Megkezdődik az idény Európa számára is, a European Tour sorozatban. A versenyek többségében eddig Ázsiában és Afrikában zajlottak, és az eddigi egyetlen európai állomást is törölni kellett a programból. Most a festői szépségű Barcelonában játszik a mezőny, míg a PGA Tour mezőnye Charlotte-ban vendégeskedik.

PGA Tour, Wells Fargo Championship

A verseny mindössze 12 éves, tehát nem túl nagy hagyományokkal rendelkezik, viszont a győztesek sora egészen parádés. Tiger Woodsot, Vijay Singht és Rory McIlroyt a nevesebb győztesek közül érdemes kiemelni. Utóbbi ráadásul indul is a verseny, mint legnagyobb favorit. Az észak-írek világklasszisa tovább folytatná jó szereplését idén. Ebben az évben egy tornát leszámítva mindig top15-be került a PGA Touron, és versenyt is nyert. Nevével fémjelzett videojáték is nemsokára megjelenik, és úgy néz ki a február végi kisebb megingás már a múlté. A pálya ismeretével sincsen problémája, és rendre jól is szerepel Charlotte-ban. A további esélyesek közül érdemes kiemelni a japánok nagy tehetségét, Hideki Matsuyamát, akitől várható egy jobb szereplés. Az én egyik titkos favoritom Ryan Moore, aki az elmúlt években stabilan hozta ezen a versenyen a jobbnál jobb helyezéseket. Az egyik kedvenc pályája ráadásul. Idén egészen jó formában kezdte az évet, és háromszor lett top10-es. Versenyt is nyert, ráadásul az év első Major tornáján a 12. lett. Megfigyelhető volt nála az elmúlt években, hogy stabilan hozza a jó eredményeket. Egy ilyen kevésbé erős mezőnyben simán összejöhet neki egy újabb top20-as helyezés.

McIlroy-Rory-golf-009

Rory McIlroy. Fotó: David W. Leindecker/Shutterstock.com

European Tour, Open de Espana: Hazai versenyzők dominanciája

Idén is Katalóniában kerül megrendezésre az Open de Espana. A verseny több mint 100 éves múltra tekint vissza. Kezdetben spanyol golfosok domináltak, majd a '70-es évektől vált igazán nemzetközivé a győztesek listája. Innentől már csak elvétve tudtak hazai versenyzők nyerni. Az elmúlt 20 évben négy spanyol győzelem született, igaz a legutolsó épp 2014-ben. Az idei viadalra eléggé komoly kis mezőnyt sikerült összehozni. A hazaiak négy sztárja is részt vesz a viadalon. Kezdeném a címvédő Miguel Angel Jimenezzel, aki tavaly kiváló hajrájával nyerte meg a versenyt. Egy nagyon rutinos 51 éves golfosról beszélünk, aki több mint 20 ET győzelmet aratott pályafutása során. Annak ellenére, hogy már túl van pályafutása csúcsán, még mindig képes meglepetést okozni. Ilyen volt a tavalyi éve is, amikor ezt a versenyt megnyerte, és a Mastersen pedig 4. lett. Idén eléggé hektikusan játszik, és főleg az utolsó napokon akadnak problémái. Elindul a 2002-es győztes Sergio Garcia is. Ő is már túl van pályafutása csúcsán, de ebben a mezőnyben ő az egyik legnagyobb favorit, bár idei formája nem erre predesztinálja őt. Szokásához híven idén is kevés versenyen indult. Gyengén kezdte az évet, viszont azt érdemes hozzátenni, hogy az év első Major tornáján már viszonylag jól szerepelt. Egy hazai környezetben rendezett versenyen kötelező a 20-ba kerülnie.

Golf Logo 4

Idén is Katalóniában kerül megrendezésre az Open de Espana!

Katalánok sztárja

Érdemes kiemelni külön Barcelona szülöttét, aki nem más, mint Pablo Larrazábal. A 31 éves spanyol 2012-ben majdnem megnyerte a versenyt, de az elmúlt két évben elizgulta a hazai viadalt. Négy éve harmadik volt, így érik számára már az ötödik European Tour győzelem. Idén sem lehet panasz a formájára, ugyanis Egyiptomban bronzérmes volt, és ezen kívül kétszer volt még top20-ban. Hiába szerepel jól a második és harmadik napokon, ha kezdéseit elizgulja. Ha ezt most sikerül leküzdenie, akkor nálam top20-ba simán befér, sőt még a dobogó vagy győzelem sem elképzelhetetlen a számára. Alejandro Canizares (semmi köze a Valencia volt kapusához) lehet a nagy meglepetést okozó spanyol. Fantasztikusan kezdte az évet (8. hely, 12. hely és egy dobogó), de mostanra kicsit leeresztett. Ez a verseny azonban jó lehetőséget kínál számára, hogy újra formába jöjjön.