F1 Brazil Nagydíj

F1 Verseny Előzetes: Brazil Nagydíj

Karola 2022 nov 9. 16:13 Szólj hozzá!

Forma1 Max Verstappen Lewis Hamilton

Az Autódromo José Carlos Pace, amelyet az F1-rajongók inkább Interlagosként ismernek, az év egyik legrövidebb pályája, mindössze 4,309 kilométeres. Egy történelmi pálya, amely az óramutató járásával ellentétes irányban halad és néhány gyors szakaszt meg pár közepes sebességű kanyar sorozatot is tartalmaz.

A verseny 71 körig tart (hacsak nem történik valami drasztikus esemény) és a pálya rövid hossza ellenére általában rengeteg előzési lehetőség van. Gondoljunk csak Lewis Hamiltonra, aki tavaly a 10. helyről indulva epikus visszatérést produkált, ami győzelmet hozott neki. Mivel az új generációs autók és gumik a jelek szerint lehetővé teszik, hogy az autók közelebb kerüljenek egymáshoz, mint a korábbi években, idén is izgalmas versenyre számíthatunk.

Ki lesz formában az Interlagos pályán?

Az F1-es világbajnokságban eddig 38 futamot rendeztek Interlagosban és ez idő alatt 24 különböző futamgyőztes volt. Közülük hárman állnak majd rajthoz vasárnap: Sebastian Vettel és Lewis Hamilton egyenként háromszor nyert, Max Verstappen pedig 2019-ben győzött, ez volt az első és egyetlen győzelme Brazíliában.

A rajtrácson hét pilóta végzett a dobogón: Fernando Alonso eddig nyolc dobogós helyezést ért el, de győzelmet nem szerzett Interlagosban. Nem valószínű, hogy ezen a hétvégén megszerezné első győzelmét, de miután az idei szezonban megbízhatósági problémákkal küzdött, számára és az Alpine-nak is nagyon jól jönne egy pontszerzés ezen a hétvégén. Hamilton, Verstappen, Vettel és Alonso mellett Valtteri Bottas, Pierre Gasly és Carlos Sainz is dobogóra állhatott már ezen a pályán.

A pole pozícióból 38 versenyzőből 25 állt dobogóra és érdemes szem előtt tartani, hogy az elmúlt nyolc versenyen a pole-ból induló pilótának mindig sikerült dobogós helyet szereznie. 16 futamot nyertek ezen a pályán pole pozícióból, de 29-et az első sorból, és ez egy elég magas arány. Azonban, ahogy említettük, Lewis Hamilton 2021-ben a 10. rajtkockából nyert futamot, így az előzés mindenképpen lehetséges és remélhetőleg idén is láthatunk majd hasonló esetet.

Nico Hulkenberg még 2010-ben a pole pozícióból indult a Williamsnél, de végül a nyolcadik helyen végzett. Vettel a következő évben megszerezte a pole-t, de csak a második helyet tudta bezsebelni. Hamilton 2012-ben nem tudott célba érni, amikor pole-t szerzett, de azóta a pole-ból indulók (Vettel, Nico Rosberg, Hamilton és Verstappen) mindannyian futamgyőzelemre váltották a pole-t, kivételnek számít Bottas 2017-ben és 2021-ben (amikor második, illetve harmadik lett).

Szinte lehetetlennek tűnik elhinni, hogy Verstappenen kívül bárki más szerezheti meg a pole-t és a futamgyőzelmet a hátralévő két versenyen, impozáns formájának köszönhetően. Ha azonban Hamilton, Sainz, George Russell, Sergio Perez vagy Charles Leclerc egy igazán különleges kört tudnának bemutatni, akkor legy hajszálnyi esélyük mégis lenne.

A Mercedes javul a szezon végéhez közeledve, és a főnök, Toto Wolff azt mondta, hogy az idei szezonban a futamgyőzelem a prioritás, nem pedig a konstruktőri bajnokság második helyéért folytatott küzdelem. Mexikóban nem sikerült a lehető legjobban kihasználni a hétvégét, és szinte biztos, hogy ezen a hétvégén keményen vissza akarnak majd vágni.

Az eső beleszólhat a versenybe?

A hétvégére vonatkozó időjárás-előrejelzés alapján úgy tűnik, hogy mindkét nap nagy eséllyel várható eső, amelyből néhol heves esőzések is kialakulhatnak. Ha ez az előrejelzés valóra válik, akkor a brazíliai futam esetleges megszakításaira lehet számítani.

Láttunk már néhány lenyűgöző teljesítményt, amelyet esős időben hoztak össze Interlagos környékén a múltban - többek között Hamiltontól és Verstappentől is volt ilyen. Arra számítok, hogy mindketten ismét kiemelkedőek lesznek ilyen körülmények között ezen a hétvégén.

Vissza tud-e vágni a Ferrari a győzelemért?

A maranellói csapat az idei szezonban sokat küszködött a stratégiai baklövésekkel, balesetekkel, megbízhatósági és motorproblémákkal - annyi pontot dobtak el, hogy fennáll a veszélye, hogy elveszítik a konstruktőri bajnokság második helyét a Mercedesszel szemben, és mindössze 40 pont választja el a két csapatot egymástól.

Megpróbálják majd rendbe tenni a folyamatokat a következő szezon előtt, ahol ismét ráállnak majd a bajnoki címet megnyerésére. Carlos Sainznak és Charles Leclercnek ugyanakkor abba kell hagynia a balesetezéseket - mindkettőjüknek volt már néhány nagy erejű ütközése ebben a szezonban és ez rengeteg pontjukba került.

Leclerc visszaesett a harmadik helyre a versenyzői tabellán, Sergio Perez mögé és már öt pont a hátránya a Red Bull pilótájával szemben, miközben a második helyért csatáznak. Mögöttük a negyedik helyért folyik egy kisebb harc: Russell, Hamilton és Sainz között 19 pont a különbség. Az már más kérdés, hogy bármelyiküket is érdekli-e, hogy hol végeznek!

Forrósodik a csata a negyedik helyért

Ezen a hétvégén rengeteg pontot lehet szerezni: a szombati sprintfutamban maximum nyolc pont szerezhető, vasárnap pedig a szokásos 25 pont, plusz még egy pont a leggyorsabb körért. A konstruktőri bajnokságban a helyezésekért küzdő csapatok számára kulcsfontosságú lesz, hogy ezen a hétvégén maximálisan kihasználják a nagy pontszerzés lehetőségét.

Két csapat, akik a pontvadászatban mindenképp részt vesznek az Alpine és a McLaren lesznek. A konstruktőri bajnokság negyedik helyéért folyó harc még mindig dúl közöttük, az Alpine 153, a McLaren pedig 146 ponttal áll és két futammal a vége előtt mindössze hét pont választja el őket. Nemcsak dollármilliók forognak kockán, hanem ez egyúttal a büszkeség csatája is: a két csapat a pályán és a azon kívül is csatázik egymással. Az Alpine elvesztette fiatal, nagymenő pilótáját, Oscar Piastrit a McLaren miatt és a negyedik hely megszerzésével szeretne egy kis bosszút állni.

Alonso valószínűleg az Alpine legjobb esélye a pontszerzésre. Nagyon jól teljesített idén, különösen, ha figyelembe vesszük, hogy 41 éves! Azonban az egész szezonban problémákkal küszködött. Motorproblémái voltak Bahreinben, Szaúd-Arábiában, Kanadában, Olaszországban és Mexikóban. Ausztráliában a kvalifikáción és a versenyen is gondjai voltak az autójával.

Ez még nem minden, Mick Schumacher ütközött vele Imolában, Miamiban lassú boxkiállása volt, az ausztriai sprintfutamon pedig lerobbant az autója. Összességében úgy tűnik, hogy Alonso körülbelül 40 pontot veszített ebben a szezonban az említett problémák miatt. Ha kevesebb gondja lett volna, Alonsónak sokkal nagyobb előnye lenne a McLarennel szemben a csatában. Az Alpine-nak tényleg a bakikon kellene úrrá lenni, ha jövőre esélyt akarnak adni Esteban Oconnak és Pierre Gaslynak.

Lehet, hogy az Alfa Romeo lesz az underdog?f

Figyeljünk az Alfa Romeóra a szezon utolsó két futamán. Sokat javultak, amióta az Amerikai Nagydíjra fejlesztéssel érkeztek és mind azon a hétvégén, mind Mexikóban lenyűgöző teljesítményt nyújtottak. Habár bár eddig nem sok pontot tudtak hazahozni (részben balszerencse miatt), ezen a hétvégén megvan a lehetőség, hogy több pontot szerezzenek és megelőzzék az Aston Martint, a Haast és az AlfaTaurit is. Ez a négy csapat a hatodik helyért küzd és mindössze 18 pont választja el őket egymástól.

Superbet üdvözlő bónusz

Akár 500 RON bónuszt kaphatsz új játékosként.

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

• Akár 500 RON bónuszt kaphatsz új játékosként.

Superbet útmutató
Superbet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org

Beszélgetés: F1 - Pit Stop

SPF Infó hozzászólt
2024 ápr 20. 07:54
Kínai Nagydíj 2024 (vasárnap, április 21, 16:00CET) - Megnövelt oddsok az Unibeten

A Ferrari pilótái az első 3 helyen végeznek 9.00

Fogadj te is megnövelt nyereményszorzón
SPF Előzetes hozzászólt
2024 ápr 18. 12:01
F1 verseny előzetes: 2024-es Kínai Nagydíj

A figyelem most Kínára és a Sanghai Nemzetközi Körpályára irányul, ahol 2019 óta először rendeznek Kínai Nagydíjat.