Alig ért véget a világbajnokság, a feszített tempó miatt visszatérnek a labdarúgók a hazájuk pontvadászataiba. Előbb azonban egy kis kupaküzdelem Spanyolországból, ahol a Copa del Rey meccseket rendeznek, ráadásul itt már csatlakoznak a nagyok is, mint a Sevilla és az Atlético Madrid. Normális esetben kettő vagy három meglepetéssel érdemes számolni ebben az időszakban a spanyol kupában, de most a világbajnokság miatt minden változhat?

Sampaoli egyik szeme sír, más nevet

A Sevilla komoly bajban van ebben a szezonban. A nemzetközi kupaszereplés nem úgy sikerült, ahogyan eltervezték, kiestek a Bajnokok Ligájából, erősen kérdéses, hogy az Európa-liga mennyire lesz számukra vonzó. Annál is inkább, mert a bajnokságban mindeközben a cél a kiesés elkerülése. Jelenleg a kiesést jelentő 18. helyen tanyáznak, mindössze 11 pontot gyűjtöttek. Ami miatt mégis pozitív lehet Sampaoli, hogy a lesajnált keret játékosai remekelnek a világbajnokságon. Bono és En-Nesyri az elődöntőig menetelt Marokkóval, mindketten húzóemberek voltak hazájuk válogatottjában.

Marko Dmitrovic és Nemanja Gudelj a szerb válogatottal vettek részt a tornán, de végül a csoportkörben kiestek, ahogyan a Thomas Delaney és Kasper Dolberg fémjelezte dánok is. Delaney ráadásul súlyos sérülést szenvedett, nem tudni pontosan, mikor térhet vissza. Alex Telles sérüléséig a negyeddöntős brazil válogatottat erősítette, míg a vb-döntős Argentínában három Sevilla játékosnak is kulcsszerepe volt: Marcos Acuna, Papu Gómez és Gonzalo Montiel. Érdekesség, hogy egyikük sem volt alapkezdő a Sevillában az ősz folyamán.

Jesus Navas (Fotó: Christian Bertrand/Shutterstock.com)

Abban biztosak vagyunk, hogy a negyedik vonalban szereplő Torremolinos elleni meccsen nem fog pályára lépni szerdán az argentin, marokkói, brazil és dán kontingens, szóval az aktív rotációból marad 15-16 játékos, Dmitrovic hiába kérne pihenőt, mivel Bono kiesésével alig marad bevethető kapus, így neki muszáj játékra jelentkeznie. Érdekes kezdőcsapat léphet pályára, ugyanis a középpálya masszív, csatársor nagyjából a szokásos, védelemben lehetnek gondok. Abban a védelemben, amivel a Sevilla edzői egész ősszel gondban voltak. Elsősorban miattuk kaptak ki, rendre jöttek a bekapott gólok, Sampaoli sem tudta megoldani a problémákat.

Mi alapjáraton a hazai pályán szereplő Torremolinosra egy 15.00-20.00 körüli szorzót képzeltünk el, de vajon ez reális? Az elmúlt években ugyanis rendre akadt több olyan párharc a Copa del Rey ezen szakaszában, amikor kiesett az élvonalbeli csapat. Most itt a világbajnokság, ráadásul egy fáradt, több játékosát nélkülöző Sevilla. Igaz, hogy az első és a negyedik vonal között óriási a különbség, de ez egy-egy meccs erejéig ez leküzdhető. Lehet érdemes bevállalni egy 3-4 gólos hazai ázsia hendikepet? Esetleg azt, hogy a Sevilla nem rúg 4-5 gól felett?

Simeone sincs könnyű helyzetben

El lehet képzelni, mennyire örült Diego Simeone, hogy a vb-re 12 Atlético Madrid játékost is behívtak. Itt lett volna a lehetőség a keretet összekapni a pocsék ősz után, erre a többség hulla fáradtan tér vissza egy olyan csapathoz, ahol a siker egyik alapja a rendkívül magas állóképesség. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy több játékosuk már a csoportkör után kiszállt: Axel Witsel, Yannick Carrasco és José Giménez. Akadtak cserék is, így hiába jutott Horvátország elődöntőbe, Ivo Grbic szinte végig "pihent", igaz, hogy valószínűleg csak később csatlakozik a csapathoz.

Ahogyan biztosan nem lesz bevethető a Copa del Rey küzdelmek során Antoine Griezmann, Rodrigo de Paul, Nahuel Molina és Ángel Correa. Ők ugyanis világbajnoki döntőben szerepelnek, kizárt, hogy a csütörtöki negyedik vonalas Arenteiro elleni találkozón a keretben legyenek. Hasonlóan vélekedünk Álvaro Morata, Marcos Llorente és Koke játékáról is, hiába esett ki Spanyolország a nyolcaddöntőben, valószínűleg még kapnak egy kis pihenőt, ahogyan az egész vb-n "csapágyasra hajtott" Joao Félix is, aki, ha kell, ha nem pályára lépett, Portugália végül negyeddöntőig jutott.

Joao Felix (Fotó: Christian Bertrand/shutterstock.com)

Akiket felsoroltunk, jelenleg ők alkotják az Atlético Madrid aktív rotációjának a 70-80%-át, kezdőből mindössze 3-4 ember nem játszott a vb-n. Simeonénak úgy kéne gólokkal kitömnie a negyedik vonalban szereplő Arenteiro csapatát, hogy támadói jelentős része a vb-n játszott pár nappal vagy héttel ezelőtt. Az sem mellékes, hogy Diego Simeone az elmúlt években nem igazán vette komolyan ezt a sorozatot. Az elmúlt három szezonból kétszer is alsóbb osztályú csapat ütötte ki, ráadásul mindkét alkalommal harmadosztályú.

Simeone alatt eléggé inog a kispad, hiszen az Atlético Madrid vezetősége nyíltan kijelentette, hogy Luis Enrique lehet az utód. Az sem biztos, hogy "Cholo" már a szezont befejezi, hiszen Enrique elérhető. Ezért is lehet benne egy esetleges Arenteiro elleni vereség, ugyanis megeshet, hogy a játékosok is belefáradtak a Simeone-érába. Az Arenteiro ráadásul a Torremolinosszal ellentétben, eléggé jól áll a negyedik vonalban (feljuthatnak, míg a Torremolinos kieshet), manapság pont az ilyen lelkes kiscsapatok ellen nem szokott jól játszani az Atlético Madrid.

Egyelőre szorzók még nincsenek, de amint megjelenik a kínálat, frissítjük a cikket!

Frissítés: A szorzók megérkeztek egyaránt 12.00-13.00 a két negyedik vonalas csapat győzelmére. A Sevilla esetében érdemes egy bekapott góllal kalkulálni ilyen védelemmel (2.30), míg az Atlético Madridnál abban lehet érték, hogy nem szereznek sok gólt, de talán ennél is jobban megéri hasonló szorzón, hogy az Arenteirót nem fogják kiütni.