Asbóth József és Körmöczy Zsuzsa V2 Sportfogadas.org

Helyünk van a nagyok asztalánál

Szabi 2020 dec 14. 13:16 Szólj hozzá!

Tenisz Asbóth József Körmöczy Zsuzsa

A 2020-as év végéhez közeledve nem árt egy kis optimizmus, ezért merítsünk ihletet a dicső múltból. Voltak szép idők, mikor a hazai teniszrajongók magyar Grand Slam-győzteseket ünnepelhettek a rangos tornák egyéni versenyszámaiban és reméljük, hogy nem kell még annyi tavaszt számolnunk egy újabb sikerig, mint amennyit számoltunk a legutóbbitól.

Junior Grand Slam-bajnokainknak, Gálfi Dalmának (US Open 2015) és Piros Zsombornak (Australian Open 2017) van akikre felnézzenek és akiktől példát vegyenek, hiszen több, mint egy fél évszázaddal ezelőtt fénykorát élte a hazai tenisz olyan sikerek révén, amelyek a mai napig hatalmas jelentőséggel bírnak.

Asbóth József – Az első Kelet-európai Grand Slam-győztes

Sportfogadas.org

Nem csak a teniszrajongóknak, hanem minden magyar sportot kedvelőnek illik tudni, hogy az 1917-es évben született Asbóth József az első magyar teniszező és egyben az első Kelet-európai játékos is, aki rangos serleget emelhetett a magasba. Kiemelkedő bravúrját az 1947-es Roland Garroson szerezte. A döntőben a Dél-afrikai Eric Sturgesst győzte le három játszmában 8-6, 7-5, 6-4-re. A szombathelyi játékos a salakon nyújtotta a legjobbját, viszont a legendás sikerét követő évben a Wimbledon nemes gyepén is bizonyított az elődöntőbe jutva.

Körmöczy Zsuzsa

Sportfogadas.org

Rendkívüli teljesítményt az egyéni versenyszámban női képviselőnk is elért. Az 1924-es évben született Körmöczy Zsuzsa szintén a híres párizsi salakon szerezte pályafutásának legnagyobb sikerét. A rangos bajnoki címet 1958-ban nyerte, miután a brit Shirley Brashert 6-4, 1-6, 6-2-re győzte le a döntőben. Ugyanabban az évben a Wimbledonon az utolsó négy közé jutott, majd 1959-ben ismét döntőt játszott a francia fővárosban. Azzal is büszkélkedhetett, hogy pályafutása alatt a világranglista 2. helyét is elérte.

Rangos helyen voltunk és vagyunk

Az említett játékosok csillogó pályafutásai rengeteg más értékes díjakat is tartalmaznak, de ebben a cikkben csak a legnagyobbakra lett fény vetítve. Azt sem kell elfeledni, hogy mennyire viszontagságokkal teli időkben sikerült a két magyar játékosnak érvényesülnie, és még nagyobb jelentőséget kapnak csúcsteljesítményeik ha jobban megnézzük azt is, hogy miként álltunk világviszonylatban egyéniben szerzett Grand Slam-győzelmek szempontjából. Sok olyan ország előtt voltunk, amelyek nagy hagyománnyal rendelkeznek ebben a sportágban.

Vezettük:

  • Argentínát (első Grand Slamek 1977-ben - Guillermo Vilas – French Open, US Open)
  • Az egykori Csehszlovákiát (első Grand Slam 1970-ben – Jan Kodes – French Open)
  • Olaszországot (első Grand Slam 1959-ben – Nicola Pietrangeli – French Open)
  • Oroszországot (első Grand Slam 1996-ban – Yevgeny Kafelnikov – French Open)
  • Romániát (első Grand Slam 1972-ben – Ilie Nastase – US Open)
  • Spanyolországot (első Grand Slam 1961-ben – Manuel Santana – French Open)
  • Svájcot (első Grand Slamek 1997-ben – Martina Hingis – Australian Open, Wimbledon, US Open)
  • Svédországot (első Grand Slam 1957-ben – Sven Davidson – French Open)

Bár nem magyar színekben játszott, de magyar családból származik az a Monica Seles (Szeles Mónika), aki a huszadik születésnapján már nyolc rangos bajnoki címmel büszkélkedhetett. Egy sajnálatos esemény következtében felívelő pályafutása félbeszakadt és végül kilenc Grand Slammel vonult vissza.

Monica Seles (Fotó: Anthony Correia / Shutterstock.com)

Zárógondolatként ki kell emelni, hogy a jelenlegi szürkébb eredmények miatt nem szabad elfelejteni ezeket a teljesítményeket. Ösztönző hatással kellene legyenek úgy a játékosok, mint a szurkolók számára. A rajongók legyenek türelmesek és támogatásukat ne a siker megszerzése feltételezze. Megjegyzendő, hogy Asbóth József 30 évesen nyerte a Roland Garrost, Körmöczy Zsusza pedig 34 évesen tette ugyanazt. Tehát, a türelem Grand Slamet terem.

Fogadj itt teniszre!


18+ Részvételi feltételek érvényesek! Játssz felelősen! BeGambleAware.org.

100%-os első befizetési bónusz 35.000 Ft-ig

Regisztrálj a Betinia fogadóirodához és ne maradj le a 35.000 Ft-ig terjedő 100%-os első befizetési bónuszról.

Betinia regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés

Borítókép: Sportfogadas.org



Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

100%-os első befizetési bónusz 35.000 Ft-ig

  • Regisztrálj a Betinia fogadóirodához és ne maradj le a 35.000 Ft-ig terjedő 100%-os első befizetési bónuszról.

Betinia útmutató
Betinia regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org
hirdetés

Beszélgetés: Tenisz hírek

SPF Előzetes hozzászólt
2024 ápr 13. 20:00
ATP München 2024: Közvetítés, menetrend, favoritok és oddszok

Itt találhatók az összes információ az ATP München 2024-es tornáról: a TV- és online közvetítés, a menetrend, a résztvevők és favoritok, valamint a legjobb szorzók. Olvasd tovább

SPF Előzetes hozzászólt
2024 ápr 13. 18:54
WTA Stuttgart 2024: Közvetítés, menetrend, favoritok és szorzók

Itt található az összes információ a WTA Stuttgart 2024-es tornáról: a TV- és online közvetítés, menetrend, résztvevők és favoritok, valamint a jelenlegi tornagyőztesek fogadási oddsai. Olvasd tovább

SPF Infó hozzászólt
2024 márc 11. 17:05
Székesfehérvári tenisztorna - Piros Zsombor a nyolcaddöntőben

Piros Zsombor sikerrel vette az első fordulót a székesfehérvári challenger-tenisztorna főtáblás küzdelmeinek hétfői nyitónapján.

A világranglistán karriercsúccsal 106. játékos az első fordulóban verhető ellenfelet kapott az olasz Giovanni Fonio (270.) személyében, akivel 1/1-re állt a mérlege. A második helyen kiemelt magyar 3:3 után kétszer is elvette ellenfele adogatását, és fél óra elteltével szettelőnyben volt. A folytatásban a 24 éves hazai kedvenc három bréklabdáról hozta a szerváját, majd 3:2 után már hengerelt, és onnantól csak két labdamenetet vesztett. Az összecsapás 66 percig tartott.   
   
Pirosra a 16 között a 196. helyen álló argentin Santiago Rodríguez Taverna vár.
   
A nyitónap másik főtáblás magyarja, a szeptemberben magyar bajnok Boros Attila (1675.) 14.30 óra körül a szintén olasz Francesco Maestrellivel (243.) találkozik.
   
A 75 ezer dollár összdíjazású Kiskút Openen alanyi jogon főtáblás még Valkusz Máté (210.), továbbá szabadkártyával Füle Mátyás (554.) és Fajta Péter (660.).   
   
A viadal első kiemeltje az ATP-rangsorban korábban harmadik osztrák Dominic Thiem, aki 17 tornát nyert, a harmadik pedig a 37 éves francia Richard Gasquet, akinek a legjobb helyezése hetedik volt a világranglistán, és 16 trófeát gyűjtött.
   
Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
 
Piros Zsombor (2.)-Giovanni Fonio (olasz) 6:3, 6:2

forrás: MTI
   

Még több Tenisz