Antonio Conte távozott az Intertől, ahogyan a gólgyáros Romelu Lukaku is, de mintha semmi sem történt volna, két magabiztos sikerrel kezdték a bajnokságot, jöhet a harmadik?

2021 szept 12. 12:30 Közvetítés: Unibet

Inzaghi kedvenc ellenfele

Simone Inzaghi öt szezonon keresztül hajszolta a bajnoki dobogót a Lazio edzőjeként, most viszont első évében bajnok lehet az Interrel? A címvédő hiába gyengült papíron - távozott Lukaku, Hakimi, Politano és Candreva -, mégis sikerült helyükre olyan játékosokat hozni, akik minőségi pótlást jelenthetetnek. Edin Dzeko rutinos támadó, aki egy-egy nehéz helyzetben megoldást jelenthet a gólok szempontjából, de sokkal nagyobb húzás volt kölcsönvenni Inzaghi egykori játékosát, Correát a Lazióból.

Az első meccsüket 4-0-ra nyerték, másodikon viszont hamar hátrányba kerültek egy védelmi hiba miatt. Handanovic rosszul passzolt, Verona középpályása lecsapott a labdára, 1-0 a hazaiaknak. Az Inter feltámadt, elkezdtek helyzeteket kidolgozni, de az egyenlítő találat csak a második félidőben jött, majd kellett a frissen igazolt Correa beállítása, hogy megfordítsa a találkozót az Inter.

Correa két szép gólt szerzett közel 30 perc alatt, vele megváltozott a csapat játéka, kapu előtt hatékonyabbak lettek. Szükség lesz a Sampdoria otthonában is, ahol a városi rivális Milan is nehezen győzött a nyitó fordulóban. A Sampdoria új edzője az a Roberto D'Aversa, akinek egyáltalán nem ment régebben Simone Inzaghi Laziójával szemben: hét mérkőzés, hét vereség, mindössze két gólt szereztek.

Az első két fordulóban a Sampdoria nem tudott az ellenfelek hálójába találni, ha most nem vét óriási hibát hátul az Inter, valószínűleg három forduló után is gól nélkül állnak majd. Lautaro Martíneznek nagyon megy a Sampdoria ellen (4 meccs, 2 gól és 1 gólpassz), tőle várhat egy gólt az Inter (2.10), de véleményem szerint, önmagában az Inter győzelme sem ad rossz szorzót (1.65), kombinálva mondjuk a Sampdoria góljaival (Inter győzelem + Sampdoria 1,5 gól alatt: 1.82).