A Leipzig ott folytatja, ahol pár hete abbahagyták. Jobbak lesznek Timo Werner távozása után?

2020 szept 26. 15:30 Közvetítés: UnibetBet365

Ez kevés lesz

Peter Bosz és Oliver Glasner kedélyesen beszélgettek a Wolfsburg - Leverkusen mérkőzés elején, Bosz közben gondolta magában; jöhet a könnyed győzelem. A két klub tavalyi keretei alapján igaza is lehetett volna, de nyáron elvesztette két kulcsjátékosát a Leverkusen: Kai Havertz és Kevin Volland. Havertz volt a csapat agya, aki gólokat lőtt, helyzeteket alakított ki, gyakorlatilag rajta múlott, hogy sikeresek-e. Kevin Volland hasznos támadó volt, tökéletesen kiegészítették egymást a német klasszissal.

Az idei keret? Érkezet Patrick Schick és ennyi. Fiatalokat hoztak fel, Bosz rögtön kezdőbe jelölte a tavaly egy-két meccsen szerepet kapó, 17 éves Florian Writzet. A srác az első félidőben elszúrta a Leverkusen legnagyobb helyzetét, amikor középre kellett volna centereznie, de elizgulta a szituációt. Az első játékrészben szinte végig a Wolfsburg előtt voltak hatalmas helyzetek, Weghorst ziccert hibázott, majdnem gólt csavartak szögletből, látszott, hogy tudatos a Wolfsburg játéka.

Lukas Hradecky (Fotó: Marco Canoniero / Shutterstock.com)

A Leverkusen pontrúgások után veszélyeztett elsősorban, ez azt hiszem, hogy mindent elmond a jelenlegi helyzetükről. A tavalyi 60% környéki labdabirtoklás megint megvolt, de ezzel csak meddő fölényt tudtak kialakítani. A Leipzig ellen többre lesz szükség, annál is inkább, mert Julian Nagelsmann együttese a BL-ben is bizonyította: van élet Timo Werner után. A szezont 3-1-es győzelemmel kezdtek, de azért azt érdemes hozzátenni: van még bőven ebben a keretben.

Erősödött a Leipzig

Nyáron érkezett Alexander Sörloth a török liga gólkirályaként, aki egy 195 centiméteres támadó, komoly gondot okozhat majd a védelmeknek. Hee-chan Hwangról úgy nyilatkozott az elmúlt időszakban Ralf Rangnick, hogy Dél-Korea legnagyobb feltörekvő tehetsége. Nagyon gyors, jól mozog az üres területekbe, kiválóan cselezget, hatalmas munkabírása van, igazi csapatjátékos. A Salzburgban jól kiegészítették egymást Haalanddal, most a norvéghoz hasonló Sörloth vagy Poulsen mellett szintén hasznos lehet.

Kettejük közül Hwang kapott 21 percet, de addigra már eldőlt a találkozó. Gyakorlatilag a BL-ben látott csapat győzött simán, Dani Olmóval nem bírtak a Mainz játékosa. Előbb egy hatalmas bombája volt, utána csinált egy büntetőt, majd adott egy kiváló gólpasszt Poulsennek, aki okosan bólintotta a hálóba a labdát. Az első félidőben simán lehetett volna már 3-0 is, de Forsberg trükkös lövése a kapufán csattant.

Mindezek alapján arra jutottam, hogy jelenleg a Leipzig egy komplett csapat, ahová újból csak be kell illeszteni Nagelsmannak a játékosokat, taktika rendben, viszont Peter Bosznak még bőven van feladata idén, hiszen elvesztették legfontosabb játékosukat, elől Schick hatékonysága kérdőjel, ahogyan a fiatalok rátermettsége is. Ezek miatt a vendég sikerben látjuk az értéket, hiába lesz többet a Leverkusennél a labda, kontrákból nyerhet a Leipzig.