Azt valószínűleg kevesen gondolták a szezon előtt, hogy majd a Lazio, Napoli, Atalanta és Udinese alkotja a top4-et a bajnokság negyedét letudva. A Juventus és az Inter egyre távolodik, lehet, hogy idén meglepetések lesznek a dobogón?

2022 okt 16. 15:00 Közvetítés: UnibetBet365
Tipp: Mindkét csapat gólt szerez + 2,5 gól felett
1.90

Sarri és a rekord

Az olasz labdarúgás eléggé jelentős múltra tekinthet vissza, de olyan még nem volt, hogy egyetlen csapat minimum 4-0-ra nyerjen meg zsinórban három bajnokit, márpedig a Lazio ezt vitte véghez. Nem igazán volt ez benne a szezonjukban, hiszen már tavaly is eléggé ingadozott a forma, nyáron úgy volt, hogy Milinkovic-Savic is távozik (most a téli átigazolási időszakról és a Juventusról pusmognak).

Milinkovic-Savic maradt, talán még sosem volt ennyire jó a duója Immobiléval, ahogyan az sem mellékes, hogy a Lazio védelme a legjobb Olaszországban, kissé szürreális ezt leírni, de működik a Sarrismo, egyelőre. Azt ne felejtsük el, korábban is voltak jó periódusok Maurizio Sarri edzősködése alatt (klubtól függetlenül). A hatékonysági rátájuk az elmúlt hetekben kiemelkedő volt (három meccs, 66%-ban értek el gólt a kaput eltaláló lövéseikből).

Ha például a Fiorentina elleni 4-0-s idegenbeli sikert vizsgáljuk, akkor lehetett volna ez 5-0 is, hiszen Immobile felső kapufát rúgott, de azért kellettek furcsa fejesgólok is a győzelemhez. Amennyire jók a Serie A-ban, annyira a nemzetközi kupameccsek rovására megy ez, hiszen a Sturm Graz ellen egyik alkalommal sem tudtak győzni, de inkább az érezhető, hogy ez nem is feltétlenül zavarja a Laziót.

Eggyel több gól

Az Udinese játékosai elhitték magukról, hogy idén bármire képesek. Valószínűleg ez a Roma ellen 4-0, illetve az Inter elleni 3-1-es győzelmek alatt történhetett. Utóbbi mérkőzésen nagy helyzettel nyitottak, majd Barella fantasztikus szabadrúgása után a semmiből szerzett gólt az Inter, de az Udinese nem rettent meg, folytatták tovább a pressziót, aminek hamar meglett az eredménye, félidő előtt egyenlítettek.

A meccs végéhez közeledve megint egy pontrúgásból tudtak gólt szerezni, majd a hosszabbításban egy újabb íveléssel állították be a végeredményt. Az Atalanta ellen sem fogták vissza magukat 2-2-es eredmény jónak számít a bergamóiak otthonában. Hiába van csúcsformában a Lazio, valószínűleg az Udinese emiatt nem fog gyengébben teljesíteni, ugyanúgy próbálnak majd nyerni, mint a többi nagycsapat ellen, ebből pedig egy kiváló mérkőzés lehet. Kissé érthetetlen is, miért adják 1.68-ért a 2,5 gólnál több opciót, de ha ezt a mindkét csapat gólt szerezzel kombináljuk, akkor már eléggé ütős oddsot kaphatunk.