A Vasas elleni botlásával a Fradi lecsúszott az első helyről. Az OTP Bank Liga 31. fordulójában ismét egy fővárosi rangadóra készülnek a zöldek, ezúttal Kispestre látogatnak. Mindkét tábor felfokozott hangulatban várja a találkozót, amire közel telt házat várnak. Rajtuk kívül az utolsó helyen tanyázó Balmazújváros számára is csak a győzelem elfogadható szombaton. A Balmaziak a megyei rangadón a  Debrecent fogadják. Lássuk az esélyeket!

Villámlátogatás az NB1-ben?

A Balmazújváros (3.40) története első idényét tölti az élvonalban. Emlékezhetünk, hogy Feczkó Tamással jutottak fel, aki nem folytatta a munkát és az élvonal helyett az MTK-t választotta. Ezután került Horváth Ferencre a választás. Erősítésként rutinos játékosok érkeztek (mint például Andrics), és újoncként nem is lehet más a céljuk, mint a bennmaradás. Az első győzelmükre mindössze négy fordulót kellett várni: a Diósgyőrt magabiztosan fektették két vállra (4-0). Az őszi szezon végén kieső helyen teleltek, így erősíteni próbáltak. Többek között Rudolf igazolására azért is volt szükség, mert meglepetésre a kupában is meneteltek, egészen az elődöntőig! Ez a kettős terhelés nem tett jót a csapatnak, tavasszal példátlan sérüléshullám tépázta őket. Főleg a támadó szekciót érintette, volt meccs mikor több fiatal újoncot is avattak. Jó hír hogy a hírek szerint a Loki ellen már 100%-is lesz a grúz válogatott, Arabuli. Annak ellenére, hogy tavasszal mindössze négyszer volt kezdő (és négyszer csereként állt be) a bajnoki meccseket tekintve házi gólkirály hét góljával. Legutóbb épp a Debrecennek talált be az első tavaszi fordulóban. Szükség lenne most is a góljára, ugyanis ha kikapnak, jó szerivel már búcsút mondhatnak az első osztálynak. Feltüzelt 'Újvárosi csapatra számítunk, akik mindent meg fognak tenni, hogy a három pontot megszerezzék, és elmozduljanak az utolsó helyről.

Bachana Arabuli (j) ismét gólt szerezhet a Loki ellen. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

Mi lesz veled Debrecen?

"Felemás tavaszt szült ez a tél" - idézhetnék az Ákos szöveget Debrecenben (2.12). Indiántáncra azonban semmi okuk nincs, a csapat tavaszi szereplése felemás. A harmadik helyen teleltek és annak ellenére, hogy tavasszal mindössze három mérkőzést tudtak nyerni, jelenleg is harmadikok. A háromból két győzelmet előző két fordulóban arattak: két hete Kispesten (1-3) és egy hete a Nagyerdei Stadionban a DVTK(2-1) gyűjtötték be a pontokat. Herczeg András már az első tavaszi forduló - a Balmazújváros elleni hazai vereség (0-2) - után a kiesés elkerüléséről beszélt. Ekkor kevesen értették, hogy miért, de a következő fordulók mélyrepülése alátámasztotta e kijelentést. Felüdülésként hatott, hogy a Dorogot (bár vannak hangok, amelyik szerint felettébb gyanús a dorogi visszavágó) és a Honvédot is kiejtették a kupából. Első tavaszi bajnoki győzelmüket pedig április elején egy emlékezetes találkozón Pakson szerezték meg (2-5). Az említett múlt heti győzelemben nagy szerepe volt a 18 éves Kusnyír Eriknek, aki mindössze második mérkőzést játszotta az élvonalban és látványos sarkazással adott gólpaszt. Bár az eredményeket tekintve azt látjuk, hogy jó formában van a Loki, de ha jobban megnézzük nincs okunk rájuk tenni a megyei rangadón. A múlt héten már az első perctől emberelőnyben voltak, de a 60. perc után szinte leeresztettek, nem sokon múlt, hogy pontot is veszítsenek. A bajnokság utolsó fordulóiban a motiváció nagyon fontos tényező lehet, és úgy gondoljuk ez most a hazaiakkal van (Balmazújváros +0,5AH 1.67).

A 204. Honvéd - Fradi találkozó

Ha már az Indiántáncnál tartottunk, akkor a Honvédra (3.85) a "Szerelem nélküli hónapok" volt jellemző. Gondolok itt Supka téli kinevezésére, amit a szurkolók nem fogadtak kitörő örömmel. Ráadásul az első két bajnoki meccsen elszenvedett két vereség után úgy tűnt, a kémia nem is fog működni. A rossz kezdésre reagálva Supka változtatott és visszaállt a három védős rendszerre. Többek között a télen igazolt Kukoc - Kosút párost is mellőzte, és lassan elkezdték gyűjtögetni a pontokat. Bár Supka próbálta stabilizálni a védekezést - mint minden csapatánál - idén tavasszal 11 mérkőzésen 19 gólt kaptak. Mindössze kétszer maradt érintetlen a hálójuk és ezen a két meccsen (Balmazújváros 2-0, Újpest 0-0) nem szerzett mindkét csapat gólt. A többin mindig betaláltak, és kaptak is. Úgy tűnik az előre játékban is fejlődnek, az utolsó három találkozón Lanzafame - Eppel páros öt góllal terhelte az ellenfél kapuját.

A Ferencváros (1.73) a Vasas elleni első fél órában több gólt is szerezhetett volna, azonban csak az utolsó percekben sikerült betalálnia. Az első perctől kezdve nyomtak, és helyzeteket dolgoztak ki, de valamiért nem sikerült korán megszerezni a vezető gólt.  Ez volt az oka amiért nem nyertek, nem pedig azért mert a hosszabbításban mattolták Dibuszt egy pontrúgás után. Ha motivációról beszéltünk a Balmazújváros oldaláról, akkor ez a plusz motiváció a Fradira is igaz. Kérdés, hogy a kidolgozott helyzetekből mikor sikerül az első gólt megszerezni, illetve hogy a hazai támadó párossal hogy bírnak Leandroék. Jó idő és szép számú közönség várható, akik hajtani fogják a csapatokat. Böde, Varga Roland, Pantsil, Nagy Dominik,  Blazic (aki főleg pontrúgások  után veszélyes és már 6 gólos) - pár név aki veszélyt jelent Gróf kapujára, és a már említett Eppel - Lanzafame páros a másik oldalon. A két csapat eddigi 203 bajnoki meccsén átlagban 3.8 gól született, utolsó 10 találkozón pedig nyolc alkalommal jött az over. Most is gólokat várunk (1.70)!