Gustavo Poyet Gustavo Poyet. Fotó: James Boyes/Wikipédia

Európa Liga: Áll a bál a Bordeaux-nál

Foci tippek girondins de bordeaux Európa Liga Burnley FC

Papíron favorit a Burnley és a Bordeaux az aktuális párharcukban, de ennél jóval összetettebb a helyzet. A francia csapatnál eléggé komoly válság volt (van?), míg a Burnley csak szenved. Képes lesz ezt a lehetőséget kihasználni az Olympiacos és a Gent?

Olympiacos Pireus - Burnley

Sean Dyche csapata szenved. Elmúlt négy tétmérkőzésükön egy gólra futotta a rendes játékidőben. Túl sablonos a játékuk, Watford ellen pedig már a védekezés is szétesett, pedig erre addig nagyban támaszkodhattak. Dyche számára nem volt annyira prioritás az Európa Liga, mivel a Basaksehir elleni visszavágón sem a legerősebb csapatát küldte pályára. Ez fogadás szempontjából intő jel lehet, mert csak púp a hátukra ez a sorozat.

Panagiotis Tachtsidis (Fotó: Kostas Koutsaftikis / Shutterstock.com)

A görögöknél a bajnokság még nem kezdődött el, így csak a Luzernnel szembeni kiütéses sikerből tudunk valamennyit leszűrni. Gyakorlatilag kicserélték a fél csapatot, új edző érkezett, tavalyi keretből sokan távoztak. A svájciak elleni odavágón már az első gólt megelőzően is nagyon pörögtek, két távoli lövéssel próbálkoztak. Végig nyomás alatt tartották az ellenfél kapuját, ez a Burnley ellen is így lesz. Nem biztos, hogy egy Dyche által felforgatott védelem állni fogja a sarat. Ezért is adnak mindössze 1.60-as szorzót a hazai sikerre. Azt is érdemes megemlíteni, hogy a vendégek kifejezzen sikeresek a blokkolt lövések és a szögletek levédése terén, így küzdelmes mérkőzés vár a hazaiakra.

Gent - Girondins Bordeaux

A franciáknál jó nagy mizéria alakult ki Gaetan Laborde eladása után. A Bordeaux vezetősége ugyanis az akkori edző, Gustavo Poyet kifejezett kérése ellenére adta el a játékost, majd nem is keresett megfelelő pótlást, amin az uruguayi tréner eléggé felháborodott. A vezetőség előbb egy hétre felfüggesztette állásából a trénert, majd el is kezdte az utódjának a keresését. Közben a játékosok sztrájkoltak az edzőjük mellett. A bajnokságban két vereséggel rajtolt a csapat, amiből az első a különösen botrányosra sikeredett. Hogy legyen valami jó is a kialakult helyzetben, elvileg Thierry Henry személyében már meg is van Poyet utódja, de egyelőre Eric Bedouet készíti fel a gárdát az Európa Liga találkozóra.

Mi a helyzet a belgákkal? A Gent augusztusban elkezdte sorra nyerni a meccseket, ami nagyban köszönhető Jonathan Davidnak. A 18 éves kanadai támadót érdemes megjegyezni, mert ötször volt csere idén és 110 perc alatt 5 gólt szerzett (22 percenként betalál). Neki köszönhetnek a bajnokságban négy pontot, plusz egy Európa Liga továbbjutást. A belgák az eddigi mérkőzéseiken az első félidőben egy tapogatózó játékot mutattak be, míg a másodikban szerezték a góljaik többségét. A franciák épp ebben a periódusban kapják a találatokat, így nem elképzelhetetlen, hogy a hazaiak megtréfálják őket (Gent DNB: 1.48). Második félidőre egy over sem rossz ötlet (1,5 gól felett: 2.38).

• Európa Liga tipp

Gent - Bordeaux: 2,5 gól felett

Borítókép: Gustavo Poyet. Fotó: James Boyes/Wikipédia

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet útmutató
Unibet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: UEFA EL-selejtezők 2018/19

robmiller hozzászólt
2018 aug 10. 11:02
Idézetet írta: sunik29 Dátum augusztus 10, 2018, 10:40:00

Lesz itt szankcio  :o

Ahogy látom elég komolyan felszakadt a bőr a fején. Nem lennék a grazi klub vezetőinek helyében. Egy hülye miatt, most durván szopni fognak...
sunik29 hozzászólt
2018 aug 10. 10:40

RedMunchen2010 hozzászólt
2018 aug 9. 23:29
A Honvéd ellenfele is helyt állt.  :o
Egyébként elég durva eredmény született néhány párharcban (Zenit, Feyenoord mindkettő 0-4). Jól mutatja, hogy ősszel a csütörtökök elég fájdalmasak lesznek a favoritokra tippelőknek.