Helyreállt a rend, a Cleveland megverte a Bostont. Isaiah Thomas kiválása után gyakorlatilag borítékolható volt a Cavs söprése, de a Celtics nyerni tudott egy meccset Clevelandben. Most hazai pályán kéne újra a bravúr számukra, de ez szinte lehetetlen feladatnak tűnik.

Uncle Drew elkezdte a rájátszást

Előfordul, hogy nagypapaként tűnik fel a kosárpályán, aztán a világ legjobb csapatai ellen tündököl és NBA-finálét dönt el. Kyrie Irving korunk egyik legjobb irányítója. Vannak mélypontjai, sokszor nem képes konstans jó teljesítményre, de amikor elkapja a fonalat, akkor verhetetlen. A rájátszásban eddig nem nagyon villogott, aztán jött a Boston elleni negyedik meccs. Egyértelműen ő volt a nyerőember, 42 pontot dobott, de akkor élt igazán, amikor Lebron James nem volt a pályán. Kiválóan oldotta meg az egy az egyeket, nem tudott hibázni. Lebron már az első félidőben beszedett négy faultot, amivel ki kellett ülnie.

Összességében viszont nem játszott jól a Cleveland. Két meccs, amikor nem úgy ment a szekér, ahogyan azt elképzelték. Gyakorlatilag a nagy hármas (James-Irving-Love) tolta a csapat szekerét, hiszen 93 pontot tettek a közösbe. A cserék most nem tudtak felnőni a feladathoz. Az igazsághoz persze az is hozzátartozik, hogy alig kaptak dobási lehetőséget. Bostonban ennél jóval több kell majd a Clevelandtől. Nagy kérdés, hogy ez a gyengébb meccs James fault problémái miatt volt, vagy alapból volt kevésbé éles a Cavs.

Thomas nélkül

A Bostonnak nagy szerencséje volt a harmadik meccsen. Elkerülték a söprést, ráadásul a negyedik találkozón sem játszottak alárendelt szerepet. Olyannyira nem, hogy már 16 ponttal is vezettek. Isaiah Thomas sérülése valahogy felszabadította a csapatot. Az irányító csípősérülés miatt hagyja ki a rájátszás hátralévő részét, de nélküle valahogy stabilabb a Boston játéka. Védekezés is jobb, támadásoknál pedig nem lesz teljesen Thomas központú a játék. A hazai pálya ugyan nagy lökést adhat majd a Bostonnak, de a negyedik mérkőzésen látszott, ha Irving és James elkapja a fonalat, akkor bajban van a Celtics. Nincs igazán vezére a csapatnak, így a kritikus szituációkban senki sem tud a csapat élére állni. Ugyan jók a labda nélküli mozgások, megvannak az üres dobóhelyzetek, de kéne ilyenkor egy olyan clutch játékos, mint Thomas. Ez komolyan visszaüthet majd hazai mérkőzésen, ugyanis kizártnak tartom, hogy folyamatosan ilyen gyenge legyen a Cleveland.

Ideje lezárni

Elhúzta ezt a párharcot a Cavs. Volt egy megingása Lebronnak és így még kevesebbet pihenhetnek a GSW elleni finálé előtt. Szerintem Bostonban nagyon odateszi magát a Cleveland, már rögtön a meccs elején dominálni fognak. Simán el tudom képzelni, hogy az első félidőben már minimum négy ponttal vezessenek (-3,5 pont 1,91). Jobb erőkből állnak, de ezt szinte mindenki tudja, itt egyedül a koncentráció számít majd náluk. Brad Stevens szerintem rájött, hogy Lebron James fault problémáinak előidézésével lehet kiharcolni csak a szorosabb meccset, de nem tartom reálisnak, hogy kétszer is ilyen bajba kerüljön James. A másik opció, hogy Irving kicsit gyengébb meccset játsszon. Óriási teljesítményt tett le a negyedik meccsen, ilyenkor szinte törvényszerű a visszaesés egy játékosnál. Jó eséllyel nem fog annyi 1v1-et kapni Irving, illetve James is többet lesz a pályán, így azért annyi dobóhelyzet nem fog neki jutni, plusz a Boston védelme is jobban fog figyelni rá. Így ha egy 27-28 pontos határ lenne rá, érdemes egy underen elgondolkozni a pontjaival kapcsolatban. Ebből kifolyólag, akitől jó és ponterős játékot várok, az Kyle Korver. Negyedik meccsen nulla rádobása volt, gyakorlatilag azért tartották fent, hogy széthúzza a pályát Irvingnek a triplavonalon állva. Most szerintem kapni is fogja majd a betörések utáni kiosztásokat, így egy 8-10, de akár tíz pont feletti meccs is benne van a teljesítményében. Viszont hiába várok erős kezdést a Clevelandtől, nem hiszem, hogy érdemes hendivel a a végső győzelmükre fogadni. Egyben van a Boston, védekezésük is jobb lett Thomas kiválása óta, csapatjáték is működik, amivel képesek szorossá tenni a végjátékot.