Kezdjük két találós kérdéssel: mikor történt olyan, hogy a rájátszás első körében nem volt hétmeccses párharc? A másik kérdés, mikor fordult olyan utoljára elő, hogy minden kiemelt továbbjutott az első körből? A cikkből ezekre is választ kaphattok, mint ahogyan arra is, mi várható a második körben.  

Sérülések

Csapjunk a közepébe, mivel az idei rájátszásban is fontos szerepet kaphatnak a sérülések. A Dallas esetében látható volt, mennyire más a játék Donciccsal (és nélküle), míg a szlovén felépült, addig sokan kénytelen lesznek a második kör néhány meccsét az a pálya széléről figyelni. Az egyik legnagyobb hiányzó Joel Embiid, aki biztosan kihagyja a Miami Heat elleni párharcot. Az arccsontja tört el, határozatlan időre dőlt ki, könnyen lehet, hogy egy esetleges Philadelphia továbbjutás esetén sem tudna a csapat rendelkezésére állni. 

A Miami Heatnél sem felhőtlen a helyzet, ugyanis három kezdő játékos (Jimmy Butler, Kyle Lowry és PJ Tucker), illetve két csere (Tyler Herro és Caleb Martin) sem tudott a csapattal edzeni, kérdéses a játékuk. A Milwaukee Bucksnál nem számolnak Khris Middleton visszatérésével a Boston elleni párharcra, illetve George Hill biztosan kihagyja az első meccset a második körből. 

Nyugaton sem rózsás a helyzet, Steven Adams játéka kérdéses az első meccsen a Memphisnél, míg riválisuk, a Golden State Warriors részéről, Andre Igoudala pályára lépése bizonytalan. A Phoenix - Dallas párharc lehet az, ahol mindenki visszatért, Booker és Doncic is a fedélzeten, talán ez lehet az egyetlen olyan második körös derbi, ahol mindkét fél a legjobbját hozhatja. 

El kell engedni

Trükkös lehet a Keleti főcsoport, főleg Embiid kiesésével. Innentől egyértelmű favorit a Miami, akiknél adott a rutin és a masszív keret is, minden azon múlik, hogy a játékosaik bevethetőek lesznek-e a párharc során. Spoelstra kiváló edző, képes limitálni a megálmodott védekezésével James Harden zsenijét, aki Embiid nélkül kevés lehet egy komplett csapat ellen. Jobb ezt a párharcot elengedni, ahogyan a Boston - Milwaukee derbit is, hiszen ott minden azon múlik, képesek-e limitálni a Celtics játékosai a Görög Szörnyet?

Az alapszakasz során ez eléggé felemásra sikeredett, egyszer teljesen levették a pályáról, de előfordult olyan is, hogy magabiztos Milwaukee siker született Giannis remeklésével. Pontosan ezért érdemes csak az idegenbeli meccseken a Boston hendikre fókuszálni, mivel a hazai találkozóikon valószínűleg 1.40-1.60 között lesz a Celtics győzelem szorzója. A Kelet két "elődöntőjét" tehát nem érdemes annyira erőltetni, mert a sérülések alaposan bekavarhatnak a szériákba. 

Death lineup

Divatos lett ez a kifejezés, amikor olyan kezdőötöst raknak össze az edzők, amivel egy meccset/párharcot eldöntenek. A Golden State Warriors rettegett ötöse eldöntötte a Denver Nuggets elleni párharcot, mint ahogyan a Dallas Mavericks "death lineupja" is. Mind a Dallas, mind a Golden State rendelkezik egy olyan ötössel, amit ritkán használnak, de akkor nagyot üt, akár 10-20 pontos különbséget is ki tudnak csikarni 10-12 perc leforgása alatt. 

Harmadik és negyedik negyed

A Golden State Warriors ereje a death lineup mellett a kiváló harmadik negyedben is rejlik. Az első két meccset ennek köszönhetően is nyerték meg, gyakorlatilag 10-14 pontot tettek ebben a játékrészben a két csapat közé, Denver nem tudott erre érdemben reagálni. Emlékezhetünk rá, hogy a Kevin Durant által fémjelzett GSW is legendás harmadik negyedes rohanásokra volt képes, idei playoffban ezt megint elővette Steve Kerr, valószínűleg a Memphis ellen is láthatjuk, érdemes erre figyelni az élő fogadásoknál. 

Az egy dolog, hogy a Golden State kiváló harmadik negyeddel rendelkezik, de akkor mit mondjuk a Memphis utolsó 12 percéről? A Minnesota ellen három alkalommal dolgoztak le 10 pont feletti hátrányt az utolsó játékrészben. Történelmi teljesítményt vitt véghez a Memphis, amihez kellett a tapasztalatlan Minnesota is, valószínűleg a Golden State nem fog így lemorzsolódni az utolsó negyedekben. 

Doncic-faktor

Luka Doncic az a játékos, aki képes egy meccset (párharcot) befolyásolni, csapata javára eldönteni. Érezhetően tartanak tőle az ellenfelek, Utah Jazz is megízlelhette, mire képes, ha kicsit pihen és újult erővel vág bele a feladatokba. A három meccsen, amikor Doncic játszott és a pályán volt +54 ponttal ment a Dallas! Elképesztő, ahogyan az is, hogy amikor nincsen parketten, akkor 28 ponttal kaptak ki. 

A videó kiválóan szemlélteti, miért az egyik legjobb játékos a ligában, gyakorlatilag egy közepes erősségű keretből hoztak ki Jason Kidd edzővel együtt egy konferencia döntőre is esélyes csapatot. A neheze azonban most következik. Luka Doncic ugyanis nem teljesít jól a Phoenix és elsősorban Chris Paul ellen. A rutinos Suns irányító képes lehet őt megfogni, ráadásul Booker visszatérésével pontok terén is remekelhet a Phoenix. 

Amennyire jó Doncic, annyira visszaüthet a hatása a párharc során, főleg akkor, ha képesek limitálni őt. Hosszas labdavezetései erőlködésbe fulladhatnak, utolsó másodpercekben kiosztott open triplák pedig nem jönnek a csapattársaktól. A Suns kiválóan védekezik, Ayton - Bridges - Paul hármas ligaelit, de a dallasi defense is kiváló, így inkább a szívós védekezés és a kevés pontos meccsek dominálhatnak a párharc során. 

Na jó, de mik a találós kérdésekre a válaszok?

Ha eddig még nem nézted meg, akkor a 2011-es rájátszásban, akkor volt utoljára olyan, hogy nem volt szükség hetedik meccsre egyik párharcban sem. Idén újra előfordult, csapatok így "frissen" mehetnek neki a következő körnek. Egyelőre kérdéses, hogy ez milyen hatással lesz az elkövetkező mérkőzésekre. A másik kérdés is érdekes, de ott nem kell egy évtizedet visszamenni, hiszen 2019-ben történt ilyen korábban, hogy minden kiemelt továbbjutott. Most tényleg a legjobbak csaphatnak össze. 

Superliga 23+24 bónusz

24 RON ingyenes fogadást kapsz szakaszonként, amennyiben 23 RON értékben fogadsz a román Superligára!

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés