Manu Ginobili szinte egymaga döntötte el az ötödik meccset, viszont hiába nyert a Spurs, mert még minimum egy nehéz mérkőzés vár rájuk. Idegenben más lesz a mérkőzés képe, de erről bővebben majd a cikkben.

San Antonio Spurs

Vezet a Spurs, de nehéz helyzetben vannak. Ugye már a negyedik meccs után tudvalevő volt, hogy elvesztették a rájátszás hátralevő részére Tony Parkert. Azért is érzékeny veszteség ez, mert a francia irányító kezdett jól játszani a playoffban. Ehhez jött az ötödik meccsen Kawhi Leonard sérülése is. A csapat elsőszámú játékos a harmadik negyedben sérült meg, bokáját fájlalta, majd kiülte a meccs hátralévő részét. Ettől függetlenül azt mondta, hogy játszani fog a hatodik meccsen. Muszáj is neki, mert a Spurs eléggé nyögvenyelős a Houston ellen. Nagy csatát hozott a négy negyed, nem is tudták eldönteni a győztes kilétét, pedig Patty Mills bevágott egy hármast a végén. A dolog szépséghibája, hogy már időn túli volt. A hosszabbítást azonban már behúzta a Spurs Leonard hiányában is. Akit elsősorban kiemelnék, az Manu Ginobili, aki úgy játszott, mint fénykorában. Parádés betörések, szép leosztások, és a végén a blokk Hardenen, klasszis teljesítmény. Kellett is, hogy megérkezzen végre ő is a párharcba, mert Ginobili lehet az, aki pótolja Parkert támadóoldalon.

Továbbá érdemes kiemelni a többi cserét is, hiszen Simmons vagy Lee is hasznosan játszott. Most jön ki, milyen mély is a San Antonio kispadja. Ez jól jöhet a hatodik meccsen. Még értékesebbé válik a győzelem annak tudatában, hogy Leonard sérülés miatt nem tudott játszani a meccs végén. Azért szerintem a kiscsatár a hatodik meccsen se tud majd annyit játszani, így az ötödik mecs végén nyújtott teljesítmény a Spurs cseréktől jól jöhet majd a hatodik mecscen is. Hogy ne csak a pozitívumokat említsük, a magasembereknél azért vannak gondok. LaMarcus Aldridge formája eléggé ingadozó, Pau Gasol fejét pedig a legutóbbi meccsen leüvöltötte Popovich mester. A spanyol amúgy is mostanában inkább lefelé lóg ki a Spursből.

Houston Rockets

Hiába tudta rákényszeríteni akaratát a Spursre a Houston, még így sem tudtak nyerni. Pedig jól oldották meg Nené kiesését is, de ez bizony áldozatokkal járt. Egyrészről James Hardennek is ki kellett vennie a részét a védekezésből, amivel a Houston legfontosabb játékosa is fáradt, főleg a meccs végén volt ez érzékelhető. Mike D'Antoni döntéseit nem értem, hogy miért nem alkalmaz több embert az aktív rotációban, miért játszották csak heten végig a mérkőzést. Jó, hogy a meccs végére elfáradt a Houston, a hosszabbításban már több rossz döntést is hoztak, pedig 1-2 plusz játékossal ez egy nyerhető meccs lett volna. Harden mindkét oldalon remekül játszott, ahogyan Beverley is, így még fájobb a vereség. Volt ekézve már idén bőven Harden, de most érdemes megemlíteni, hogy védekezésben milyen jó volt, de hát ez sajnos visszajárára sült el a meccs végén, hiszen Leonard elleni egy-egyekben komolyan elfáradt. Szerintem ezért a vereségért főleg Mike D'Antoni felelős, aki nem akart még több játékost bevetni, sőt a meccs után sem volt hajlandó ez ügyben elfogadni a kritikát vagy a kérdéseket.

Összegzés

Ezt a párharcot Mike D'Antoni makacssága miatt veszítheti el a Houston. Nem hajlandó több embert bevetni a meccsek közben, mint 7-8 így a játékosai jobban is fáradnak. Túl vannak egy öt meccses OKC elleni fizikális páharcon, illetve itt már a hatodik meccs jön. A Spursből ugyan kiesett Parker, de ezt a padról kiválóan tudta orvosolni Popovich mester. Ellentétben D'Antonival, aki Nené kiesését a meglévő játékosokkal próbálta pótolni és eszébe nem jutott még plusz egyet pályára küldeni. Az ötödik meccsen nem igazán tudta kihasználni magas embereit a Spurs, de két meccsen át nem lehet Nené hiányát ilyen jól elfedni a palánk alatt. Szerintem Aldrige megszórja magát (neki amúgy is jól megy Houstonban) és egy szoros meccsen, de továbbmegy a frissebb Spurs.