Az Inter jelentős lépést tett a BL-döntő felé, emiatt beáldozzák majd a hétvégi olasz bajnokit is? A következő héten ugyanis elődöntőt visszavágót rendeznek!

2023 máj 13. 20:45 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: Sassuolo +1,5 góllal (AH)
1.73

Már félig BL-döntőben az Inter

Szó se róla, bekezdett a BL-elődöntőben az Inter, gyakorlatilag 15 perc leforgása alatt lerendezték az odavágót. Az Internek mondhatni óriási szerencséje volt, hiszen a semmiből szereztek nagyon hamar két gólt, Edin Dzeko kiválóan érkezett a szögletre, Milan védelme pedig teljesen lefagyott, pár pillanattal később pedig Henrikh Mkhitaryan a kapuig gyalogolt a labdával. Nem találta a fonalat Milan, míg az Inter majdnem megszerezte a harmadik találatot is, de ez végül elmaradt. Az Inter helyzete kiváló, hiszen a visszavágónak kétgólos előnnyel vághatnak neki, érezhetően jó formába kerültek a tavaszra.

Inter Sassuolo
Edin Dzeko (Fotó: ph.FAB/Shutterstock.com)

Ők azok, akik elhitték magukról, hogy tudnak focizni, mert ez korábban nem igazán látszott ezen a kereten. Sok hibával játszottak, helyzetek kihasználása pocsék volt, de az Internek szerencséje volt a sorsolással is, mint ahogyan a bírói döntésekkel is, ez adta nekik a legyőzhetetlenség érzését. Továbbra sem mondanánk, hogy Inzaghi csapata kiemelkedően játszik, mert ez nem igaz, viszont lelkesek és most már elhiszik, hogy képesek meccseket nyerni. Abban pedig óriási szerencséjük volt, hogy a Milan Rafael Leao nélkül teljesen súlytalan volt.

Sassuolo az Intert is legyőzné

Kapóra jönnek a sztárcsapatok a Sassuolónak, többségük kettős terhelés alatt áll, emiatt nem tudnak annyira koncentrálni az olasz ligára. A Sassuolo pedig óriásölő, függetlenül attól, ki az edzőjük. Pár hete a Juventus csapatát tréfálták meg, de nem kímélték idén a Romát sem, Milan is belefutott ellenük egy 5-2-es zakóba, idegenben is képes bravúrokra Dionisi gárdája. A Sassuolo azért is veszélyes csapat, mert bár a helyzetkihasználásuk nem éppen jó, de tényleg olyan sokszor próbálkoznak kapura lövéssel (idegenben a negyedik legtöbb kaput eltaláló lövéssel büszkélkedhetnek), hogy ezekből óhatatlan a meccsenkénti legalább egy találat.

Az Inter esetében tehát először is azt kell vizsgálni, hogy milyen formában vannak, amikor kettős terhelés éri őket: Torino (1:0), Sassuolo (2:1), Sampdoria (3:0) és Monza (0:1). A három siker mellett csak egy vereség, mikor BL-meccsek között bajnokikat játszottak, de az is látható, hogy a Sampdoriát leszámítva (amely a Serie A legrosszabb csapata, már biztosan kiestek), általában szoros találkozókat játszottak. Ebből kiindulva, jónak ítéljük meg az ázsiai hendikepnél a +1,5 gólos vendég tippet, főleg, mert eléggé baráti szorzót is kapunk rá (1.73). Az Inter játékosainak fejében valószínűleg már a BL-visszavágó van, nem hinnénk, hogy teljes erővel egy Serie A bajnokira tudnak koncentrálni ilyen helyzetben.