Facundo Campazzo - Real Madrid 009 Facundo Campazzo (Fotó: kcube / Shutterstock.com)

Euroliga: Szokatlan időpont

SPF Team 1 tipp 2020 febr 22. 21:37 Szólj hozzá!

Kosárlabda tippek real madrid Euroliga Panathinaikos

Egy hét leforgása alatt két vereséget is szenved a spanyol sztárcsapatoktól a Panathinaikos?

2020 febr 24. 21:00 Közvetítés: Unibet
Tipp: Real Madrid 87,5 pont felett
Bet365
1.57

Real Madrid - Panathinaikos

A spanyol játékosoknak zsúfolt hetük lesz. Elmúlt hétvégén a hazai kupában kellett bizonyítani, utána az európai sorozatokban, hétvégén válogatott kötelezettségek, mindezek után pedig újból a nemzetközi kupaporond, illetve a hazai bajnokság. A Real Madrid játékosai abból a szempontból szerencsés helyzetben vannak, hogy a vasárnapi lengyelek elleni 12 fős keretbe egyik játékosuk se kapott behívót. A madridi sztárcsapat ráadásul egy óriási győzelemmel hangolt a hétfői találkozóra, mi lehet akkor a gond?

Megint a sérülések. Egészen hihetetlen, hogy Sergio Llull mennyire sérülékeny, újból a maródiak listájára került, határozatlan időre. Hasonló státuszú Anthony Randolphh, akinek a hiánya jóval érzékenyebben érintheti Pablo Laso csapatát. A magasember fontos láncszeme a csapatnak, de bizonyította a Fenerbahce otthonában a Real Madrid, hogy nélküle is képesek nagy győzelmekre. Campazzo egykezes passzai élményszámba mentek, palánk alatti védekezése nulla volt a törököknek, ezt pedig Tavaresék kegyetlenül kihasználták.

Facundo Campazzo (Fotó: kcube / Shutterstock.com)

Sorra jöttek a bepasszolt labdák, amivel Kalinicék nem tudtak mit kezdeni. A Real Madrid megsemmisítő vereséget mért a törökökre, Obradovic nagyon kiakadt a játékosaira. Ez a meccs óriási lökést adhat a spanyoloknak, Campazzo fantasztikus formában, nehéz dolga lesz ellene Calathes - Rice - Fredette triónak. Apropó, Jimmer Fredette! Az amerikai légiós nem rossz, vannak kiváló meccsei, de hiányzik a konstans jó játék. Ez lehetne az egyik kulcsa a vendég sikernek, amire óriási szüksége lenne a Panathinaikosnak a Barcelona elleni utolsó negyedes leolvadás miatt.

A legutóbbi fordulóban kiválóan kezdtek a Barcelona ellen az OAKA-ban, aztán fokozatosan fogytak el, negyedik negyedre pedig átvette a vezetést a katalán csapat és hamar le is zárta a találkozót. A görögök ilyen szempontból hektikusak, mert megvan bennük a 90-100 pontos mérkőzés is - bárki ellen -, de sokszor bennük is marad. Mivel a védekezésük gyatra, ezért hiába dobnak 80 pont felett, mégis sok a vereségük (idén az Euroligában nyolc alkalommal dobtak 80 pont felett idegenben, de csak négyszer tudtak nyerni). Mit várunk ettől a találkozótól? Campazzótól egy jó játékot, hazaiaktól sziporkázó teljesítményt, illetve egy 87 pont feletti teljesítmény!