni a triplavonalról. Ebben a Maccabiban még bőven maradt, míg a Monaco esetében valószínűleg az lesz a plafon, amit az elmúlt két meccsen láttunk. A hazaiak szorzója viszont nagyon alacsony (1.45), érdemes lehet inkább ázsiai hendikepet használni (Maccabi -4,5 ponttal: 1.82).