Az NBA idei rájátszásában minden párharcban lezajlott minimum a második meccs. Négy esetben kiegyenlített eredmények születtek az erőnyerők otthonában lezajlott meccseken, míg négy párharcban a kiemelt csapat került 2-0-s előnybe. Hogyan tovább? Mit mutatott eddig a playoff? Ebben a cikkben csak a száraz tények lesznek, ajánlások nélkül, mindenki egyéni döntése lesz, milyen következtetésekre jut. 

Miami Heat (1.) - Atlanta Hawks (8.)

Az első mérkőzésen érezhető volt, hogy Erik Spoelstra arra építette fel a taktikát, hogy Trae Young ne tudjon megmozdulni sem, limitálják az Atlanta pontgyárosát. Tény és való, hogy Spoelstra egyik mestere a megfelelő védekezés összeállításának, de fontos, hogy ehhez legyenek játékosai is, most voltak. Mindenki elvégezte a feladatot, Young pocsék meccsel kezdett, Atlanta pedig 24 ponttal kikapott. 

A második meccsen Nate McMillan is lépett, hiszen John Collins a kezdőbe került, dinamikus lett a Hawks, illetve sokat segített Trae Young számára, hogy Delon Wright egyre több időt töltött a pályán, így két "labdás játékosra" kellett figyelni a Heat védekezésének. Egy fokkal jobban nézett ki az Atlanta, de ennek a keretnek megvannak a korlátai, ez pedig a védekezés. 

Hiába lenne jobb Trae Young hazai környezetben, ha továbbra is ezt a szívós védekezést hozza a Miami, akkor egy fizikális csatában alulmaradna az Atlanta. Egyedül a közönség az, amely segíthet, de ez is kevés, hiszen "megőrülés" kéne a Young - Bogdanovic duótól, minimum két 30-30 pontos performansz, akkor talán nyerhetnek. Ez már előrevetíti, hogy a Miami mind taktikailag jobb, mind a keretek minőségét tekintve, Spoelstra pedig ilyen esetekben elvétve szokott hibázni (14 éve a Miami edzője, ismeri kívülről-belülről a csapatot). 

Boston Celtics (2.) - Brooklyn Nets (7.)

Valószínűleg arra kevesen számítottak, hogy ahol két olyan clutch specialista is van, mint a Brooklyn (Durant és Irving), ők pont a végjátékokat fogják elbukni. Így történt, hiszen az első meccsen Jayson Tatum zseniális játékával a sírból hozták vissza a győzelmet, míg a második mérkőzésen folyamatosan hátrányban voltak, de a hajrát megint nem adták fel, amiben nagy szerepe volt a hazai közönségnek is. 

Kevin Durant terített betli a párharc során, második meccsen Irvinggel együtt válalhatatlan teljesítményt nyújtottak a második félidőben. Elsőre Durant 27 pontja a második meccsről nem is tűnik rossznak, de mindezt 4/17-es mezőnymutatóval, míg az első meccsen 9/24-et, ami összességében 31,71%-os hatékonyság, ami pocsék. Irving az első találkozón remekelt, másodikon eltűnt. 

A Brooklyn két sztárja egyáltalán nincsen formában, akadnak fellángolásaik, de azok is csak 10-12 percig tartanak. A Boston csapatként funkcionál, látszik, hogy megtervezték a támadójátékot, védekezés is rendben van (mondhatjuk...), ez a 2-0-s előny pedig olyan magabiztosságot ad nekik, ami segítheti őket tovább a párharc során (a Boston mérlege 40-1 abban az esetben, ha 2-0-ra vezettek a párharc első két meccse után). A Nets egyre görcsösebb, valószínűleg nem Steve Nash fogja megtalálni a problémákra a megoldást. 

Milwaukee Bucks (3.) - Chicago Bulls (6.)

A címvédő egy nehézkes meccsel kezdett, de legalább győztek, azt lehetett gondolni, átszakad a gát, innentől lesimázzák a párharcot. Az első meccsen pocsékul dobtak, de szerencséjük volt, mert a Chicagónak hiába volt meg a dobóhelyzete, szinte mindegyik kísérlet kimaradt (triplából: 7/37), megdöbbentő volt, mennyire vakon vannak LaVinék. A Milwaukee taktikája az volt, hogy felkínálja a triplákat a Bulls játékosainak, amik majd kimaradnak. 

Az első meccsen jól kalkuláltak, bejött a számítás, de nem így a második találkozón! Hiába bajnok a Milwaukee, idén pocsékul védekezett, ami a triplákat illeti, nem változtattak ezen a rájátszásra sem. A Bulls a második meccsen már ki tudta ezt a hibát használni, közel 50%-kal dobták a hármasokat, ami győzelemhez vezetett. Érthetetlen a Milwaukee döntése, mert a Bullsnál van 3-4 olyan dobó, aki képes összesen 10-15 triplát a közösbe tenni. 

Arról nem beszélve, hogy DeMar DeRozan keze is bármikor elsülhet (igaz, hogy elsősorban a középtávolik tekintetében erős), szóval sűrgős javulás kéne védőoldalon a bajnoktól. A párharc Chicagóban folytatódik, ahol korábban ért el jó eredményeket a Milwaukee. Ebben bízhatnak, valószínűleg abban már kevésbé, hogy újból olyan meccset produkál a Bulls, mint amilyen az első találkozó volt. Egyelőre úgy tűnik, hogy a Bulls formájától függ a párharc alakulása. 

Philadelphia 76ers (4.) - Toronto Raptors (5.)

Ez az egyetlen párharc, ahol már három meccs lezajlott, egyelőre söprés van kilátásban, hiszen 3-0-ra vezet a Philadelphia. Az első két meccs kérdés nélkül a 76ersé volt, de a harmadik nagyon összeszedte magát a Toronto. A hazai pálya sokat segített, szívósan védekeztek, ide már kellett Embiid extra teljesítménye. Hiába a Toronto jó védekezése, ha a hosszabbításban hagytak egy ilyen dobást a 76ers centerének. 

Gyakorlatilag teljesen tisztán dobhatott, még akkor is, ha kicsavart tripla volt, nehéz helyzetből, de ez egy olyan játékosnak, mint Embiid, nem jelenthet problémát. Ez a hiba pedig sokba kerülhet a kanadai csapatnak (soha senki sem fordított még 0-3-ról). Védekezésben tovább kéne még javulni, de lehetséges, hogy ennyi volt a maximum, ami bennük van. James Harden egyelőre nem extra, könnyedén lehet, hogy a negyedik meccsre már megérkezik a szériában. 

Phoenix Suns (1.) - New Orleans Pelicans (8.)

Őszintén szólva, ez nem volt benne a pakliban, hogy a két meccsből egyet is elhozzon a New Orleans. Igaz, hogy ehhez az is kellett, hogy triplavonalról nagyon komoly teljesítményt tegyen le a parkettre a Brandon Ingram vezette Pelicans (17/30-as mutató kiemelkedő). Erre még a legendás Jordan-féle Bulls vagy a Curry - Thompson - Durant trió által fémjelezett GSW sem tudott volna reagálni. 

A nagyobb kérdés itt az, hogy melyik lesz a gyakoribb a párharc során: extra triplázás a New Orleanstől vagy kiemelkedő védekező a Phoenixtől? Az első meccsen ugyanis a Mikal Bridges (év védője díj top3-ban) által vezetett védekezés megfogta a Pelicans csapatát, Ingram és McCollum alig tudott pontot szerezni, amikor Ayton vagy Bridges védekezett velük szemben. 

Miért megdöbbentő az, ami a második meccsen történt? Mert a Phoenix a liga egyik legjobban védekező csapata, ami a perimétert illeti. Érthetetlen, hogyan dobhatott ennyi triplát a Pelicans, illetve ilyen hatékonysággal. A nagyobb gond, hogy Devin Booker combhajlítója megsérült, ki kell hagynia a 3. és 4. meccset, ez pedig alapjaiban írhatja át a párharcot, hiszen most a Pelicans 1-1-ről két hazai meccsel várhatja a folytatást.

Memphis Grizzlies (2.) - Minnesota Timberwolves (7.)

A párharc első mérkőzésén a Minnesota tervei szerint alakult minden. Karl-Anthony Towns és Anthony Edwards kiemelkedő teljesítményt nyújtott, Steven Adamsre hegyezték ki a meccset, ami bevált. A Memphis magasemberét nem lehetett a pályán tartani, mert a Towns - Edwards duó szétszedte őt. Ja Morant próbálkozott, de kevés sikerrel, míg a Minnesota limitálta a többi Grizzlies játékost. 

A második mérkőzésre átalakult a párharc, lépett ugyanis a Memphis. Tudatosan próbálták lassítani a játékot (rengeteg fault), illetve Steven Adams limitálva volt, hogy ne rajta menjen el a második meccs. Towns "provokációja" szintén fontos elem volt, ahogyan Edwards lassítása is, hiszen lábon meg kellett őt fogni, minimum egy, de inkább két embernek kellett rá váltani. 

A párharc eddigi pocsék teljesítménye D'Angelo Russellé, akinek már az első meccsen sem ment. Azt lehetett gondolni, majd a második találkozón, de ott még rosszabbul játszott. Ha a két sztár limitálva van, Russell sem tud semmit hozzátenni, borítékolható a vereség. Az egyelőre rejtély, mikor lép előre Russell, mert ha így marad, akkor azon egy párharc mehet el a Minnesotának. 

Golden State Warrios (3.) - Denver Nuggets (6.)

Mindenki a death lineupról beszél, amely amikor pályán volt (10 percről beszélünk, még egy negyed sincs...), akkor közel 30 pontot vert a Denverre. A két találkozón összesen 36 ponttal nyert a GSW, így kis túlzással, de ennek az ötösnek köszönhetik a sikert. Az biztos, hogy ezzel nem tud mit kezdeni a Nuggets, Jokic hiába játszik jól, egyedül kevés lesz, nincs mélysége a keretnek, ráadásul Draymond Green visszatért a régi extra védekezéséhez. A Denvernek óriásit kéne javulnia ahhoz, hogy elkerüljék a söprét, csapatok mindössze 8 százaléka állt fel 0-2-ről. 

Dallas Mavericks (4.) - Utah Jazz (5.)

Ahogyan a Golden State - Denver párharc kapcsán rövid elemzés született, úgy itt sem ejtjük bő lére a szót, ugyanis minden azon múlik, Luka Doncic mikor játszhat. Lehetséges, hogy ez már a harmadik meccsen megtörténik, de az is lehet, csak a negyediken. Eddig két találkozó alapján sincs komoly baj, annyira gyenge a Jazz, hogy nélküle is egy győzelmet elhoztak, vele valószínűleg jönne a 2-2, onnantól pedig bármi előfordulhat. Egyelőre a Jazz van nyert helyzetben, de nem azért, mert annyival jobbak, hanem mert a Dallas egyelőre egy NBA középcsapat szintjén van, ami beárazza a Utah eddigi teljesítményét is. 

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés


Szólj hozzá

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. Nem vagy fórumtag?

100% befizetési bónusz akár 300 RON-ig + 200 ingyenes pörgetés

  • Az új Unibet játékosok akár egy 300 RON értékű befizetési bónuszban, valamint 200 ingyenes pörgetésben is részesülhetnek.

Unibet útmutató
Unibet regisztráció
18+ Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősségteljesen! BeGambleAware.org
hirdetés

Beszélgetés: NBA 2021/22

HT hozzászólt
2022 aug 26. 16:10
Idézetet írta: Pozzato Dátum június 17, 2022, 21:03:30Komolyra fordítva, remélem izgalmas lesz a nyár NBA szempontból is, pár nap és draft, végre bekerül a ligába az a személy, akit elképzelni nem tudok, mire viheti (Chet Holmgren), elsősorban a testalkata miatt. Utoljára talán Doncic miatt vártam ennyire a draftot, mert Holmgrenben van lehetőség, de nehéz megmondani, mi történik akkor, ha izmokat pakolnak rá.




Sajnos úgy tűnik, hogy egy évet még várnunk kell, amíg kiderül, hogy mire viheti Holmgren a ligában, ugyanis olyan szinten megsérült a lábán, hogy az egész 22/23-as szezont ki kell hagynia. Ez azért is nagyon sajnálatos, mert az elmúlt hetekben a különböző nyári ligákban nagyon jól játszott (átlag 17 pont, 9,5 lepattanó, 41,7%-os triplamutató!). Nem véletlenül kelt el a 2. helyen a drafton. Ráadásul a gyengécske OKC-ben valószínűleg már idén is kapott volna elég sok játéklehetőséget. Mindenesetre most lesz egy éve, hogy egy kis izmot is pakoljon fel magára. És csak reménykedni lehet, hogy nem törik meg emiatt a sérülés és kihagyás miatt a karrierje.
SPF Előzetes hozzászólt
2022 júl 5. 18:03
Szeretnél fogadni Kevin Durant csapatváltására? Megteheted!

A Twitter királya úgy érzi, ideje megint egy bajnokesélyeshez igazolni, ha már önerőből nem képes felépíteni egy végső győzelemre alkalmas csapatot.  Olvasd tovább

Admin hozzászólt
2022 jún 28. 09:36
Idézetet írta: RedMunchen Dátum június 16, 2022, 22:27:0018 / gsw

Gratulálunk @RedMunchen

Nyereményed 3.000 forint Skrillen keresztül.

Még több Kosárlabda