Kezdetben nehéz volt elhinni, hogy Eduardo Coudet 2022-ben is a Celta Vigo edzője lesz, de fokozatosan felépített egy középcsapatot. Hogyan tovább? Megnehezíthetik a hétvégi bajnokin az Atlético Madrid dolgát?

2022 febr 26. 21:00 Közvetítés: UnibetBet365

Honfitársak egymás ellen

Eduardo Coudet és Diego Simeone nagyjából egy korosztály, mindketten középpályások voltak, mindketten jelentős időt játszottak hazájukban, Argentínában. Sosem voltak csapattársak, edzőként is mindössze két találkozón mérhették össze erejüket, ahol meglepő, de sok gól esett (2:2 és 2:1), Simeone akarata érvényesült összességében. A két edző újból összecsaphat, de most nem kedveznek a feltételek Simeonénak.

Az Atlético Madrid a Bajnokok Ligájában volt érdekelt, hazai pályán fantasztikus hangulat közepette nagy elánnal kezdték a találkozót, hamar vezetést szereztek a Manchester United ellen. Ekkor azonban eltűnt a korábbi lelkesedés, átengedték a területet az angoloknak. Igaz, hogy még volt egy kapufájuk az első játékrészben, Renan Lodi foghatatlan volt, viszont ennyiben ki is merült a csapat. A második félidőben már kaput eltaláló lövésig sem jutottak, kiegyenlített a Manchester.

Fárasztó meccsen vannak túl, érthetetlen számomra, miért volt ennyire passzív hazai pályán a spanyol csapat, ami a teljes mérkőzést illeti. Ha azt a szintet hozzák 40-50 percen át, mint amit az első 10-15 percben produkáltak, akkor lezárhatták volna a párharcot. Ehelyett, most jöhet egy szenvedős 90 perc az Old Traffordon, míg a bajnokságban folytatódhat a vergődésük.

Az Atlético ugyanis hiába erősítette meg a támadószekciót, ez összességében nem látszik a teljesítményükön, még a 4. helyért is óriási harcra kényszerül a címvédő. A Celta Vigo eközben egy stabil középcsapattá vált, akik idegenben kifejezetten törekednek a vereségek elkerülésére. Kevés gólt kapnak, kevés lövés éri a kapujukat, jó a helyzetkihasználásuk, ilyen előjelekkel pedig nem lenne meglepő a vendég pontszerzés.