Rudy Gobert leigazolása után biztosak lehettünk benne, hogy az utolsó puzzle is a helyére került Minnesotában, végre van egy olyan csapatuk, amire évek óta vártak. Lehetett dörzsölni a tenyerünket, hiszen a kezdő nagyon jól nézett, majd jöttek a pofonok. Jelenleg ott tartunk, hogy tényleg csak az előzetesen is biztos győzelmeknek ígérkező meccseket tudja hozni a Timberwolves, mi lehet a baj? Miért kerüljük el őket?

Biztos kell Gobert?

A védekezés megszilárdítása miatt érkezett Rudy Gobert a Minnesotához, illetve azért, mert a Russell - Edwards - Towns trióban akkora a potenciál, amit 2-3 éven belül ki kell használni. Kell egy magasember, aki leveszi terhet Towns válláról, aki megosztja a védők figyelmét, de vajon kell ez a magasember? Minnesotában azt gondolták, hogy még mindig '80-as és '90-es éveket írjuk? A felgyorsuló játékban tényleg szükség van egy körülményes francia óriásra?

Az NBA.com felületén volt egy rövid elemzés a Lakers elleni teljesítményéről, hogyan teremt spacinget, hogyan használják őt a pick and rollok során, tökéletesen beleillik a Minnesotába játékába Gobert. Az egykori Atlanta Hawks játékos, Steve Smith méltatta a franciát, de megfigyelhető volt a videóban, akkor készültek ezek a felvételek, amikor Karl-Anthony Towns nem volt a pályán. 

Egy másik elemzésben viszont alaposabb munkát végeztek, ugyanis 3-4 támadás helyett, több találkozót is elemeztek, megvizsgálták, milyen hatással van egymásra Towns és Gobert, illetve hogyan befolyásolja a játékuk Edwards és Russell teljesítményét. Nem árt tudni, hogy Towns és Edwards is olyan játékosok, akiknek hely kell, de Russell sem olyan irányító, akit a végtelenségig lehet bújtatni. 

A San Antonio Spurs a '90-es évek végén két domináns magasemberrel lett bajnok, de a liga jelenleg annyira felgyorsult, hogy két magasembert, akik közül az egyik láthatóan nem tud dobni, képtelenség a pályán tartani. Gobert ugyanis a területet és az embert veszi el a Minnesota támadásaiból, Tyler Metcalf írt egy elemzést november elsején, miszerint a Timberwolves 100 támadásra levetítve 13 ponttal dob kevesebbet, amikor Gobert pályán van!

A francia óriás a támadólepattanókban tudott segíteni, illetve védekezésben is, de annyit vesz el az offenzív játékból, hogy ez egyáltalán nem érződik. Ez nem Gobert hibája - hiszen mindenki tisztában van a limitált képességeivel - , hanem a nagyobb gond, hogy rosszul használják. Edwards, Towns és Gobert ugyanis nem fér meg együtt a pályán. Közülük egyszerre csak kettő lehet a parketten, mert kioltják egymás jó tulajdonságait. 

Mi várható a következő hónapokban?

Mindenkit a pályán akarnak tartani, de a játékosok egymástól veszik el a területet, botladoznak, érezhetően nincsen felépített taktika, nincsenek figurák, Gobert próbálja azt játszani, amit a Jazznél, de ezt olyan játékosok, mint Edwards vagy Towns ezt nem értik. Edwards ráadásul nem klasszikus irányító, hanem inkább egy iso player, Russellnek kéne előre lépnie támadások szervezésében, de idén abszolút nincsen formában. 

Pontosan ezen indokok miatt tudják limitálni a Minnesota támadójátékát, ezért szenvednek a komolyabb csapatok ellen. Amikor gyengébb ellenfelekkel találkoznak, akkor azt még elbírja a Farkasok támadógépezete, hogy ezek a játékosok "vergődjenek", hiszen még így is jobbak 10-14 csapatnál a ligában, de ők nem a 16. helyért küzdenek, hanem bajnokok akarnak lenni, amitől jelenleg nagyon messze vannak. 

Rudy Gobert kapcsán az a legnagyobb baj, hogy a Minnesota számára nem megfelelő csapat. Mellé olyan irányító kell, mint Chris Paul vagy Ricky Rubio, aki a pick and rollokban jó, aki alley-oop-okat ad, de legyünk őszinték: Phoenix Suns számára megérte megtartani a hasonló kaliberű DeAndre Aytont? Nem, ilyen játékosoknak nincsen jelene és úgy tűnik, hogy jövője sem a ligában, sajnos. Főleg úgy, hogy a friss centerek és erőcsatárok már úgy érkeznek a ligába, hogy 35% körüli triplázók. 

A következő egy hónap választ fog adni, hogy a Minnesota hol helyezkedik majd el az erősorrendben. Lesz egy nyugati túrájuk, illetve 11 mérkőzésük 22 nap alatt, amiből 7 rangadónak tekinthető. Ha negatív mérleggel vágnak neki decembernek, akkor elkönyvelhető, hogy rendkívül nehéz szezonjuk lesz, hiszen Nyugat idén sem egyszerű, egyenes ágon bekerülni a rájátszásba pedig kifejezetten nehéz. 

Az első ellenfél a Phoenix Suns lesz, rögtön az amerikai választások után. Ide egy újabb vereségből utaznak, valószínűleg 2.50-3.00 körül lesz a szorzójuk, most a Minnesota láthatja, hogyan kell használni egy Gobert-féle magasembert, hiszen a Phoenix a prototípus (Ayton - Paul párossal). Miért nem éri meg fogadni erre a meccsre? Azért, mert a liga továbbra is teljesen kiszámíthatatlan, győztesre felesleges tenni, esetleg a pontokra, amikből nem lesz hiány, hiába védekezik jobban a Minnesota. 

Superbet üdvözlő bónusz

Akár 500 RON bónuszt kaphatsz új játékosként.

Superbet regisztráció Részvételi feltételek

18 Részvételi feltételek érvényesek. Játssz felelősséggel. BeGambleAware.org

hírdetés