A Cleveland megint megsemmisítette hazai pályán a Torontót. Lebron Jamesre egyáltalán nincs embere a Raptorsnak, ez pedig akár a párharc végét is jelentheti. A Spurs közben visszavágott a Houstonnak az első meccsért, így a texasi derbin is fokozódnak az izgalmak.

Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers

Toronto továbbjutási álmai egyre távolabb kerülnek. Nem tudnak mit kezdeni Lebron Jamesszel, ez pedig egyre inkább rányomja bélyegét a párharcra. Hihetetlenül dominálta a meccset, nagyon könnyedén jutott el 39 pontig, ráadásul deffenzív oldalon is rengeteget tett hozzá csapata teljesítményéhez (rögtön egy nagy blokkal kezdte például a meccset). A király tehát még mindig a trónján, vajon a Raptors tud-e erre válaszolni hazai pályán? Nem igazán, érződik a söprés szag. Persze ilyenkor húz valami nagyon váratlant Casey, de a második meccsen már a small-ballt alkalmazta, ami nem igazán jött be. Sőt, még nagyobb katasztrófa volt. Hiába a gyorsabb játék, Powell kezdőbe állítása, semmire se mentek vele. Lebront ugyanúgy nem tudták megfogni, ahogyan az első meccsen, és amíg őt nem tudják limitálni vagy netalán egy rosszabb meccsre kényszeríteni, addig felesleges továbbjutásról beszélni az esetükben.

Az irányító Lowry megsérült, ami szintén nem túl jó hír, DeRozan pedig teljesen eltűnt. Pedig az ő 25-30 pontja nagyon kéne a Torontónak. Nincs innen nagyon kiút a Torontónak. Mint említettem Lebron megfogása lehetne a kulcs, de James azt csinál amit akar. Festékbe betörve senki se állítja meg szabályosan (pontjainak nagy többségét pedig innen szerzi). Ha alacsony szerkezetet használnak ellene, akkor betörve erőből megveri Ibakát, ha pedig úgy tartja kedve, akkor dob egy triplát emberrel együtt. Ami még inkább intő jel, hogy Irving és Love sem játszott annyira jól, egyedül J.R. Smith munkáját lehetne kiemelni még. Az így kínált 1.72-es vendég szorzóban bőven lehet érték, mert egyre inkább elképzelhető a söprés ebben a párharcban.
Casey mesternek valami újdonságot kéne húznia, de nincs már sok minden abban a kalapban. A Cleveland teljesen föléjük nőtt, csak akkor nyerhetnek meccset, ha a Cavs egy nagyon rossz napot fog ki, amire alapozni azért nem túl bíztató.

Houston Rockets - San Antonio Spurs

Felemás meccsen van túl a Spurs. Egyrészről eléggé magabiztosan nyertek, másrészről Tony Parker megsérült. A találkozót szinte végig a Spurs uralta. Hol kisebb, hol nagyobb előnnyel rendelkeztek, aztán a negyedik negyedben végleg lezárták a találkozót. Kawhi Leonard parádésan játszott, egyáltalán nem bírta őt tartani a Rockets védelme. Leonard Lebronhoz hasonlóan uralta a találkozót. Nem csak támadóoldalon volt hatékony (16 dobásból 13-at bedobott), hanem védőoldalon is. Alig tudtak róla pontot szerezni a Houston játékosai. Harden kifejezetten szenvedett ellene. Ez a Leonard kell a Spursnek és biztosított lesz a továbbjutás számukra. Az ő szuperszónikus játéka mellé persze feljavultak a többiek is. Gasol kezdőbe állítása jó döntés volt, főleg a palánk alatti játék lett általa stabilabb (sok blokk és lepattanó). A padról érkeztek jó teljesítmények, hiszen Ginobili, Simmons és Mills is formába lendült.

A győzelemhez persze a Houston rossz játéka is hozzájárult. A Spurs okosan lassította a Houstont, nem hagyta őket rohanni, Leonard kiválóan limitálta Hardent, így a Rockets támadójátéka teljesen megtört. A Spurs ezzel megverheti a Houstont, most viszont jönnek a negatív dolgok. Egyrészről Tony Parker megsérült és egyelőre nem tudni, hogy mennyire súlyos a dolog. Ha ő nem lesz, az főleg támadóoldalon nagy érvágás, hiszen ő képes volt megbontani a Houston védelmét. Másrészről ehhez a Spurs győzelemhez kellett egy emberfeletti Leonard és még így is három negyeden át meccsben volt a Rockets. Megnéztem az elmúlt évek rájátszásait, mert nem nagyon emlékeztem rá, hogy az első két meccs ennyire ellentétes és nagy különbségű végeredményt hozzon. Nem is akadt ilyen nagy differencia, talán 1-2 esetben volt 10 pont feletti különbség a két csapat között, de akkor a harmadik meccs is szorosabb volt. Most is valami hasonlót várok. Szerintem a harmadik meccsen sokkal inkább szorosabb végjátékra számíthatunk. A Houstonban azért bőven maradt még, a Spursnél pedig sok függ majd attól, hogy Parkernek mit mondanak az MRI-n. A végső különbség 1-5 pont között jó ötlet lehet, de erre egyelőre még nincsenek szorzók, de olyan 2.40 körülire számítok. Ennek egyik alternatívája lehet a Spursre kínált 1,71-es szorzó az 5,5 pontos hendire.