A „B” jelű csoportban a két továbbjutó kiléte nem igazán lehet kérdéses, a csapatok közt elég nagy a különbség: Németország és Chile számára kötelező feladat az elődöntőig menetelni, Ausztrália és Kamerun pedig a harmadik helyért csatázhat majd.

Kamerun

A vébén látott lélektelen játék (és bundagyanú) óta az ország válogatottja teljesen megváltozott. Hugo Broos másfél éve vette át a csapatot, azóta 15 meccsen egyetlen vereséget szenvedett, a franciák 3-2-re nyertek egy 90. perces Payet szabadrúgásgóllal egy barátságos meccset ellenük. Az idén télen rendezett Afrika Kupát veretlenül megnyerték, a döntőben hátrányból álltak fel két cserejátékos találatának köszönhetően. Hugo Broos a 4-4-2 és a 4-3-3-as játékrendszert cserélgeti. A csapat sztárja a szezont a Besiktasnál töltő Aboubakar, aki 19 gólt lőtt a török csapat színeiben. A főpróbán pár nappal ezelőtt Marokkó legjobbjait verték meg, amivel hatalmas lépést tettek a továbbjutás felé, Malawi és Comoroe-szigetekkel szemben biztosan megszerzik majd a szükséges pontokat. Konföderációs Kupán eddig kétszer vettek részt, 2003-ban a döntőben véreztek el Franciaország ellen, egy hosszabbításban kapott Henry góllal (kerettag volt Kameni, Rigobert Song, Geremi, Djemba-Djemba és Eto’o is), 2001-ben viszont nem sikerült továbbjutni a csoportból.

Hiába keressük a legnagyobb neveket a keretben

Hugo Broos nagy tisztogatást rendezett, és már az Afrika Kupát is az európai sztárok nélkül nyerték meg. Nincs a keretben N’Jie (Marseille), Choupo-Moting (Schalke), Nyom (West Brom), Matip (Liverpool), Chedjou (Galatasaray), Bedimo (Marseille), Nkoulou (Lyon) és Kameni (Espanol) sem. A beválogatott játékosok közül Siani a legidősebb (30 éves), a többiek 28 évesek, vagy fiatalabbak. Az Ajax-szal berobbanó fiatal kapus, Onana még csak kétszeres válogatott (az Afrika Kupát kihagyta, mert csak az Ajaxra szeretett volna koncentrálni szezon közben), de a keret egyik legértékesebb tagjának számít, rajta kívül érdemes még a Lorient házi gólkirályára, Moukandjora is figyelni. A FIFA egy érdekes sztorira hívja fel a figyelmünket: az első és a második számú kapusok (Fabrice és André Onana) unokatestvérek, mindketten Eto’o csapatában kezdtek focizni, ahonnan a La Masiára kerültek. A hivatalos keret itt található.

Chile

Pizzi kinevezése után az eredmények nem jöttek (első öt meccséből négyet elveszített vele a csapat), és a mutatott játék sem volt túl meggyőző, a fordulópontot egy bírói hiba jelentette: a Centenáriumi Copa America csoportkörében a kontinens leggyengébb csapata, Bolívia ellen a 90+10. percben kaptak egy büntetőt, ami a lassítások alapján jogtalan volt. Vidal betalált, ezzel a góllal megnyerték a meccset. Később a negyeddöntőben Mexikót 7-0-ra verték, a döntőben Messiék ellen ők koncentráltak jobban a büntetőknél, így Pizziből gyorsan hős lett. A főpróba elég kaotikusra sikerült, a románok ellen bő negyed óra alatt kétgólos előnyre tettek szert, de Medel első félidei kiállítása után végül 3-2-es vereséget szenvedtek. Chile idén debütál, még sosem vettek részt a Konföderációs Kupa küzdelmein.

Szinte teljes a keret

Természetesen a négy sztár, Alexis, Vidal, Bravo és Medel is elutazott a csapattal, mindössze hat hazája bajnokságában szereplő labdarúgót találunk. A csapat nagyon összeszokott, a kezdőben is alig-alig kell változtatni, de azért lesz pár fontos hiányzó: Pinilla sérülés miatt nem vehet részt a tornán, Carmona, Valdivia, Matías Fernández és Orellana játékára pedig nem számít Pizzi, pedig ők rutinos labdarúgók. A transfermarkt szerint Chile rendelkezik a harmadik legértékesebb állománnyal. A hivatalos keret itt található.

Ausztrália

Az ausztrálok az ázsiai selejtezőcsoportban csak a harmadik (pótselejtezőt érő) helyen állnak, előző heti, Szaúd-Arábia elleni sikerük kulcsfontosságú volt. A csapat sztárja a 37 éves Tim Cahill, aki még mindig az ország legjobbjai közé tartozik. Az Everton volt játékosa a csoport harmadik meccsén jubilálhat, jelenleg 97 válogatottságnál tart. A brazilok elleni főpróbán elért 0-4 hűen tükrözte a csapat képességét, bár Postecoglou nem a legjobb XI-et küldte pályára, de a brazilok csapata szintén nyomokban sem hasonlított egy olyanhoz, amit tétmeccsen látnánk. A 2017-ben lejátszott négy meccsen a 3-1-4-2 és a 4-3-1-2-es felállásokat cserélgették. Az 1997-ben rendezett Konföderációs Kupán Ausztrália döntőig menetelt, ott Viduka korai kiállítása miatt csúfos vereségbe szaladtak bele, Brazília hatot számolt rájuk (Romário és Ronaldo is mesterhármasig jutott). A következő kiírásban (2001-ben) vissza tudtak vágni, a bronzmeccsen megverték a brazilokat. Németországban (2005) vettek részt utoljára a tornán, akkor a sorsolásnál nem voltak szerencsések, és már az első két meccs után eldőlt, hogy nem juthatnak tovább: a németek 4-3-ra, az argentinok 4-2-re nyertek ellenük.

Cahill és a többiek

A legnagyobb sztár adott, de rajta kívül is van pár híresebb játékos: Ryan a Valencia kapusa, Rogic a Celticben játszik, Luongo a QPR futballistája, Leckie pedig most igazolt Dárdai Herthájába. Érdekes módon Cahillen kívül csak két 30 feletti játékost találunk, a harmadik számú kapus 32, Milligan pedig 31 éves. A keretben hat olyan játékost is találunk, akik maximum háromszor játszottak a válogatottban. Sajnos az ausztráloknál is be kell számolni egy sajnálatos sérülésről, Jedinak combsérülést szenvedett, így a csapat legértékesebb játékosa lemarad erről az eseményről. A betonkemény védekező-középpályás a csapat kapitánya, nagyon komoly veszteség a hiánya. A hivatalos keret itt található.

Németország

Löw csapata a 2014-es vébé győzelmével kvalifikálta magát a tornára. Azóta az EB-n az elődöntőig meneteltek, ahol a franciák állították meg őket. Az oroszországi vébére nagyon könnyű csoportot kaptak, 6 meccsen 27-1-es gólaránnyal 100%-os a mérlegük. Az évek óta használt 4-2-3-1-et a lomtárba helyezte Löw, és egy teljesen új csapatot épít, új felállással: 3-5-2-re váltottak. Az 1999-ben rendezett Konföderációs Kupán nem jutottak tovább a csoportból (Brazília és USA előzte meg őket), ezt követően a hazai rendezésű, 2005-ös tornán vettek részt legközelebb. A csoportot hiába nyerték meg, a másik kvartettben Brazília csak a második helyen végzett, így az elődöntőben összekerült a két legnagyobb esélyesnek tartott válogatott, Ronaldinho és Adriano góljaival a brazilok jutottak tovább. A bronzmeccsen a németek Mexikót verték 4-3-ra.

Komolytalan keret

Sajnos a németek nem veszik komolyan ezt a tornát, és a kulcsembereknek a következő vébé miatt pihenőt adott a vezetőedző. Talán pont ez a 2-3 hét extra szünet jelentheti majd a különbséget a többi résztvevővel szemben a jövő nyáron? Nem láthatjuk ezen a tornán Neuert, Hummelst, Höwedest, Boatenget, Sanét, Özilt, Kroost, Khedirát, Gündogant, Müllert, Gomezt, Schürrlét és Götzét sem. Közülük páran sérülés miatt maradtak távol. A dánok (1-1) és San Marino (7-0) ellen már láthattuk, hogy mire képes ez a csapat, Löw ezen a két meccsen próbálta ki ezt a fiatalított keretet. Mindössze hat játékosnak van 10-nél több válogatottsága (Mustafi, Hector, Rüdiger, Kimmich, Draxler, Rudy), és nincs a játékosok közt 29 év feletti játékos. A fogadóirodáknál az egyik legnagyobb esélyes még mindig a német válogatott (3.00-t fizet a végső győzelmük a bet365-nél), de szerintem az elődöntő lehet számukra a végállomás. A hivatalos keret itt található.