Nagy Bence
2018 nov 7. 18:00
Szólj hozzá!

Foci Atlético Madrid athletic bilbao LaLiga

A Valladolid a Santiago Bernabéuban sem vallott szégyent, most hazai pályán bizonyíthatnak, ahogyan az Atlético Madrid is.

Atlético Madrid - Athletic Bilbao

Az Atlético Madrid továbbra is a hullámvasúton ül. Míg Dortmundban egy négyest kaptak, addig a Wanda Metropolitanóban ízekre szedték az idén parádézó BVB támadósort, kaput sem találtak a németek. Most akkor újból rendben van Simeone védekezése? Egy meccsből nehéz lenne hosszútávú következtetést levonni, de a Bilbao ellenében tovább építhetik a meglévő rendszer alapjait.

Angel Correa és Koke öröme (Fotó: Vlad1988 / Shutterstock.com)

A Bilbao támadósora ugyanis pocsék. Hiába Inaki Williamsék, valami nagyon félrement náluk. Egy mutatóban kiemelkedőek, ezek pedig a szabálytalanságok. Rengeteg büntetőlap, sok fault, igaz utóbbiért a Tico sem megy a szomszédba. A válogatott szünet előtt még kihajthatja Simeone az övéit, mi is ebben bízunk, mikor őket ajánljuk. Ez a szezonban eddig csak egyszer sült el jól (Betis 1-0), miért hiszünk akkor bennük? A Dortmundot nagyon meggyőző játékkal verték.

Mindezt úgy, hogy Giménez a második félidőre megsérült, nem volt Godín, Savic, Lemar, Koke és Diego Costa. Megkockáztatom, hogy utóbbira nincs is akkora szükség Griezmann mellett, vagy inkább csak akkor, ha ő nincsen pályán. A kulcs azonban Thomas és Rodri jó játéka volt középen, miattuk nem tudott helyzetbe kerülni a BVB. Ha ezt tudják hozni, akkor a Bilbao ellen is megoldható a kapott gól nélküli mérkőzés.

Valladolid - Eibar

A madridi vereség ellenére nem lehet panasz a Valladolidra. Kikapcsolták a Modrid - Kroos - Casemiro hármast, 80 percen át partiban voltak a Bajnokok Ligája címvédőjével. Vinicius Junior beállása kellett hozzá, hogy kikapjanak. A feltámadásuk szeptemberre datálható, azóta ez a gárda nagyon rendben van. Védekezés szintjén az elithez tartoznak, emiatt is érdemes megfontolni a hazai sikert. Kicsit biztosítva is egészen pofás szorzót kapunk rá, főleg az Eibar idegenbeli teljesítményét figyelembe véve (legkevesebb kaput eltaláló lövés).