F1 Abu Dhabi Grand Prix

F1 Verseny Előzetes: Abu Dhabi Nagydíj

Karola 2022 nov 19. 08:58 Szólj hozzá!

Forma1 Max Verstappen Lewis Hamilton

Elérkezett a 2022-es Forma-1-es szezon utolsó futama. Kár, hogy az Abu-Dhabi Nagydíj körül nincs akkora felhajtás, mint tavaly, amikor még a pilóták bajnoksága volt a tét, de az idei év Max Verstappenről és a mezőny többi tagja fölötti dominanciájáról szólt. Vajon sikerül még egy győzelemmel zárnia a szezont?

Nem valószínű, hogy bárki helyesen megjósolta volna, hogy Verstappen mennyire jó lesz ebben a szezonban, vagy hogy a Mercedes és a Ferrari mekkora kihívások elé néznek. Voltak azonban idén ütős futamok, és a legutóbbi, brazíliai sem okozott csalódást.

Az interlagosi izgalmak a hétvége elején kezdődtek, amikor Kevin Magnussen egy valószínűtlen pole pozíciót szerzett a Haas csapat számára. Ez volt az első pole pozíciója a Forma-1-ben. Ezután George Russell szerezte meg a szombati sprintfutam győzelmet, miután szórakoztató csatát vívott Max Verstappennel.

Vasárnapra a legtöbb szakértő és szurkoló arra számított, hogy Verstappen újra az élre áll, és átugorja a két Mercedes-pilótát, akik idén először zárták le a rajtrács első sorát.

De nem így történt, mivel ő és Hamilton összeütköztek, amikor a biztonsági autós újraindításkor a második kanyarban előzésre indult. Verstappennek ezután a boxba mennie egy új első szárnyért és innentől kezdve a versenye veszélybe került. Így George Russell maradt az élen, aki mesterien versenyezve megszerezte élete első F1-es győzelmét.

Hogyan befolyásolja a Red Bull csapatdinamikája az eredményt?

Brazíliában volt dráma bőven, amikor Verstappen nem volt hajlandó engedelmeskedni a csapat utasításoknak, amikor arra kérték, hogy cseréljenek helyet csapattársával, Sergio Perezzel. A két pilóta között egyáltalán nem volt egyetértés és garantálható, hogy a szezon utolsó futamára készülve a média azt próbálja majd kideríteni, hogy Verstappen miért nem segített annak, aki mindent megtett azért, hogy a lehető legkönnyebben jusson el mindkét világbajnoki címéhez.

A csapatfőnök Christian Horner a futam után gyorsan bagatellizálta a drámát és a médiának elmondta, hogy a két versenyző megbeszélte a helyzetet, és megegyeztek, hogy túllépnek rajta. De az ilyen dolgok szokás szerint újra felszínre szoktak törni és mivel Perez ezen a hétvégén a második helyért küzd a bajnokságban, a dráma ismét kirobbanhat a pályán. Vajon ha arra kerül sor, Verstappen segít majd csapattársának, hogy megelőzze Charles Leclerc-et?

Ki lesz formában a Yas Marina pályán?

Az Abu-Dhabiban található Yas Marina pálya egy modern és lendületes helyszín, rengeteg gyors egyenessel, különösen az ötös és hatos kanyar közötti 1,2 km-es szakaszon, ami a Red Bull és Verstappen kezére játszik majd. Van néhány lassú kanyar is, ahol meg lehet ragadni az előzési lehetőségeket, valamint néhány trükkösebb fajta is (10, 11, 12), amelyek próbára teszik majd a pilóták képességeit.

Miközben a versenyzők a verseny 58 körének mindegyikén száguldanak, nem fognak lassítani, hogy a vízen ringatózó, több millió fontos jachtok látványában gyönyörködhessenek, és az sem zavarja őket, hogy a bálna alakú Yas Hotel alatt száguldoznak.

Az első Abu Dhabiban rendezett F1-es nagydíj 2009-ben volt , amikor ugyancsak a Red Bull volt az éllovas, ők szerezték meg az 1-2. helyet Sebastian Vettel vezetésével. Vettel a következő évben ismét győzött, egy olyan futamgyőzelemmel, amely megpecsételte élete első világbajnoki címét.

Az itt rendezett 13 F1-es futamból eddig hat különböző győztes volt. Hamilton minden más versenyzőnél több győzelmet szerzett itt, ötöt. Ez rengetegnek számít egyetlen pályán!

Verstappen nyerte a legutóbbi két Abu-Dhabi Nagydíjat, előtte pedig egyértelműen a Mercedes fellegvára volt a helyszín: Hamilton öt győzelmet aratott (2011, 2014, 2016, 2018 és 2019), Valtteri Bottas egyet (2017) és Nico Rosberg is egyet (2015).

Vettel harmadik Abu-Dhabi győzelmét 2013-ban aratta, 2012-ben pedig majdnem csodát művelt, amikor a boxutcából indulva sikerült a dobogón végeznie, Kimi Räikkönen és Fernando Alonso mögött a harmadik helyet begyűjtve és ezzel egy újabb világbajnoki címet tudhatott magáénak.

Ki indul a pole-ból Abu Dhabiban?

Abu-Dhabiban Hamilton öt pole-t szerzett és ebből hármat futamgyőzelemre váltott. Azonban két olyan futamon, ahol a pole pozícióból indult, nem tudott célba érni. A Yas Marinában rendezett legutóbbi hét futamot a pole-ból nyerték meg.

Charles Leclerc veheti át a legtöbb pole pozícióért járó trófeát az idei szezonban, de Szingapúr óta nem tudott már többet összehozni és nagyon jól jönne neki egy ezen a hétvégén, hogy visszanyerje az önbizalmát a szezon vége előtt.

A múlt hétvégi meglepi Kevin Magnussen pole pozíció után vélhető, hogy ezen a hétvégén sokkal kiszámíthatóbb lesz a verseny, mivel szinte semmi esélye sincs annak, hogy az eső megzavarja az eseményeket. Úgy tűnik, a Mercedes ismét jó formában van, miután sokáig küzdöttek az autójukkal, a pole pozíció lehetséges számukra, de vajon a Red Bull harcos pilótái lehetnek a leggyorsabbak szombat este? Valószínűleg igen.

Hamilton végre arathat egy győzelmet 2022-ben?

A Mercedesnek jó mérlege van Abu-Dhabiban, de a legtöbben úgy gondolják, hogy a Red Bull egyenes vonalú tempója miatt ők fognak nyerni ezen a hétvégén.

Ez a hétvége tele lesz érzelmekkel, ez az a pálya, ahol tavaly rosszul alakult a szezon vége a Mercedes számára. A Mercedes autója sokat javult az idei szezon elejéhez képest és Hamilton elszántan fog nekivágni, hogy bosszút álljon a tavalyi évért.

Hamiltont ebben a lelkiállapotban nehéz legyőzni, és most, hogy csapattársának, George Russellnek is megvan az első győzelme, talán ez lesz Hamilton hétvégéje. Azonban továbbra is bátor ember kell legyen az, aki Verstappen ellen fogad - ő stílusosan szeretné majd lezárni a bajnoki címvédő szezonját az idei 15. győzelmével. Nem valószínű azonban, hogy Perez annyira szívesen segítene neki ebben, szóval meglátjuk, hogy alakul a dolog.

100%-os első befizetési bónusz 35.000 Ft-ig

Betinia regisztráció Részvételi feltételek

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Regisztrálj a Betinia fogadóirodához és ne maradj le a 35.000 Ft-ig terjedő 100%-os első befizetési bónuszról.

Betinia útmutató
Betinia regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: F1 - Pit Stop

SPF Infó hozzászólt
2024 ápr 20. 07:54
Kínai Nagydíj 2024 (vasárnap, április 21, 16:00CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten

A Ferrari pilótái az első 3 helyen végeznek 9.00

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón
SPF Előzetes hozzászólt
2024 ápr 18. 12:01
F1 verseny előzetes: 2024-es Kínai Nagydíj

A figyelem most Kínára és a Sanghai Nemzetközi Körpályára irányul, ahol 2019 óta először rendeznek Kínai Nagydíjat.