A Houston hazai pályán befejezheti a sorozatot, míg a Spurs egy kulcsfontosságú meccsre készül a Memphis ellen. A Clippersnél nagyon hiányzik Blake Griffin, így a Jazz idegenben is meglepetést okozhat.

Houston Rockets - Oklahoma City Thunder

Újabb szoros meccset játszott egymással a két csapat Oklahomában, de most a Houston volt a végén az erősebb. Ezzel 3-1-re vezetnek Hardenék és hazai pályán le is zárhatják a sorozatot. Nekem az az érzésem a mérkőzés kapcsán, hogy ezt az OKC veszítette el, mert kezükben volt a találkozó, aztán a vége felé egyre nagyobbakat hibáztak. Houston okosan kihasználta, hogy Roberson a végén idegeskedik a büntetőknél, ezért elkezdtek faultolni. A másik amit nem is értek, hogy egy pontos hátrányban 20 mp a vége előtt, miért nem faultolnak időben és hogyan hagyhatják könnyű kosárhoz jutni a Houstont. Amatőr hibák tömkelege jellemezte az OKC-t a végjátékban. Pedig a félidőben után elmentek 14 ponttal Westbrookék, aztán jött Nené, Gordon és Ariza, aki visszahozta a meccsbe a vendégeket. Ők hárman nagy munkát végeztek a meccset, nem is hittem, hogy Nené komoly tényező lehet ebben a párharcban. James Harden telített betli volt a meccsen, semmi se jött neki össze, de a másik oldalon Westbrook sem remekelt, de azért Adams-szel összehozott egy szép akciót.

Hazai pályán le akarja majd zárni a sorzatot a Rockets, de ehhez nem megengedhető a szokásos első félidős kihagyás, amit a meccseken csinálnak. Mintha csak az utolsó negyedre állnának össze, de ezt sokáig nem lehet csinálni. Védekezése nincsen túl sok a gárdának, ami komolyan visszaüthet. Érdemes majd megvárni a szorzókat, mert azért közel sem olyan biztos a Rockets győzelme. Ha normális oddsot kínálnak egy 7-8 pontos OKC hendire, lehet érdemes megpróbálni.
Az Oklahoma sokszor tényleg csak a szerencsétlenségüknek köszönhette a vereséget, bár az is tény, hogy Westbrook nagyon sokat erőlködik. Többet kéne a társakat megjátszani (mint ahogyan a második meccsen tette), akkor lenne esélye a vendégeknek.

San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies

Nagyon kiélezett meccset vívtak egymással a csapatok, ahol végül a Grizzlies 2-2-re egyenlített. Kawhi Leonardot még mindig nem tudja megfogni a Grizzlies, de nem is kell, mert elég a többieket kikapcsolni, illetve pár játékosuknak extrát hozni. Az irányító Mike Conley parádés volt, ahogyan a döntő kosarat szerző Marc Gasol is. Conley sokat fejlődött idén támadóoldalon, ami egyre inkább látszódik a rájátszásban. Meccsről-meccsre jobban teljesít, illetve vele a csapat is. Azt is el tudják viselni, hogy Tony Allen nem tud pályára lépni, ezzel ugyan területet hagytak Kawhi Leonardnak, aki köszönte szépen él is vele, de a Spurs ezzel sokra nem megy, mert a palánk alatti játékuk teljesen halott. Gasol és Aldridge nem tud együtt játszani, ami meg is látszik az eredményeken. Leonardhoz csak Parker tud felnőni ideig-óráig, ami nagyon kevés.

Kawhi Leonard Spurs 001

Kawhi Leonard. Fotó: Jose Garcia/Flickr

Persze simán benne van, hogy Popovich mester az ötödik hazai meccsre húz valami váratlant, de az is biztos, hogy a Memphis kezdi elkapni a fonalat. Fizikálisan a Spurs fölé tudnak nőni és a védekezésük is jóval stabilabb. Megmondom őszintén, én a Spurs szorzójában semmi értéket nem látok (1.19), viszont egy Memphis hendi bőven ülhet. Minden azon múlik, hogy mer-e változtatni Popovich mester, vagy hagyja a mostani játékrendszert a Spursnél. Ha igen, akkor megint egy nyögvenyelős meccs lehet ebből, ahol minden Leonardon múlik majd, illetve hogy a periméterről ki tud majd felnőni hozzá. Nagy kockáztatás lenne és hatalmas felelőtlenség. Nem szeretek a Spurs ellen fogadni, de most muszáj megtenni, mert ilyen hendit nem lehet hagyni, az elmúlt két meccs fényében.

Los Angeles Clippers - Utah Jazz

Nagy volt a kavarodás a Jazznél a negyedik találkozón. Ugyanis a kezdőben ott volt Rudy Gobert és az alatt a kevés idő alatt is minőségi játékot produkált, ami nagyban hozzájárult a sikerhez, viszont a csapat másik sztárja, Gordon Hayward ételmérgezés miatt alig játszott a találkozón. Nagy kérdés nála, hogy három nap alatt mennyire tudja kipihenni magát, de rá azért nagy szüksége lenne idegenben a Jazznek. A negyedik meccsét azért nélküle is megnyerte a Utah, és ez főleg a remeklő veteránnak, Joe Johnsonnak köszönhető. Összes rutinját latba vetve 28 pontot szórt és vezére volt a csapatnak. Nagy lökés ő ennek a fiatal csapatnak. 2-2-re állnak tehát a felek, így kulcsfontosságú lehet a következő találkozó. Blake Griffin ugye kihagyja a rájátszás hátralévő részét, ami érződött is a játékon. Gobert visszatért az ellenfélhez, ami megszilárdította a palánk alatti védekezést, míg Griffin kiesésével DeAndre Jordan egyedül nem bír az ellenfélel. Chris Paul ugyan próbálta eltüntetni a két csapat között kialakult különbséget, ami ment is három negyeden át, de aztán ő is elfogyott. Véleményem szerint egy Haywarddal megerősedve a Jazz újra elveheti a Clippers pályaelőnyét, mert védekezésük jóval erősebb, most már a palánk alatt is, ráadásul támadásban is van 2-3 olyan faktorjuk, amivel a Clippers nem tud mit kezdeni.