Felemásan alakult az első próbálkozásom, hiszen a Newport - Doncaster gól nélküli döntetlent játszott, tehát a vendég győzelem fogadás mellément. Az FC Emmen - Graafschap meccsen ült az 1X, míg a Nimes - Tours összecsapás DNB hazai fogadásból pénzvisszafizetés lett. Kettős emberhátrányban is vezetett a Nimes, de a Tours a 96. percben egyenlíteni tudott. Tipikus bukó, de nézzünk előre, jöjjön három keddi összecsapás!

Leeds - Bristol City | Anglia, Championship

A hazaiak győezlmére adott 2.10-es szorzó miatt fogadok erre a mérkőzésre. Az ellenfél nem tűnik annyira veretesnek, hogy ekkora oddsot érne a legyőzésük. Viszont egy óvatosabb verziót választok, a DNB ázsiai megfelelőjét, a Leeds 0.0 1.50-ért. Hazai oldalon a csapatkapitány, Liam Bridcutt eltiltott, az előző meccsükön kapott piros lap miatt, illetve Pontus Jansson nem bevethető, ami a védelemnek komoly érvágás. A legutóbbi öt bajnoki meccsükön becsúszott három vereség, ami okozhatott ilyen szorzót. Szerintem tanulságos, hogyan látnak egy csapatot a szurkolói, mert ez amolyan belsős infó is azoknak, akik nem követik a meccseiket. A Leeds szurkolói nem izgulnak túlságosan, és nem akarnak edzőt meneszteni sem. A kezdőben szeretnék viszont látni Modou Barrow-t, aki két hete érkezett kölcsönbe. Összességében pedig a csapat széljátékában, és a Bristol elleni győzelemben bíznak.

A Bristolnál minden a legutóbbi meccsükről szól most, amikor is 3:3-as döntetlent játszottak a Derby ellen. Az első félidőben mentek 0:3-ra, majd kiegyenlítettek a hazaiak. Megnézve néhány interjút a meccsről, a játékosokat, és Lee Johnson edzőt sem viselte meg túlságosan, hogy 3 gólos előnyt adtak le. A kiesőzónától 3 pontra vannak, szóval értékes pontokat hullajtottak el. A szurkolók az isztambuli BL-döntőre reflektálva Bristanbulnak nevezik ezt a meccset, és nem bánnák, ha Lee Johnson távozna. A szezonban már többször is megtörtént velük, hogy vezettek 1-2 góllal, és nem döntetlenre jött fel az ellenfél, hanem nyert is. Ezek elég komoly mentális, koncentrációs hibák, vagy épp jól kivitelezett bundák, mindensetre nekem a Leeds sokkal céltudatosabb csapatnak tűnik. Tipp: AH 0.0 Leeds (1.50).

Aston Villa - Barnsley | Anglia, Championship

Az Aston Villa nevében nagy csak ennél a párosításnál, hiszen a Barnsley előttük van a tabellán. A Kuvaszok idegenbeli teljesítménye miatt fogadok erre a meccsre, mert a vendégtáblázaton a negyedikek, közel annyi pontot szerezve, mint az Aston Villa hazai környezetben. Steve Bruce csapata a Villa Parkban egyébként egészen a múlt hétvégéig veretlen volt, de az Ipswich győzelmével megszakadt ez a sorozat. Ez csak papíron hangzik jónak, mert igaz hogy csak egyszer kaptak ki hazai környezetben, de 2017-ben egy döntetlen mellett, csak vereségük volt. A játékuk teljes katasztrófa, gólt is alig szereznek. Januárban igazoltak is néhány játékost, köztük két embert pont a mostani ellenfelüktől. Steve Bruce-tól azt várják, hogy az új játékosokkal, egy formációváltást követően majd javulhat a dolog. A Barnsley-től többen is távoztak, például Sam Winnall is, aki 11 gólig jutott ősszel (az egyiket pont a Villának lőtte, az 1:1-re végződő meccsen). A decemberi jó sorozatuk után érthető módon jött is egy kis visszaesés, de az utóbbi hetekben visszataláltak a helyes ösvényre. Tipp: Dupla esély X2 (2.00).

Plymouth - Leyton Orient | Anglia, Liga 2.

A Plymouth beérheti pontban az elsőt a tabellán, míg a Leyton a kiesőzónából menekülne. A hazaiak a hétvégén elég simán verték a jelenleg ötödik Exeter csapatát, és elnézve az edzéseiken készült fotókat, illetve a nyilatkozatokat, meglehetősen magabiztosak, nagyobb gondok nélkül. Az első góljuk látható a cikk végén, melyet az első percben szereztek, egy szemfüles gólpasszot követően. A Leyton eközben nem futja fennállása legjobb szezonját. A csapat menedzserei néhány meccs után távoznak is. Az edzőkeringőt tavaly januárban Ian Hendon kezdte, azóta pedig hét szakember is irányította a londoni csapatot. Három mérkőzés óta Danny Webbé a kispad, egyelőre győzelem nélkül. A legutóbb 1:1-es meccsükkel nagyon elégedett volt, mert miután McCallum, Josh Koroma és Callum Kennedy is bejött a második félidőben, sikerült egyenlíteniük. Különösen a csatár McCallumnak örül, aki úgy néz ki lassan teljesen fitt lesz. Kicsit már homoerotikusan sokat nyilatkozik a támadóról. Tipp: Plymouth nyer (1.65).