Egy csodának lehettünk szemtanúi, hiszen a GSW 25 pontos hátrányból állt fel az első meccsen és végül nyert a Spurs ellen. Ez óriási lökést adhat a csapatnak, míg a San Antoniónak mélyről kell visszajönnie. Vajon képes lesz-e talpraállni Popovich legénysége?

Golden State Warriors

A Warriors toronymagas favoritként kezdte a meccset, aztán az első félidőben kapott egy hatalmas pofont. Borzalmasan gyengén játszottak. Véleményem szerint, ha nincsen Leonard kiválása, soha életben nem fordítottak volna. Utána már megkapták a hazai pálya előnyét és beindult a gépezet. Azonban ehhez kellett Pachulia, aki elmondása alapján nem szándékosan, de Leonard földre érkező bokája alá lépett. Többször visszanéztem a szituációt, hát eléggé érdekes volt, de ebbe most ne menjünk bele. Inkább próbálom kiemelni a Warriors pozitívumait. Leonard kiválása után Durant végre felszabadultan dobhatott, nem volt rajta a liga legjobb védője. Ez meg is érződött a teljesítményén. Curry is elkapta a fonalat. Elkezdtek ülni a dobások, gyors leindításokkal operált a Warriors, sok labdát szereztek, amiből könnyű kosarakat dobtak. Feljavult a palánk alatti teljesítményük is, lepattanóknál érződött ez leginkább. Véleményem szerint, ha nem játszik Leonard a másik mérkőzésen, akkor ugyanerre számíthatunk majd, mint amit az első meccs második félidejében produkált a GSW.

San Antonio Spurs

Egyre inkább úgy néz ki, hogy a Spurs idén sem fog döntőt játszani. Pedig szerintem mindenkit megleptek azzal, ahogyan a meccset kezdték. Kiválóan védekeztek, jól dobtak, Leonard és Aldridge villogott, szinte teljesen az ellenfelük fölé nőttek. Szerintem mindenki elkönyvelte magában, hogy itt egy Spurs győzelemmel kezdenek az Oracle-ben. Aztán jött Zaza Pachulia és a már fent említett módon eldöntötte a találkozót. Kawhi Leonard sérülése ugyanis teljesen megtörte a Spurs játékát. Lehet itt mondani, hogy Harden, Westbrook vagy épp Curry a liga legjobbja és az MVP, de igazán nagy hatást a mérkőzésre a pálya mindkét felén, csak Lebron James és Kawhi Leonard tud tenni.

Amint kiült Leonard, védekezésben és támadásban is megtorpant a Spurs, Durant szabadon dobhatott és szinte a semmiből bedarálta a Warriors Gasolékat. Durant hatékonysága Leonard kiválásával duplájára nőtt, szinte nem volt embere KD-re a Spursnek. Leonard állapota még bizonytalan, de amint biztosat lehet róla tudni, természetesen frissítjük a cikket, hiszen ő a Spurs legfontosabb játékosa. A Houston ellen ugyan jól ment nélküle is a játék a hatodik meccsen, de GSW más tészta. Durant-Curry-Thompson trióból bárki szétdobhatja a San Antoniót, ráadásul Parker is sérült náluk, így gyakorlatilag két kulcsjátékosát is elveszíthetné Popovich csapata.

Esélyek?

Alapjáraton is van bőven hendikepje a GSW-nek a Spurs csapatával szemben, de Leonard esetleges kiválása teljesen megtörné a San Antoniót. Ez látszott az első meccs második félidejében is, hogy mentálisan is megroppant Popovich csapata. Ugyan Andre Igoudala játéka kérdéses lesz a Warriorsnál a második meccsen, de ő jelenleg közel sincs akkora hatással saját csapatára, mint Leonard. Azért is lehet kevés a Spurs nélküle, mert még a Houstonban elég volt jóformán kikapcsolni Hardent és meghalt a csapat, addig itt 3-4 olyan opció is van, akikre figyelni kell. Látható volt, hogy ezt a Spurs nem tudná megoldani hosszabb távon. Egy-két meccs még beleférne, de négy győzelem lehetetlen. A második meccs ebből a szempontból kulcs lehet. Ha tud is játszani, Kawhi Leonard akkor sem lesz 100%-os állapotban. Így szerintem most nem fogja olyan nagy elánnal kezdeni a meccset a Spurs, tehát egy első negyedes 4-5 pontos előny nem tűnhet rossz opciónak (1.90). A második hazai meccseit az eddigi párharcaiban rendre nagyon megnyomta a GSW, mindig bekezdtek az első negyedben, ha nem lesz Leonard szerintem itt is gyorsan dűlőre akarják majd vinni a találkozót. A játékosokra való fogadások közül szerintem most Gasol pontjai lehetnek érdekesek, mert így be kell majd vállalni az aktívabb palánk alatti játékot a Spursnek. Ehhez Aldridge teljesítménye elengedhetetlen, de Gasol is szükséges hozzá. Nem sok jót jósolok a San Antoniónak, de remélem Popovich most is képes valami váratlant húzni, mert különben hatalmas zakóba futhatnak bele.

Borítókép: Kawhi Leonard (San Antonio Spurs). Fotó: Mark Runyon/Flickr