Nagyon nehéz, szinte már reménytelen helyzetben van a San Antonio Spurs. Kawhi Leonard kiválása megtörte a csapatot, ezt pedig tökéletesen használja ki a Golden State Warriors. Már csak a szépítés a tét a hazaiak számára, de még ez is nagyon nehéz feladatnak tűnik.

San Antonio Spurs

Eleinte olyan információk láttak napvilágot, hogy Kawhi Leonard játszhat, aztán végül a kiscsatár nem lépett pályára a harmadik meccsen. Ugyan jól kezdett a Spurs (hála Ginobilinek), de aztán elfogytak. Főleg védekezés volt a gyenge, pedig összességében nem játszottak rosszul. Védőoldalról nagyon hiányzik Leonard, gyakorlatilag képtelenek megfogni a GSW sztárjait egy teljes meccsre. LaMarcus Aldridge nem képes felnőni a feladathoz, ahogyan Pau Gasol is beleszürkül a csapatba. Egyedüli üde színfolt Manu Ginobili. A rutinis argentín bedobó parádésan játszott a harmadik meccsen, gyakorlatilag ő tartotta meccsben a Spurst.

Hazai környezetben az életben maradás lesz a tét. Leonard visszatérése alig van esély, így pedig csak a csodában bízhatnak a hazaiak. A Spurs egyik nagy hátránya (amellett, hogy két legjobbjuk nem játszik), hogy LaMarcus Aldridge és Pau Gasol teljesen eltűnt erre a playoffra. Vannak kisebb fellángolásaik, de előbbitől azért jóval többet vártak a rájátszás során. Egyre inkább látszódik rajta, hogy egy nagyon labdaigényes és "puha" játékos LMA. Ahogyan Gasol is. Ilyenek ellen él igazán Draymond Green. Sajnos a többiek képtelenek egy GSW-szintű csapat ellen 48 percen át folyamatosan jól játszani egy vezér nélkül, így pedig lehetetlenség nyerni.

Golden State Warriors

Azt azért lássuk be, hogy nem ütközött idén olyan komoly akadályba a Warriors a rájátszásban. A Portland egyik húzóembere sérült volt, így gyakorlatilag egysíkúvá vált a csapat játéka, a Utahnál is voltak sérülésbeli problémák, illetve fáradtságból eredőek is. A Spursnél is a két legfontosabb ember hiányzik, így gyakorlatilag csak hozza a kötelezőt a Warriors. Azt viszont érdemes hozzátenni, hogy ez egy jól működő csapat. Kétségtelen, hogy érkezett szupersztár is a gárdához, de már előtte is egy jól összerakott csapat volt a GSW. Ami a gárda igazi erejét mutatja, hogy a cserék is jól szállnak be a meccsbe. David West is sokat hozzá tudott tenni a meccshez (például kapott egy kötényt Ginobilitől), de főleg JaVale McGee volt nagyon hasznos tagja a csapatnak. Kezdőként számítottak rá és oktatta Aldridge-ot az egykori Shaqtin'A Fool MVP. Gyakorlatilag a nagy hármas (Durant-Curry-Thompson) egyik tagjának sem kell extrát hoznia, mert félgőzzel is verik a hitehagyott Spurst.

Söprés?

Popovich csapatának mindenképpen szüksége van a győzelemre, de lássuk be, ez nagyon nehéz lesz. Legutóbb Manu Ginobili extrájának köszönhették, hogy nem kaptak nagyobb verést. Egy majd 40 éves játékostól pedig nem várható el, hogy szinte két napon belül remekeljen. A többiek képételenek felnőni hozzá. Jöhetne most az a közhellyé vált dolog, hogy Leonarddal jobb lesz a Spurs, de közel sem biztos, hogy a kiscsatár játszani fog. Ha pedig játszik, akkor sem biztos a 100%-os forma. Popovich szerint valószínűleg nem lép pályára Kawhi, ez pedig a szorzókon is érződött (5.50-ről 7.00-re kúszott fel a Spurs győzelme). David Lee is megsérült, így ő sem lehet ott a parketten, ami tovább gyengíti az így sem túl acélos palánk alatti szekciót. Aldridge és Gasol teljesen súlytalanok, amit egy GSW-nél gyengébb csapat is megbüntetne. Véleményem szerint az, hogy a Spurs a harmadik meccsen tudta tartani a meccs elején a GSW-t, az Warriors rossz kedzésének és Ginobilinak köszönhető. Nem hiszem, hogy kétszer egymás után így kezd a Warriors. Duranték a negyedik meccsen ha nem lesz Leonard, akkor gyorsan le akarják zárni a meccset, így az első negyedes -3,5 pontos különbség még akár ülhet is (1.80). Félidőre pedig simán kialakulhat egy 10-15 pontos előny is (-6,5 pont 1.86). Utána pedig már jó eséllyel csak a cseresor fog játszani.