Miközben mindenkiben felment a pumpa a benzinpumpa miatt, addig a Ferrari köszönte szépen, és kettős győzelemmel indította az idényt. Vajon reális, hogy rögtön bajnoki címre lettek esélyesek?

Egyre több hír szól arról, hogy néhány csapatnál a benzinpumpa repedése megakadályozta a normális tesztelést, a Red Bull esetében pedig odáig vezetett a dolog, hogy egyik autójuk sem ért célba a Bahreini Nagydíjon. Gyakorlatilag egyetlen futam elég volt hozzá, hogy a bukmékerek módosítsák a kínálatot, és most már a Ferrari az idény favoritja. Jól rajtol Charles Leclerc, és visszaverte a támadásokat, pedig Max Verstappen rendesen próbálkozott. Végre volt verseny, előzések, küzdelem! Mindezek mellett még tűz is volt, meg Safety Car, kaptunk talán egy kis ízelítőt abból, milyen bajnokság vár ránk a következő hónapokban.

Charles Leclerc. Fotó: cristiano barni/Shutterstock

Nem bírta végig a gyűrődést Max Verstappen autója, végül az 55. körben feladta a futamot a holland pilóta, majd csapattársa, Sergio Perez is kiszállt, szintén a harmadik helyről az utolsó körben. Az első két helyre Ferrari autó futott be, őket a megörökölt alsó fokos dobogóval Lewis Hamilton követte, a negyedik George Russell lett, szintén Mercedessel. Talán a bukikat az is meggyőzhette, hogy ötödik lett a Haas pilótája, Kevin Magnussen, és hatodik az Alfa Romeóval, Valtteri Bottas. Két különböző istálló, de közös a Ferrari motor bennük. Szerinted ezzel el is dőlt, hogy Ferrari dominancia következik?