Egy érdekes tendenciára lettünk figyelmesek a Monaco kapcsán, amiből megpróbálnánk profitálni. Megéri mindössze egyetlen negyedre figyelni a csütörtöki Monaco - Maccabi Tel Aviv Euroliga mérkőzésen?

2023 márc 2. 21:00 Közvetítés: Unibet
Tipp: 1. negyed: 43,5 pont felett
Bet365
1.90

Nem kapkodja el a kezdést a Monaco

A karácsonyi szünet óta valahogy nem olyan éles a hercegségbeli klub, amikor a mérkőzés kezdéséről van szó. Olyan, mintha az öltözőben maradna a gárda, ez elsősorban védekezésben észrevehető. Van, amikor támadásban jönnek a pontok, hatékonyak, de a defenzív játékkal akkor sem tudnak mit kezdeni, rendre 20 vagy több pontot kapnak az első negyedben.

Nehéz megmondani, hogy ez a kezdőcsapat folyamatos variálása miatt történik, esetleg egy olyan trend húzódik meg mögötte, aminek komoly hatása lehet a Monaco későbbi teljesítményére is. Az viszont aggasztó, hogy már a francia bajnokságban is nehézkesen tartják kevés ponton a riválisokat, mintha kezdene fáradni a gárda, túl sokat várnak a vezetők az egyszemélyes hadseregtől, Mike Jamestől?

Maccabi Tel Aviv, a legrosszabb idegenbeli csapat

Óriási a kontraszt a Maccabi Tel Aviv teljesítményében Izraelben és azon kívül. Hazai pályán szinte verhetetlenek, liga egyik legjobb csapata, feszesen védekeznek, rendre 85 pont környékén teljesítenek. Ehhez képest idegenben mindössze 3 győzelem 10 vereség. A legtöbb pontot magasan ők kapták, már a mérkőzés elején szétesik a védekezésük, így nem csoda, ha meccsekre lebontva 85-90 pontot kapnak.

Ehhez képest nem is dobnak annyira rosszul, hiszen idegenben is törekednek a 80 pont elérésére. Mondjuk olyan periméterrel, mint a Lorenzo Brown - Wade Baldwin, nem meglepetés ez a stílus, hiszen dobógépről van szó, akiknek, ha meccs elején ülnek a dobások, akkor képesek egymaguk 25-35 pontra. Hol Brown dob 20 pont felett, hol Baldwin, kiszámíthatatlan, melyikük kerül jó formába.

Temérdek pont az első negyedben?

A Monaco védekezése nem jó az első negyedben, viszont képesek akár 25-30 pontra is az első 10 perc során. A Maccabi támadóoldalon képes hozni a 20 pont körüli teljesítményt, így már nem is tűnik annyira rossznak, hogy minimum 21 pontot szereznek az első negyedben (1.80). Ha az összesített piacokban gondolkodunk, akkor a 43,5 pontos határt jelölték meg az irodák.

Ez lehet egy biztosabb megoldás is, ugyanis azért vannak kilengések a Maccabi idegenbeli játékában is, viszont 43,5 pont esetén nincs megkötve a kezünk, hogy a Maccabinak mindenképp el kell érnie a 21 pontot. Ha éppenséggel a Monaco hoz egy 26-28 pontos kezdést, akkor elég 16 pont a Maccabitól az overhez. Ebben pedig így nagyobb érték van, mint szimplán az izraeli csapat pontjaiban.

A cikkben közölt oddsok a(z) bet365 fogadóirodától származnak és a következő időpontban voltak érvényesek: 2023 február 28. 21:45 UTC.